МАРТИНЕЛИ

  • 110 417
  • 222
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 178
Ааа да ме извиняваш Флоренца, но в Мартинели на Пирин мадамите редовно си обсъждаха техни си неща и понеже си облечен неглиже не те забелязват.. пробвала съм ги.
Аз отдавна спрях да влизам, но явно има още много заблудени хора ..
А ти явно работиш там и си защитаваш заплатата

# 76
  • Мнения: 51
затова и срока на доставка е толкова безкрайно дълъг и качеството доста съмнително.
Качеството на керамиката им не е съмнително.Достатъчно поръчки съм направила там,за да мога да го твърдя.
Между другото това и аз го четох някъде, че обикалят изложенията за мебели, като Миланското например, купуват по една мостра, изкурубват я да видят как е направена и сменят малки детайли, колкото да има разлика някъква и произвеждат в Китай. WhistlingНе знам колко е верно това  newsm78 Аз лично винаги съм ги харесвала, гледам витрините на магазините, като се прибирам, защото обикновенно са затворени вече или просто си разглеждавм от време на време като ги олуча отворени, но никога не съм пазарувала от там. То като няма и цени в тия магазини как да се ориентира човек... веднъж питах за една масичка и една ми се озъби от тогава и не влизам вече...

# 77
Коте, не бих седнала да си защитавам заплатата във форум, има един единствен начин по който   мога да си я защитя.
ЕЛИ , на изложенията в милано не се копуват мебели а се разглежда, от там и идва именно наименованието ИЗЛОЖЕНИЕ. Не могат да вземат нищо от там да го изкорубят и т.н. Изложенията са най вече за да се запознаят хората с концепцията на дадена фирма, и за  големите фирми от други държави с които се сключват сделки за износ. Изложенията в милано не са като стройко в българия.
Разбирам, че повечето от вас са много огорчени по един или друг начин заради ситуацията в която са били, но от една страна ви разбирам защото виждам че няма как да ги знаете тези неща.
Относно копията, има такива но те са в пъти по евтини от оригиналите и много явно си личи разликата. Но за това са копията за ди ги имат тези които не могат да си позволят оригинала.
А много често хората изобщо не държат стоката да им е оригинална , а просто да им харесва и да е добре направена.

# 78
  • Мнения: 2 259
Подкрепям те Флоренца  Peace

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Относно копията, има такива но те са в пъти по евтини от оригиналите и много явно си личи разликата. Но за това са копията за ди ги имат тези които не могат да си позволят оригинала.
А много често хората изобщо не държат стоката да им е оригинална , а просто да им харесва и да е добре направена.
Защо  тези копия,които всъщност се наричат реплики, в този магазин се продават като оригинали? Преди няколко дни ми предлагаха точно реплики в един магазин.Извадиха ми каталог с оригинали и такъв с произведени в Китай. Човека си го каза директно, това е едното,а това другото,ако ви интересуват такива неща.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 231
florenza, много се палиш нещо. newsm78

От постовете ти разбрах, че си голям капацитет по въпросите на търговията и в частност - Мартинели. Само ще ти напомня, че не си единствената, която е запозната и с "другата страна".

...
4) Ами клиентите които се държат нагло като влизайки се отнасят сякаш трябва да им лижеш краката, нали в крайна сметка всеки си има достойнство, Казваш му : " Добър ден, могали да ви покажа или помогна с нещо" , а той те гледа сякаш си мъртвец насреща му.
5) Не ви били казали и добър ден като сте влезли в магазина, а колко пъти влизате и първи казвате добър ден
6) Работата на продавачите в Мартинели, Селамор, Версус , Нидо и т.н. не се свежда само до продаване на мебели , това е едно от хилядите работи които се вършат и най безобидното така да се каже, но разбира се вас това не ви засяга защото нали за това им се плаща в крайна сметка.
7) Да не говорим колко нагли станаха клиентите от както влезе закона за потребителите в БГ, аз лично също съм се възползвала от него като потребител, но след като разбрах от къде идва проблема и че друго решение няма, а не просто да бълвам псувни и закани по този който не трябва
8 ) Когато си купите дреха от магазина и се приберете в къши и установите че и липсва копчето или някъде се е разшила, колко от вас са се върнали в магазина за рекламация?
Но естествено вие няма как да ги знаете тези неща защото сте от другата страна и нали в българия всеки гледа себе си, на него да му е добре.
Докъто манталитета ни е такъв нищо няма да се промени.

Аз лично, никога няма да наема продавачка, която мисли по този начин, защото ще ми изгони сума ти клиенти. Rolling Eyes

А мнението ми за продуктите на Мартинели е, че изглеждат най-добре от разстояние.  Mr. Green

# 81
Аз лично, никога няма да наема продавачка, която мисли по този начин, защото ще ми изгони сума ти клиенти.
Ria, силата на продавача не е в това какво мисли а какво прави. Мое лично мнение е че за наемането на персонал в която и да е сфера основна роля играе психолога.
Що се отнася до моята дейност тя е малко по в страни от продажбите, макар че преди съм работила и точно като продавач.

# 82
Защо  тези копия,които всъщност се наричат реплики, в този магазин се продават като оригинали? Преди няколко дни ми предлагаха точно реплики в един магазин.Извадиха ми каталог с оригинали и такъв с произведени в Китай. Човека си го каза директно, това е едното,а това другото,ако ви интересуват такива неща.

Здравейте, Нади Миши. Относно копията на италианските оригинали, аз лично знам няколко фирми които продават и италианско и копия китайско, но в нито един от магазините на тези фирми не са ми представили китайско за италианско, в това число и Мартинели. Самите фирми нямат сметка да го правят. Та нали китайската стока идва с кашон на който пише: Made in China,  а на италианския си пише : Made in Italy.  На стоката която пристига от Италиа си има и сертификат и щампа на фабриката, и брошура и още куп неща.
Ще вметна само нещо малко по в страни от темата мебели/ плочки. Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.

# 83
  • София
  • Мнения: 8 285
...... Та нали китайската стока идва с кашон на който пише: Made in China,  а на италианския си пише : Made in Italy.  На стоката която пристига от Италиа си има и сертификат и щампа на фабриката, и брошура и още куп неща.
Ще вметна само нещо малко по в страни от темата мебели/ плочки. Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.

Ама ти вярваш ли си? Мислиш ли, че е проблем да си поръчаш какво да пише на кашона newsm78 Joy Joy

Мой познат се беше хванал преди време с турска фирма, предлагаха аксесоари за баня.
И след като моя човек казал: "Абе няма да се гледа с добро око на пакета да пише на Made in Turkey". Отговора бил: "Made in Spain да пише става ли?"

Като говорим за изнесено производство то и Чикото се прави в Китай но има разлика с Чиполиното.
Големия производител освен производствени бази там има и контрол, ако нещо не отговаря няма да го пусне на пазара или ще изтегли обрано. 

# 84
Desem, защо трябва да си вярвам, аз просто казвам как седят нещата. Не карам никой да ми вярва. Всеки си избира сам. А относно това какво да пише на кашона / същото се отнася и за етикетите на дрехи, играчки, техника и т.н./ , да може да си поръчаш да ти пише made in spanish  вместо Made in Turkey, но аз тук говоря за неща които съм видяла със очите си а не за неща които някой на накой е казал, аз съм ги чула и т.н.
По това което прочитам във форума ми става ясно, че една доста голяма част от хората , не разказват собствени случки, а случките на някой друг, и някои неща са доста преиначени. Но това си е тяхно право, да говорят каквото решат.

# 85
  • Мнения: 5 462
Защо  тези копия,които всъщност се наричат реплики, в този магазин се продават като оригинали? Преди няколко дни ми предлагаха точно реплики в един магазин.Извадиха ми каталог с оригинали и такъв с произведени в Китай. Човека си го каза директно, това е едното,а това другото,ако ви интересуват такива неща.

 Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.
Тук мога да се съглася с теб , и не  само Adidas са  на този принцип .И много други марки си поръчват някой от продуктите си в фабрики в Китай .Но и там имат лошо произведени продукти и обратното.Както си има и в Турция хубави и нискокачествени продукти.Естествено на различни цени.Може би заради евтината работна ръка в Китай , незная тяхна си политика ...

# 86
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте, Нади Миши. Относно копията на италианските оригинали, аз лично знам няколко фирми които продават и италианско и копия китайско, но в нито един от магазините на тези фирми не са ми представили китайско за италианско, в това число и Мартинели. Самите фирми нямат сметка да го правят. Та нали китайската стока идва с кашон на който пише: Made in China,  а на италианския си пише : Made in Italy.  На стоката която пристига от Италиа си има и сертификат и щампа на фабриката, и брошура и още куп неща.
Ще вметна само нещо малко по в страни от темата мебели/ плочки. Например Adidas  спортната фирма за облекло,  е изнесла фабриките си в китай, но това не я прави китайска, нито прави стоката с по- лошо качество.
Не разбирам защо нямат сметка да продават една стока много пъти по-скъпо отколкото е реалната й цена? Как един обикновен човек ще разбере,че плочките му са произведени в Китай по поръчка на БГ фирма,а плаща за оригиналните италиански?
С очите си съм вижДАла в Турция как се слагат етикетите. Питат те какви искаш да са стоките,даже и български може на обувки.
Може ли да ми обясниш като си купувам плочки,какви сертификати,щампи и куп неща трябва да изисквам от продавача. Нашите сега ги взехме,ама не ни дадоха такива неща. Добре,че съм сигурна във вносителя.

# 87
  • Мнения: 51
Коте, не бих седнала да си защитавам заплатата във форум, има един единствен начин по който   мога да си я защитя.
ЕЛИ , на изложенията в милано не се копуват мебели а се разглежда, от там и идва именно наименованието ИЗЛОЖЕНИЕ. Не могат да вземат нищо от там да го изкорубят и т.н. Изложенията са най вече за да се запознаят хората с концепцията на дадена фирма, и за  големите фирми от други държави с които се сключват сделки за износ. Изложенията в милано не са като стройко в българия.
Разбирам, че повечето от вас са много огорчени по един или друг начин заради ситуацията в която са били, но от една страна ви разбирам защото виждам че няма как да ги знаете тези неща.
Относно копията, има такива но те са в пъти по евтини от оригиналите и много явно си личи разликата. Но за това са копията за ди ги имат тези които не могат да си позволят оригинала.
А много често хората изобщо не държат стоката да им е оригинална , а просто да им харесва и да е добре направена.
Виж, просто казах, че съм чувала такова нещо и че копират дизайн от други фирми и не знам до колко е вярно, доколкото чета не само аз съм го чувала това нещо. Можеш да искараш всички тук ОГРАНИЧЕНИ, както се изказа, но това не пречи да изказваме мнение или кой през какво е минал или кой какво е чул, не виждам, защо трябва така да подскачаш и да се палиш. Мисля, че приемаш нещата  прекалено лично!! Съвет от мен - не се газирай толкова!!!

# 88
Eli, ne se palia, iavno taka izglejda, no nishto. Az prosto se opitvam da vnesa malko iasnota. Ne se opitvam da izkaram nikoi ograni4en, az ne vi poznavam i ne moga da sudia samo po napisanoto ot vas shto za hora ste, tova sa samo purvosignalni vpe4atleniq.
A za kopiata, nikoi ne otri4a 4e ima kopia, no originalite sa edno kopiata drugo.

# 89
  • Мнения: 2 259
Аз пожелавам на Мартинели още много доволни клиенти  и още дълги години да са на пазара.Лично аз съм задоволена от отношението  и от покупките си от тях.Ако ми се наложи ремонт пак,отново съм при тях.Изборът си е мой .Когато съм доволна защо да ходя другаде?
Пожелавам го и на техните конкуренти!
Конкуренция,спекулация ,негативи винаги ще ги има и навсякъде ги има!!!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт