Как да го убедя, че сега е Моментът?

  • 14 416
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
............ положитело бъдеща импотентност..............

Това ме разсмя най-много от целия пост  Joy Аз бих добавила, ако даден мъж не желае дете то плюс импотентността положително би могло да пострада от грип, косопад, прекомерно окосмяване по гърба, гъбички на краката и наднормено тегло  Joy

# 91
  • Мнения: 8
 hahaha
по реакциите ти се вижда къде те стяга чепикът.
И по-спокойно с психологията, етиката в бранша и популистката психоанализа. С това последното направо ме смаза. Популизмът е политическо поведение или говорене. Нищо общо с психоанализата. Сигурно искаш да кажеш популярно. Аз просто исках да кажа, че детето е проверка за това дали един мъж е егоист или не.
Знам какво значи да имаш дете, правила съм и аборти и всичко.
 Имам три деца, шест внуци, родих на 21,  27 и 40 години и съм лекар по професия.
Затова не признавам това подмилкване спрямо мъжете, ама моля те узрей пък после ми направи бебе.
Не говоря за случаите, когато не се забременява по физиологични причини. За съжаление психологическите са много по-чести.
А егоизмът положително води до импотентност, дори и чисто емоционална. Гъбичките и косопадът нямат нищо общо.
Нека ви напомня, че най-типичният емоционален импотент е Дон Жуан.

# 92
  • T"A
  • Мнения: 2 515
по реакциите ти се вижда къде те стяга чепикът.

Чепикът ме стяга всеки път, когато към проблемите на хората се подхожда с липса на уважение, присмиване или омаловажаване на положението им.
Ако популярна психоанализа ти се струва по-подходящо определение - моля!
Не твърдя, че не знаеш какво е да имаш деца - това ти знание не е релевантно към темата. Не оспорвам лекарската ти компетенция, а психологическата ти такава. Макар че и сред лекарите не се толерира даването на диагнози по форумите.  Wink

Би било много жалко, ако хората имат определен проблем, но нямат пространство да го споделят заради това, че хора като теб бързат да им сложат етикети.

# 93
  • Мнения: 8
Извинявай, но ти подскачаш защото някой нарекъл мъжете лигльовци и наричаш жените, които искат деца "нещастни". Ти пишеш "тези нещастни жени", а не аз. Ти си толерантна към мъжкото Его и си готова заради него да филосостваш, че видите ли той не искал да се притеснява. Ами да се притесни малко! Пожелавам ти да не изпиташ онова, което изстрадва една жена, очаквайки всеки месец нещо да се промени. Колко мъже дори не искат да си направят спермограма, защото са убедени, че техните сперматозоиди припкат като диви кози.
Тъй като темата е как да го убедя, че сега е моментът се намесих, защото мисля, че ние жените плащаме дан на вековната мъжка тирания, която далеч  не е свършила. Не съм феминистка, но смятам, че истината трябва да гледа в очите. Съвременните мъже са разглезени и доста страхлави, а се изживяват като рицарите на крал Артур.
На всички жени, които икат бебе, мога да дам един съвет. Бъдете по-сигурни в себе си и не треперете над мъжа си. Когато сте уверени и Моментът ще дойде.

# 94
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ще те помоля най-учтиво да не ми изясняваш какво съм писала и да не ми пожелаваш нищо. Очевидно нямаш представа нито в какво положение съм, нито какво правя, за да го преодолея.

# 95
  • Мнения: 629
Mentha, искрено се надявам съвсем скоро всички да успеем и най-накрая да се сбъднат най-съкровените ни мечти.
Ако други момичета са се преборили с подобен проблем, нека споделят.Не сме тук, за да се нападаме, а за да си помагаме.Така, че тези, които няма с какво да помогнат, моля поне да не се дразнят и заяждат.

# 96
.....Колко мъже дори не искат да си направят спермограма, защото са убедени, че техните сперматозоиди припкат като диви кози.......

Радвам се, че моят не е от тях. За съжаление обаче тук си много права. Направо побеснявам, когато някоя от приятелките или познатите ми кажат, че при него всичко си било наред, защото няма проблеми с ерекцията, има голямо дете от преден брак или пък няма никакви външни симптоми и дискомфорт. Други мъже пък отиват дори и по-далече с обвинения от рода на "ето, аз съм си ОК, в теб е преблема" и то само защото жените са по-склонни да посещават лекари. Но много се отдалечих от темата.....

# 97
  • Мнения: 47
Здравейте, извинявам се , че може би мястото на този пост не е точно тук, но вярвам , че ще откликнете. Аз и приятелят ми сме заедно от дълго време и сме много щастливи заедно. Повдигана е темата за дете. Знаем, че ще е трудно финансово и че животът ни ще се промени,но сме наясно, че и двамата го искаме и с желание ще се справим. За себе си знам,че ще дам всичко на това дете и ще имам подкрепа и от него и от родителите ни.Но имам един ужасен страх и той е,че днешните тинейджъри са заобиколени от все повече наркотици,алкохол и опасности.И въпреки че ще търся контакта с детето,винаги ще му обяснявам,ще се стремя да сме приятели,да говорим за всичко,ме е страх какво ще реши като е само, дали няма да се поддаде на неподходяща компания.Съжалявам за дългия пост, но всички в темата са абсолютно убедени,че искат бебчета, споделете кое ви дава такава увереност и не се ли страхувате от нещо.А ако споделите увереността си пред половинката това може и да повлияе..

# 98
  • Мнения: 7 009
Ми от нищо не се страхувам. Поне не от такива неща, които ти си изброила...Няма нещо специфично, което да ми дава увереност.
По-скоро желанието ми да бъда майка е толкова силно, че елиминира всякакви страхове и съмнения дали ще се справя.

# 99
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Не съм си задавала такива въпроси преди да родя.Задавам си ги сега - как да го възпитам, че да е добър човек?Няма ли да се намери все пак някой или лоша компания,които да го "развалят", ще уважава ли хората и себе си...
Но се успокоявам до голяма степен,че все пак това дете расте с мен и от мен ще взима пример, аз ще го възпитавам.
Увереност - не съм имала, сега съм още по-уплашена от преди,но много,много щастлива  Peace

# 100
  • Мнения: 623
dragonflay, ако още преди да забременеем мислим какво ще е когато детето стане тийнейджър, или как ще се справим с наркотиците и всички други вредни влияния, значи никога да нямаме дете.

# 101
  • Мнения: 47
и по какво съдиш за това?

# 102
  • София
  • Мнения: 10 705
абе да стане така,че да  забременея,износя и родя здраво дете...да успеем да го отгледаме и да имаме щастието да го видиме тийнейджър..тогава ще му мисля....то рибата в морето аз тигана ще слагам.... Thinking хипотези и безпочвени прогнози...

# 103
  • Мнения: 599
Еовин, моят мъж дълго време не беше готов изобщо да говорим по тази тема, това ми беше най-тежкият период, защото изобщо не знаех какъв му е проблемът и какво му става, като заговоря за деца  Sad просто блокираше, замълчаваше и това е!
(едва) В последната година говорим по-открито за това и той ми е казвал, че го страх от промяната, от това, че целият живот ще ни се промени на 180о, а тази промяна е необратима...  Аз също съм имала такива опасения, мога да го разбера, но при мен желанието за дете е по-силно от страховете ми... Има и друго - колебанието му дали ще бъде добър родител, дали ще се справи... Наистина чувствам, че мога да се поставя на негово място за тези опасения...  Peace




Ох, ако знаеш колко до болка ми е познато това. Все едно описваш моя мъж, същия до сущ.....
Ох, не знам, при мен желанието е много по силно от страха.......ИСКАМ, а той не е сигурен дали ще се справи, дали е ГОТОВ и т.н.

# 104
  • Мнения: 30
при нас таткото толкова много се зарадва като разбра за бебчо ... иначе преди година как му ревах,че искам бебе. сега се бие по главата де му е бил акъла да ми отказва  Grinning колкото и да се страхуват мъжете ... само да им дойде до главата да видиш как се радват.никога няма да го забравя този миг,когато разбрахме,че съм бременна - абсолютен миг на щастие

Общи условия

Активация на акаунт