Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 833
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 550
Марчето, ето тук можеш да си направиш справка, много полезна тема  smile3521 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10258.0

благодаря  Hug

# 226
  • Мнения: 144
Здравейте, преди около 2 седмици открих темата ви и ококорих ето такива очи  Shocked, като видях какви красоти творите. Запалихте ме и от тогава следя темата и най-накрая се пристраших и аз да се пробвам с една торта тия дни. Със самата торта мисля, че няма да имам проблем, но с украсата ... Rolling Eyes
От много четене малко се обърках, накрая се спрях на млечния марципан на Наталина за покритие на тортата, понеже ми звучи най-вкусно, като чета рецептите. Но имам няколко въпроса относно млечния марципан - с какво сухо мляко го правите и от къде го купувате (специализиран сладкарски магазин или от супермаркета),  може ли да се оцветява със "Степчета" и последно и той ли се разточва както марципана с парено тесто? Моля тези, които са го правили и имат време да дадат инфо. Предварително ви благодаря  bouquet.

# 227
  • Мнения: 83
silrai благодаря за отговора - ще ми бъде доста полезен Sunglasses
Също искам да ви попитам в какво да овалвам шницелите от месо, за да бъдат по-вкусни. До сега съм ги овалвала в брашно, яйце и галета, но става малко сухо....има ли начин да го избегна?  chef

# 228
  • Мнения: 6 243
silrai благодаря за отговора - ще ми бъде доста полезен Sunglasses
Също искам да ви попитам в какво да овалвам шницелите от месо, за да бъдат по-вкусни. До сега съм ги овалвала в брашно, яйце и галета, но става малко сухо....има ли начин да го избегна?  chef
Тая тема е за тортите, хайде да се придържаме към това.

За шницелите - класиката е да се придържаш към формулата брашно-яйце-галета-яйце. Ако при това стават сухи, просто ги пържи по-малко.

# 229
  • Мнения: 83
опаа
много се извинявам. Днес се регистрирах и затова още не съм се климатизирала Embarassed
Все пак благодаря за съвета.  bouquet

# 230
  • Мнения: 6 243
опаа
много се извинявам. Днес се регистрирах и затова още не съм се климатизирала Embarassed
Все пак благодаря за съвета.  bouquet
Няма проблеми. На ново място винаги отнема време, докато се ориентира човек.
И пробвай този вариант за шницелите, дано стане.

# 231
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
...Не те ли задоволява избора в другите?
А не, просто исках да поразгледам

# 232
  • Мнения: 83
Имам още един въпрос.  Blush
Когато правя торти никога не успявам да направя глазурата, все не става.. Twisted Evil
По какъв начин трябва да се приготви, с какви материали и има ли специален начин за заливане на тортата?
Предварително благодаря  bouquet  bouquet

Току що прочетох различните газури начините за приготвяне.
Само не можах да разбера какво праедставляза водната баня. Blush

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 10:01 от diddlina

# 233
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не пишеш каква глазура искаш...

# 234
  • Мнения: 83
Шоколадова глазура :

100г твърд шоколад, 80г масло или твърд маргарин

Бъркаме на водна баня, докато не се получи еднородна маса.


водната баня.... Blush

# 235
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Слагаш съда с парченцата шоколад и др. неща с по-голям съд с вода на котлона. Гледаш водата да не ври, но да е гореща и бъркаш. После изливаш върху тортата и с широк нож заглаждаш добре.
 Аз го правя в микровълнова - пускам малко, вадя проверявам докъде е стигнало, пак слагам, може и да разбърквам. Тук е важно да знаеш, че може да виждаш все още парченца, но те са разтопени (запазена е само формата им). Затова задължително разбърквай, изчакай малко, ако не е разтопено, пак пусни за много малко време, пак разбъркай и така...

И още по тази рецепта става твърда глазурата. Ако искаш да е мека, сложи вместо масло, прясно мляко или течна сметана...

# 236
  • Мнения: 83
Много ти благодаря, преди не знаех, че трябва с водна баня да се прави, просто го слагах на котлона..и нищо не стваше.
Пак много благодаря  bouquet

# 237
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Привет момичета, нямах много време за форума последните 2-3 дни и сега се включвам за малко и бяхам да правя тортата  Mr. Green.
silrai, 4U точно наврме ми дойдоха и вашите идеи за езерцето, невероятни сте момичета сега оставя само да го направя и дано се получи добре.
silrai страхотна тортичка си спретнала мила  Hug
Аталанта честно да си кажа хич не си личи, че розичките ти са правени за пръв път  Naughty. Незнам какви несгоди си имала с направата им, но са станали страхотни. Поздравявам те    bouquet
Аз ще бягам, че доста закъснях с тортоправенето  Mr. Green

# 238
  • София
  • Мнения: 581
Момичета мисля да направя пандишпановия блат от първа страница но нещо ме обърка.Няма нито сода нито бакпулвер,достатъчно ли бухва за да се разреже на три,ще го пека в ел.тенджера.
Много благодаря ако някой ми отговори.

# 239
  • Мнения: 22 867
Момичета мисля да направя пандишпановия блат от първа страница но нещо ме обърка.Няма нито сода нито бакпулвер,достатъчно ли бухва за да се разреже на три,ще го пека в ел.тенджера.
Много благодаря ако някой ми отговори.

Според мен, този блат е много сполучлив. Като разбиеш хубаво белтъците и жълтъците и ги смесиш внимателно, не ти трябва набухвател. Става доста пухкав и дебел блат. На мен много ми хареса и ще си го използвам за торти. Даже ми се стори, че лесно се прави.

Общи условия

Активация на акаунт