Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 12

  • 28 847
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 119
Благодаря за отговора,Меги. Simple Smile

# 211
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, дайте идея за трюфелни скалички, четох в една тема за такива, но не мога да намеря рецепта. казват, че стават по-хубави (скаличките) с блато от колкото с бисквити, а с руло може ли?
Силрай, обясни ми тези форми за бебенца, прати ми някаква снимка за да се ориентирам. Нали знаеш за магазина до нас ще потърся там и ако има ще ти изпратя.  Peace

# 212
  • Мнения: 3 927
Варненки, някоя от вас да има излишна несъхнеща маса около 500-600 гр. да си взема?

# 213
  • Мнения: 1 271
gery_to не разбирам точно какво имаш в предвид, но предложението ме и-начупваш блат-по избор на не много големи парчета, правиш си крем Трюфел или там какъвто искаш, сипваш го при начупения блат и го объркваш хубаво.След това си правиш "скаличките" с лъжичка или на ръка и поливаш с разтопен шоколад, объркан с малко топло мляко, за по плътна глазура и мисля, че се получават "скалички"

natalyna благодаря, ама нещо не ми се получи бебето-с една ръка го правих, защото в другата държах оригинал-бебе  baby_neutral За следващия път вече ще го правя със специална формичка, ако намеря де.  newsm78

# 214
  • Мнения: 1 698
Silrai, страхотно е станало бебчето. Дай линк към голям размер на снимката, че да я разгледам тортичката подробно Laughing Кафявото марципан ли е или шоколад? И как успя да го разстелиш така, ако е от шоколад?

# 215
  • Мнения: 3 927
Дами някой да знае дали има и други сладкарски борси във Варна освен на Илчовски и Новаджел ?  newsm78

Има нещо такова в района на бившия винзавод - но така и не се навих да ходя да я търся. Информацията ми е от преди 2 зими (а може и повече да са като се замисля), така че може и да не съществува вече  Simple Smile - от нея съм купувала сладкарски бои на прах в малки разфасовки и перлени топчета за украса.....
Не те ли задоволява избора в другите?

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 15:39 от Taneto

# 216
Добър ден на всички Simple Smile
Бих искала да попитам дали някоя от вас може да ми предложи рецепта за торта със сиропирани блатове. Embarassed
Предварително благодаря  bouquet

# 217
  • Мнения: 36
Здравейте на всички,искам да попитам може ли върху торта покрита с марципан да се украсява и със сметана на Хопла.Сметаната дали ще развали чаршафа на тортата. Rolling Eyes

# 218
  • Мнения: 1 271
mimes , покритието на тортичката е шоколад с малко топло мляко.Просто го сипваш отгоре върху тортата и разтилаш с ножа.Ето линк-а  http://s144.photobucket.com/albums/r196/silrai/?action=view& … t=IMG_00411-2.jpg или тук  http://i144.photobucket.com/albums/r196/silrai/IMG_00411-2.jpg
diddlina торта със сиропирани блатове можеш да направиш всякаква, сомо, че ако искаш да мяташ покритие отгоре и, ще ти е доста трудно, тъи като има опастност да се развали формата.
SIANA79, по принцип сметаната може да се стече(втечни) за това по добре използвай маслен крем или роял айсинг.

# 219
  • Мнения: 36
Благодаря за отговора,но пак ще попитам как се прави този роял аисинг.

# 220
  • Мнения: 1 271

Роял айсинг се прави с белтък и пудра захар, ако искаш може да добавиш и малко глицерин да не се втвърди после, че става като бетон.          бъх пуснала рецептата как го правя аз, ама в момента не мога да я намеря. по късно ще я потърся и ще ти я пусна

# 221
  • Мнения: 2 550
Здравейте,

може ли тези, които са правили торта Рафаело на Наталина да кажат в чаши колко точно са 180гр захар и 160гр брашно?

Благодаря предварително!

# 222
  • Мнения: 720
Марчето, ето тук можеш да си направиш справка, много полезна тема  smile3521 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10258.0

# 223
  • София
  • Мнения: 1 941
М е г и, много ми хареса роклята на Барбито. Така фино си го разточила... Rolling Eyes Кажи от какво тесто го прави?

Ами това е първия ми опит с моделиращата маса, с нея се работи лесно... (освен ако не сложиш повече боя (за по-тъмен цвят), тогава не е толкова еластично).
Станало е чудесно! Мерси! Hug

# 224
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Варненки, някоя от вас да има излишна несъхнеща маса около 500-600 гр. да си взема?

Танче, много гадна ми е на вкус тази маса, а у дома първо украсата се яде Mr. Green И след като две торти буквално ми се скапаха в момента в който ги зивадих от хладилника я отписах тотално.
Вече си правя млечен марципан. Става бързо, стига ми за повече от 2 торти, а и е вкусно! А и работи се също толкова лесно Peace

Общи условия

Активация на акаунт