Вредно ли е доизносването на чужди обувки?

  • 1 899
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
И на мен ортопед ми е казвал, че не бива да се носят чужди обувки. Особено когато беше по-малък и крака му растеше по-бързо, отколкото обувките се износваха, ми беше много жал да изхвърлям почти нови обувки, но когато става въпрос за здравето, компромиси не правя.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз знам от ортопед, че е вредно да се износват чужди обувки.
Особено когато беше по-малък и крака му растеше по-бързо, отколкото обувките се износваха, ми беше много жал да изхвърлям почти нови обувки, но когато става въпрос за здравето, компромиси не правя.


На същото мнение съм.

# 17
  • София
  • Мнения: 312
НИКОГА носени обувки. Има деформации,  които не личат видимо.

# 18
  • Мнения: 2 700
Още един глас против доизносването, особено, когато обувката има лека деформация. Аз лично оставям до кофата за боклук обувките на дъщеря ми и само 2 чифта съм дала на приятелката ми, защото ги беше обула действително само по веднъж или два пъти.
Пък и по принцип съм против размяната на обувки. Не случайно е разрешена продажбата на дрехи втора употреба, но на обувки я забраниха.

# 19
  • Мнения: 24 467
Знам го от ортопед, с когото съм говорила по точно този въпрос още преди осем години, т.е. преди да се роди големият ми син. Никога не съм допускала носене на чужди обувки, не мисля да го правя. Износените такива на децата просто оставям до най- близкия контейнер и след броени минути няма и следа от тях, все някой ще ги ползва по предназначение и този някой определено няма да има средства за нови. Не искам обаче това да е по- малкото ми дете, нито за "в началото", нито за "по- нататък". Още повече, че обувките за прохождане са много евтини.

# 20
  • Мнения: 1 733
И на мен ортопед ми е казвал, че не бива да се носят чужди обувки. Особено когато беше по-малък и крака му растеше по-бързо, отколкото обувките се износваха, ми беше много жал да изхвърлям почти нови обувки, но когато става въпрос за здравето, компромиси не правя.
И аз така мисля.

# 21
  • Мнения: 8 917
Бях предложила едни обувки на Крисо за едно детенце, но майката ми каза, че е чувала, че детето трябва да проходи с нови, за да ги "деформира" по своя си крак. В смисъл, че малко или много обувката се очупва по крачето и то е специфично.

 Peace
Не бих сложила носени обувки.

# 22
  • Мнения: 6 164
Благодаря ви за отговорите.  bouquet 
Добре, че попитах. Simple Smile

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм се консултирала с ортопед, но по пътя на логиката реших да не пазя обувките на голямото ми дете за по-малкото. А имаше доста от тях запазени. Не предлагам и на чужди деца. Изхвърлям ги.

# 24
  • Мнения: 5 362
Обувки за прохождане-само нови Peace
Иначе нямам нищо против доизносването на обувките.

# 25
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз знам, че не е хубаво. Обувката си приема формата на крачето, което я носи...

Общи условия

Активация на акаунт