Индия - земя на боговете - 4

  • 29 782
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
иса, този оби4ай е при мюсюлманите, но не е изклю4ено да се повтаря и при други религии! да един вид молитва с името на бебето! например при нас се  прави от практикуващ мюзлим, представителен , по4итан 4овек!

# 16
  • Мнения: 1 184
Добро утро  Hug.
Лила, Дидка, супер е оформлението . А и вие толкова увлекателно разказвате, че от сутринта съм така и не мога да се отлепя от компа  Mr. Green. Дори реших, че задължително трябва да посетя Делхи и Hyderabad. Много ми харесаха от снимките, които сте показали.

Ако случайно настъпиш плъх и изходът е летален за него, трябва да изкупиш греха си като дариш на храма толкова сребро, колкото е теглото на горкото плъхче. Посетителите им носят сладки.
А индийците нали си падат по златото, защо изкупуват греховете си със сребро  newsm78???

# 17
  • Мнения: 1 655
Doбро   утро сладкодумки!
Снощи рано сепредадох, нета ми беше много кофти и реших да не се тормозя!
За прошепването и аз знам че е при мисюлманите,но като се има предвид колко много мисюлмани има в индия, може и за там да се говори за такава традиция!
А я кажете за един черен молив уж екологичен дето се гримирват!
на от чикаго за бомбей една индийка кацаики в момбей гримира пеленаче, бебе не по голямо от 8-10месеца!заприлича като с очна линия! #Crazy #Crazy #Crazy
виждали ли сте такова  нещо или чували!

# 18
  • Мнения: 3 461
Добро утро, индийски принцеси,


А я кажете за един черен молив уж екологичен дето се гримирват!
на от чикаго за бомбей една индийка кацаики в момбей гримира пеленаче, бебе не по голямо от 8-10месеца!заприлича като с очна линия! #Crazy #Crazy #Crazy
виждали ли сте такова  нещо или чували!

Виждала съм деца, гримирани, моливът е с henna, предлагат го в duty free в Сауди, все се каня да пробвам един.


Ястието на снимката се казва Тали, при мен се вижда Flutter
Не съм го правила аз, но ако има желаещи можем да спретнем една вечер на индийската кухня в Бахрейн. Mr. Green



Внимавай какво си пожелаваш, че ще се сбъдне. Mr. Green Няма да те тормозим с готвене, а ще отидем на ресторант. Един от най-добрите се води Lanterns и се намира точно до магазина за гоблени. Къде според Мали е най-доброто място за индийска храна в Бахрейн? А знаеш ли рецептата за нан(индийския хляб), защо изглежда  мазен, какво му слагат?

Ели, вие ходите ли често на индийски ресторант? В Саудитска Арабия, особено в Рияд, индийските ресторанти са с много красив интериор, храната също я бива, но не може да се сравни с тази в Индия. Не знам какво им пречи да го докарат напълно автентично.

Лила, за Gate of India  в Мумбай казват, че това бил входа към Индия на времето, мястото където е издигната е много живописно и въобще целия район около хотела Тадж Махал. Другата известна верига хотели там е Оберон, за любителите на Тадж Махал, които искат да прекарат повече време в съзерцание и да го видят нощем осветен, има много луксозен комплекс до него, в който могат да отседнат.



Много бързо пишете, девойки. Аз толкова бързо не можем да чете... Crazy

Не се оплаквай, а се включвай по-често, тогава ще си в крак с всичко. Laughing

# 19
  • Мнения: 1 655
Aз в duty free съм виждала едно такова дето вътре има 1г прашец,  на теракота мился беше,  арабките много си го кукуват и много се гримирват с  това, верно е хубаво черно но се размазва лесно, нали и аз пробвах!

# 20
  • Мнения: 3 461
Aз в duty free съм виждала едно такова дето вътре има 1г прашец,  на теракота мился беше,  арабките много си го кукуват и много се гримирват с  това, верно е хубаво черно но се размазва лесно, нали и аз пробвах!

Това трябва да е друго. Моливът е изглежда точно като обиновен молив за очи, автоматик.

Довечера отивам с маман да ни рисуват хена, ще видим на ръцете или на краката. Преди се двоумих за цвета, но ми казаха, че черният е с химикали, така че ще предпочета естествения. При нас има много добър индиийски салон, специализиран в това.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 043
Абе, вие нещо наговаряте ли се  newsm78 Вечер, докато успея да се оттърва от домашните задължения, особено този в подписа ми, и вие вече сте се разбягали. Чакам, чакам, ама никой като не се появи и си лягам. Точно тогава, вие пак се появявате и купонът продължава  Crossing Arms През деня същата работа - мен докато ме няма, тук цари оживление.  Thinking


Лиле, а на теб не ти ли искаха удостоверение в Индия, че не си женена? Ако знаех, че толкова лесно става да се бяхме оженили и ние там.

Ей това не си спомням. Би трябвало и на мен да са искали, но какво съм представила   33uu Най-вероятно собственоръчно написана декларация, че не съм женена, т.к. със сигурност не сме ходили до нашето посолство за такъв документ.


кажете, обрязване ,освен при мюзлим там, има ли го при някои други религии, типи4но местни?
как се обли4ат децата, има ли правила и изисквания към тях? какво става с разведените  или вдовиците, имат ли втори шанс  или са обре4ени на самота?

Обрязването, мисля, е само при мюсюлманите. Хиндусите със сигурност не го правят. Не съм и чула някоя друга религия да го практикува.
За вдовиците и разведените, според мен, има значение къде живеят (особено за разведените). В смисъл в големите градове е по-разкрепостено и предполагам е по-лесно да си намерят партньор отново. Във вестниците с обяви съм виждала доста обяви за вдовици, вдовци и разведени, че си търсят половинка. Едната сестра на мъж ми е вдовица, но никой не я е отписал още. Обаче има някаква дискриминация в религиозен смисъл - например вдовиците нямат право да присъстват на някои молитви при някои празници, което не е особено честно  Confused

# 22
  • Мнения: 3 461
Абе, вие нещо наговаряте ли се  newsm78 Вечер, докато успея да се оттърва от домашните задължения, особено този в подписа ми, и вие вече сте се разбягали. Чакам, чакам, ама никой като не се появи и си лягам. Точно тогава, вие пак се появявате и купонът продължава  Crossing Arms През деня същата работа - мен докато ме няма, тук цари оживление.  Thinking

Сторило ти се е. Mr. Green И аз тъкмо мисля, че съм те "хванала" и ти вземеш, че изчезнеш. Laughing

А до колко са политически активни? Как гледат на Соня Ганди?

# 23
  • Мнения: 820
Хиндуистите не се обрязват, освен ако няма някаква медицинска причина. Относно разведените и вдовиците не е невероятно да си намерят нов партньор. Изискванията обаче са съвсем други, няма да имат претенции за касти, образование и зестра. Ако има деца шансовете са още по-малки. Има случай бащата да се опита да отмеме децата от майката (особено момчетата), ако тя иска да сключи повторен брак. По новините понякога дават за някоя стара баба, която след смъртта на мъжа си е извършила сати, обаче това е изключително рядко.

дидка и лали, разгадайте ми го това тали, моля ви, зверкам се и не мога да установя произхода на вси4ко без ориза?

Тали представлява един микс от различни ястия сервирани в малки количества,обикновенно на обяд, в случая са ориз, кисело мляко, пържени зеленчуци, в купичките вероятно едното е къри а другото самбар и нещото в дясно от киселото мляко е сладкиш. Тук също предлагат тали по ресторантите, но трябва да си го поръчаш до 11 часа.

# 24
  • Мнения: 1 727
Ето я картинката с плъховете, която аз имам, много са глезени тез животинки.

# 25
  • Мнения: 820
А до колко са политически активни? Как гледат на Соня Ганди?

Аз лично имам чувството, че и най-изпадналия бездомник в Индия има мнение по всички политически въпроси и знае как те трябва да се решат Grinning

Соня Ганди я уважават и почти я приемат като индийка. Тя все пак не посмя да стане премиер след като спечелиха изборите. В момента с всички сили се опитват да наложат сина и Рахул Ганди в политиката. Той е член на парламента. Има и дъщеря Приянка, която е много обичана от индийците, но тя пък отказва да се занимава с политика. Приянка е женена и има две деца.

Соня, Рахул и Приянка Ганди

# 26
  • Мнения: 3 461
По новините понякога дават за някоя стара баба, която след смъртта на мъжа си е извършила сати, обаче това е изключително рядко.



Какво е сати, нещо като сепуко ли? А защо едно време са изгаряли съпругата жива след като умре мъжа й? Чувала съм, че в някои затънтени места все още го практикуват макар, че е забранено с закон.

# 27
  • Мнения: 820
Сати е точно изгарянето на вдовицата заедно със съпруга. По разпространено е било в Северна Индия и най-вече сред висшите касти. Ето една обширна статия, на който му е интересно Тук В наши дни е изключително рядко и естествено забранено със закон. Най-много случаи има в Раджастан. Сати се предполага да е доброволен акт, въпреки, че на практика не винаги е било така.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 11:39 от Didka_M

# 28
  • Мнения: 1 294
4увала съм за този ритуал, мисля, 4е има6е и не6то, 4е ако мъжът има няколко жени е голяма 4ест да си то4но тази, която се изгаря... не6то смътно от този род помня. Предполагам, 4е става съпрос за наистина високопоставени хора.
А Соня Ганди всъ6ност каква е по рождение?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 043
А индийците нали си падат по златото, защо изкупуват греховете си със сребро  newsm78???

И аз се зачудих, даже мислех, че се дава злато на храма, но като прочетох в нета, пишеше сребро. Те индийците и сребро носят. Например, пръстените по краката и накитите на глезените са от сребро. Не видях такива от злато там. Също така, има обичай първото захранване на бебето с твърда храна да става от сребърна паничка и със сребърна лъжичка.

За този молив, който споменавате, не знам. Гримирани деца не съм виждала. Но се сещам, че едни познати, тук (българка и индиец), като им се роди бебе му нарисуваха една черна точка над слепоочието, която има функцията на червения конец при нас. Като се замисля, може с такъв молив да е правена, защото мъжът ми обясняваше, че го взел специално от Индия.

Общи условия

Активация на акаунт