Бременна съм, търся съвет за гинеколог

  • 4 434
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
В Шейново не работят с НЗОК, така че направления не важат. Женската консултация е може би вече към 300 лв, което включва прегледи с видеозон, кръвни тестове, изследвания на урина, вагинален секрет и т.н. Прегледите при моя доктор също се заплащат!

Взе ли вече някакво решение?   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 274
Първо честита бременност! Дано е лека и безпроблемна и като му дойде времето да те зарадва едно пухкаво и здраво бебче  Peace!
Аз ти препоръчвам моя лекар - Данаил Илиев от Шейново  Peace! Много добър и внимателен лекар! Той следи бременността ми, раждах при него и сега продължавам да ходя! За съжаление не работи по ЗК, а и кабинетът му е далече от района, който ти е удобен- на ул. Марица  Confused!

# 17
  • Мнения: 307
Здравей! Честита бременност!   bouquet
И аз да се включа да ти препоръчам моята гинеколожка, казва се д-р Стефанова, работи в клиника "Гургулят" /близо до френската гимназия/ и работи по здравната каса.

# 18
  bouquet
аз също смених 2 лекарки (едната беше в частна клиника, другата в 22ра поликлиника), много ме мотаха, сега ходя в Токуда и съм много доволна, надявам се открих моята лекарка. Нямам опита на другите, още не съм мама, но определено съм доволна от д-р Евтимова.
Успех и лека бременност  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 672
Първо -Честито бебешорче Simple Smile

За гинеколог - аз ходя при Илиева във Вита. По принцип при когото и да се запишеш там - много са добри всички. ЖК струва 390 лв и включва всички прегледи и изследвания (без БХС и феталната морфология).

Сега аз да кажа за кулограмите - забременях 60, в началото на 8-мия бях 96, после спря да ми се яде и в момента смъквам и съм около 90. Искам да ти кажа, че съм яла каквото ми се яде и това е много важно защото никой не знае по-добре от майката какво му е нужно на детенцето. Така изведнъж започнах да обичам много боб, после ми мина и се насочих към бананите..Чак в последствие разбрах че боб ми се е ядяло защото в него има фолиева кисилина, а бананите - заради магнезия. Тялото  ми само ги е искало и аз съм му го давала Simple Smile Такива примери имам с около 10-тина храни Simple Smile Резултатите са невероятни - кръвното ми е 110 на 70, изследванията ми са като на нормален здрав човек, беб е добре и той си расте, подути крака нямам... Е малко ме боли вечер кръста - но това е от тежеста на корема Wink

Истината е, че обаче тестеното трябва да го избягваш, защото на мен то ми вдигна килограмите 6-тия и 7-мия месец Simple Smile

Успех ти пожелавам!

# 20
  • Мнения: X
В Шейново не работят с НЗОК

Наистина ли? От кога това?  newsm78

# 21
  • Мнения: 33
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА!
pearly, още не съм решила, но утре имам час при личната ми лекарка и се надявам да ми помогне да взема правилно решение. Тя е готина, по специалност е детски педиатър и гледам, че много млади майки ходят при нея, предполагам, 4е ще ме посъветва добре. Доколкото разбирам, на повечето места предлагат ЖК, която следи цялата бременност и е около 300лв, като в Шейново?
Може би ще помисля за този вариант в Шейново, щом така и така се препоръчва първоначален преглед поне при двама лекари. 

la estrella Искам да те попитам за д-р Стефанова, моята гинеколожка досега работеше също в Гургулят - Бехтерева, но знам, че там си вземат доста пари. Просто веднъж ми се наложи да ида там, вместо в кабинета й във 2 поликлиника и въпреки че си имах направление ми взеха пари. А и аз ако избера Стефанова, би било неудобно да засичам Бехтерева... Още повече че точно на тяхната лаборатория не искам повече да се доверявам! И теб съветвам, ако там ти правят някакви изследвания, да настояваш за друга лаборатория.

# 22
  • Мнения: 5 401
В Шейново не работят с НЗОК

Наистина ли? От кога това?  newsm78

Не мога да кажа от кога, но много години вече ходя в Шейново и винаги съм си плащала за прегледите. Когато се двуомях дали да избера ЖК или моя доктор, той каза, че с направления не работят.

Meg_H, нямам никаква представа за ЖК в другите болниците, така че намери контакти и разпитай подробности. Положителни и отрицателни мнения ще намериш за всяка б-ца, а също и "+" и "-" относно самите ЖК.

# 23
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Здравейте! Всички тук давате съвети за избор на гинеколози от София, ама аз ще раждам в Плевен. Хей, майки,от Плевен събудете се Wink и напишете при кого ходите. Желая на всички лека бременност у удачен избор на гинеколог. До скоро.

# 24
  • Мнения: 2 332
В Шейново не работят с НЗОК

Наистина ли? От кога това?  newsm78

Не че не работят със ЗК, просто нямат подписан договор със ЗК за доболнична дейност - това включва ЖК и прегледи. А за раждане имат сключен договор, както и, не дай Боже, ако трябва да лежиш там по време на бремеността. Т.е. плащаш си за прегледите и ЖК, но не и за раждането.

# 25
  • Мнения: X
аз ходих в майчин дом софия на жк.много съм доволна. и там няма такса,както в другите болници.а и после може и там да раждаш! УСПЕХ И здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт