Отзиви за ваксина Пентаксим

  • 63 267
  • 98
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 379
zdraveite mami  :55:iskam da vi pomolq da mi pomognete za izbora na vaksina:  Pentaksin ili darjavnite si vaksini??? newsm78
Естествено, че Пентаксим Peace.
Не съм си и помисляла да ползвам тези ваксини по ЗК, пълен абсурд Stop!
Моля, пиши на кирилица Wink.

# 61
  • Мнения: 4 335
zdraveite mami  :55:iskam da vi pomolq da mi pomognete za izbora na vaksina:  Pentaksin ili darjavnite si vaksini??? newsm78
Избрах Пентаксима,пьрвите три приема ги понесе без проблен На 4-я вдигна Т,но,като изцяло смятам,че е по-добра от тази по ЗК.

# 62
  • Burgas
  • Мнения: 214
Здравейте  Hug
Моята бебка е на 2 месеца и ни предсои ваксина пентаксим.
Обаче баткото е болен с разтройство у дома.
Исках да отложа ваксината с 10 дни, но педито не дава, щели да я глобят 200 лв от ХЕИ, защото бебка била здрава, а не е ваксинирана.
Не е ли опасно когато има болен от семейството?
Трябва ли да изчакам за пентаксима?
Кои решава личната или аз какво да правя?

# 63
  • Мнения: 4 150
Кажи на личната лекарка,че ТИ и БАЩАТА решавате кога ще се сложи ваксината.Опитва се да ви притиска с тази глоба.Това не е е вярно даже.
Най добре е да изчакате,вьзможно е до няколко дни и бебето да има симптоми.

# 64
  • Burgas
  • Мнения: 214
и аз така мисля, ама тя нещо много се е загрижила за детето ми.
пентаксим можело да се слага и при зачервено гърло   Shocked 
а, аз досега осъден доктор не съм видяла да има
да пази Господ, дано няма лошо, че тия лекари  ooooh!

# 65
  • Мнения: 92
На нас ни предстои реимунизация с Пентаксим и като го заведох и гърлото беше съвсем леко зачервено и лекарката каза, че не може.
Трябва да са абслютно здрави дечицата поне от 2 седмици преди да сложиш ваксина.


и аз така мисля, ама тя нещо много се е загрижила за детето ми.
пентаксим можело да се слага и при зачервено гърло   Shocked 
а, аз досега осъден доктор не съм видяла да има
да пази Господ, дано няма лошо, че тия лекари  ooooh!

# 66
  • Мнения: 502
Морска рибка, не се оставяй да те рекетира тази педиатърка, щели да я глобят...хаха, че при това от ХЕИ. Просто не е измислила нищо смислено, за да не си затруднява нещата. Всеки път почти като трябваше да слагаме пентаксима или някой от семейството или сина ми беше болен. Няма да ти кажа, как отлагах та отлагах... със седмици, а последния път и с мецеци... Първия прием определено съвсем съзнателно го отложих.. Решавате вие - родителите и точка, а за ваксина при зачервено гърло - абсурд!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ако може и аз да се намеся за ваксините и притискането от личната. Моята дъщеря има само трите ваксини от родилното и нито една повече. Едва тази година личната ни каза че трябва да отидем да подадем молба за освобождаване от ваксинации в хеи. Така че за 10 дена ако се отложи ваксинирането не е никакъв проблем. Имам приятелки които също не слагат ваксини на децата си и нито са освободени, нито пък някой ги търси.
morska ribka изчакай баткото да се оправи и да си убедена че бебка е напълно здрава тогава слагайте ваксината, защото си нямаш и на представа какво може да отключи тя.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 910
Имам приятелки които също не слагат ваксини на децата си и нито са освободени, нито пък някой ги търси.

А при постъпване на децата в детска ясла или градина не са ли изисквали имунизационния им календар? Доколкото знам не приемат деца без направени задължителни ваксини  newsm78 !

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами когато веднъж си напатиш от ваксина, няма да мислиш за градини и ясли. Аз съм малко скептично настроена към ваксините. На моята дъщеря не и слагаме ваксини защото е освободена от тях и всяка година ще я освобождавам, ами мога да кажа че почти не се разболява. А има деца на които са им сложени всички ваксини и нон стоп са болни и хремави и т.н. Така че с ваксини или без все тая.

# 70
  • Мнения: 2
Здравейте  мами!
Ако мога да се включва и аз бих ви казала, че всичко зависи от лекаря как ще сложи ваксината,на моя син му сложиха ваксина с лека температура ,която доктора обясни като възрастова, а тя била от бактерия в урината.Сега детето е все още на лекарства а какъв ужас изживяхме и той и ние просто не искам да ви обеснявам.Но не се предоверявайте на педиатрите си!
Приемете го като съвет!
Не искам да се наптрапвам с мнението си но аз също не бих сложила каквато и да е ваксина повече и без друго е с диагноза епилепсия от едно нищо и ниакава температура в комбинация със синтетична ваксина!

# 71
  • Мнения: 502
Sasha_Ginkova, много съжалявам! Това е поредното доказателство колко са опасни, нож с две остриета са тези ваксини. Вече и аз не знам какво да правя и дали да рискувам да слагам следващите. Синът ми е на две години, до сега всичко е слагано...

# 72
  • Мнения: 2
Здравейте!
И моят син е на две години и след третата ваксина пентаксим не сме му слагали никакви!
И сега имаме разрешение от лекуващия му лекар, но съм се отказала от каквото и да е, защото не искам повече детето да изживее това, което тогава изживя, да пази бог от както пие лекарства не е имал никакви пристъпи, дано не го казвам на лош час и дано повече да няма, но знам че е много опасно.

# 73
  • Мнения: 10
Днес ходихме при педиатърката да ни поставят първият пентаксим и се случи следното:Когато сестрата приготви ваксината отиде при лекарката и каза че са се получили парцалчета в нея и че нещо не е наред на ваксината.Лекарката се съгласи и ми казаха да отида да я върна в аптеката, защото тази ваксина не е в ред.Съответно отидох аз, а в аптеката ми казаха,че сестрата не я е приготвила правилно.Преди поставяне, когато се извади от хладилника ваксината трябва да се затопли в ръката и така да се постави, в противен случай се получавало пресичане.Това им го казвали мед. представители в аптеките, но някой лекари не го знаели и съответно не ми я смениха. Сестрата пък казва, че бие ваксини от три години на много деца и няма как да сбърка.Съответно купувам втора ваксина, от друга аптека, друга партида и пак я нося в същия ден, по пътя не я слагам в хладилна чанта,  докато стигна ми отнема около 10-12 минути най-много. И отново се повтаря същото.В началото сестрата каза, че е добре и тръгна да я поставя.Но аз исках да я видя и и казах, че според мен изглежда по същия начин като първата-с малки снежинки, като парцалчета вътре, а не е хомогенна, мътна смес както те ме убедиха че трябва да бъде. Лекарката я погледна и се съгласи, че не е добре. В крайна сметка поставиха двете ваксини по здравна каса и казаха, че ще говорят с мед. представител да осигури други две дози вместо тези за мен/което силно ме съмнява, че ще стане/. Засега поне малкият е добре, освен че се криви малко-дано не се проявят някой от описаните симптоми до тук. Въпросът ми е при някой случвало ли се е нещо такова.Може ли когато първият път са поставяни двете ваксини по здравна каса, вторият и третият път да се постави пентаксим или трябва да се продължи със същите. И знае ли някой на кого мога да се оплача и да подам жалба.Просто за сега оставям с горчивината от нечия некадърност и с олекнал с 115 лв джоб.

# 74
  • Мнения: 36

Здравейте!
Никоя педиатърка не казва,че ваксината Пентаксим съдържа белтък,когато горещо я препоръчва.И така моето дете се оказва,алергично явно към белтък,със страхотни обриви,от които не спира да пищи.Докато разбера какво точно се случва,я мазах с какви ли не кортикостероиди и т.н.
Накрая,побесняла,и казах че не разбира и тя ми даде направление за "истински" педиатър,който ми обясни за белтъка в Пентаксим и че така съм и отключила алергията.(между другото от Коклюш щеше да стане същото,но щяхме да разберем веднага).Иначе не съм недоволна вече-с времето всичко мина.

Общи условия

Активация на акаунт