Ваксина Пентаксим

  • 12 522
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте искам да попитам дали сте купували тази ваксина за децата ви и дали сте доволни защото на мен ми предстои да купувам след няколко дни.
Щ е ви бъда благодарна ако ми дадете съвет относно тази ваксина

Здравейте
днес ни сложиха ваксината и след няколко часа започна неистов плач със захласване
даже докато ядеше почна да реве и трябваше да го вдигам няколко пъти за да се успокои
някой имал лие такива опаквания след поставянето на ваксината и дали е от нея
защото той досега никога не е ревал така дори и с коликите
ако някой знае нещо по-въпроса моля да ми пише че дори и аз плаках с него
и другото което искам да попитам е дали може другите двапъти да откажа поставянето на пентаксима или е задължително да се ваксинира
благодаря

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 18:08 от AnMary

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Слагах я на детето и трите пъти,нямаше странични реакции .

# 2
  • Мнения: 1 305
Да на дъщеря ми купихме Пентаксим, след ваксинация почти не е имала странични ефекти (като болка, раздразнителност, висока темп и др.).
А това дали съм доволна или не честно немога да кажа. Нямам съпоставка с другите ваксини, лекарката при която водя детето си ми я препоръча и каза, че ако е за нейното тя ще сложи такава. Аз и имам доверие и затова купихме ваксините и ги сложихме на детето.
Доколкото преди 2 г четох по форуми и от другаде информация повечето родители предпочитат да купуват Пентаксим.

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте искам да попитам дали сте купували тази ваксина за децата ви и дали сте доволни защото на мен ми предстои да купувам след няколко дни.
Щ е ви бъда благодарна ако ми дадете съвет относно тази ваксина
Момиче, научи се да пускаш търсене в "търсачката".Всичките ти въпроси са обсъждани, просто намери съответните теми.. Sick

# 4
  • Мнения: 2 695
Разрови се тук из форума, има доста мнения за Пентаксима. Аз четох където каквото имаше миналата седмица, защото слагаха на бебо. То "доволен" от ваксина е доста относително. Нашият вдигна температура, държа я два дни и общо четири дни се скъса от рев... На една приятелка бебока беше с оток на крака известно време. Минават тези неща, но е неприятно и за теб, и за детето. Може пък и да се разминете без реакции, то си зависи от детето.

# 5
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Форумът е пълен с информация за тази ваксина. Моето дете я понесе добре, без странични ефекти.

# 6
  • Мнения: 5 393
Момиче, научи се да пускаш търсене в "търсачката".Всичките ти въпроси са обсъждани, просто намери съответните теми.. Sick

Глас в пустиня..... Tired

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229973.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415907.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=400024.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381160.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320134.0

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 23:43 от Мечо Пух

# 7
  • Мнения: 1 053
Здравейте искам да попитам дали сте купували тази ваксина за децата ви и дали сте доволни защото на мен ми предстои да купувам след няколко дни.
Щ е ви бъда благодарна ако ми дадете съвет относно тази ваксина
Аз я слагах,само втория път вдигна Т,ина4е други проблеми не е имала.

# 8
  • София
  • Мнения: 368
На дъщеря ми е слагана ваксина Пентаксим три пъти, при втория и третия прием имаше мако температура.

# 9
  • Razgrad
  • Мнения: 282
и при нас нямаше странични ефекти от ваксината! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 600
Пентаксим сложихме 3 пъти досега и не е имала нежелана реакция, само лек отток около убождането.

# 11
  • Мнения: 92
Ние също я купувахме за нашето дете.Не съм имала проблеми-нито Т,нито оток,нищо,много добре я понесе,но все пак е много относително.Дано и вие нямате проблеми thumbsup

# 12
  • Мнения: 750
И ние сме доволни, 4 приема без проблем , а колко е ефективна - Божа работа.

# 13
  • Мнения: 4 335
Да,слагахме я,на 4-ят прием вдигна Т.

# 14
  • Мнения: 1 725
Не сложих 4-я прием на Пентаксим на дъщеря ми, т.е. реимунизацията, тъй като тогава се информирах относно тази и въобще другите ваксини и болестите, с/у които действат (евентуално) и се отказах. От инфото, което прочетох, по-конкретно казвам за тази - реших, че е излишно да си тровя детето и да поемам рисковете от страничните ефекти - да, тези, за които говорите са най-леките, които и често се проявяват - висока Т, от няколко часов до няколко дневен плач, оток на единия крак и т.н. Но в инструкцията си пише и за тежките странични реакции, които се случват наистина твърде рядко, но на този, на който се случи ще е на 100 %, а не малкия % вероятност, за който пишат. Специално тази ваксина, според мен, е напълно излишна, впредвид болестите, с/у които е. При съмнение за тетанус, например, винаги бият пак ваксина така или иначе. Както и да е, няма да се вписвам в подробности за всичките 5 болести, които са наблъскали в една единствена ваксина, т.е. 5 атаки наведнъж за организма.  ooooh!  Просто тези регулярни имунизации и ре- са само и единствено с цел да се пълнят нечии джобове и да се симулира дейност по предпазване на населението от болести. hahaha
А направиха ли я безплатна, по ЗК поне, съм любопитна, нали имаше и Петиция за това?

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 03:46 от desi_sunshine

Общи условия

Активация на акаунт