Ваксина Пентаксим

  • 12 534
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Ние също слагаме пентаксим на нашата бебка. На 2рия месец (първото слагане) нямаше никакви странични ефекти. Даже не почти плака. На втория прием имаше 37,8 градуса. Малко Панадол и всичко беше наред. Peace

# 16
  • Мнения: 9 470
Слагахме я трите пъти-реакции нямаше.

# 17
  • Мнения: 668
Слагахме я трите пъти-реакции нямаше.

И ние така.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 521
Аз лично предпочетох Пентаксим и нямаше никакви реакции след поставянето.

# 19
  • София
  • Мнения: 272

А направиха ли я безплатна, по ЗК поне, съм любопитна, нали имаше и Петиция за това?
  И мен това ме интересува.Чух, че догодина пентаксима ще е по ЗК, но дали е така?  newsm78 newsm78 нека някой по-запознат да каже. Thinking

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да,догодина ще е в задължителния имунизационен календар  Peace

# 21
  • Мнения: 116
ние е понесохме добре,без странични ефекти

# 22
  • Варна
  • Мнения: 31
Ние също избрахме Пентаксим по препоръка не лекаря, че имала и по-малко странични реакции. На първия прием всичко беше добре, но след другите два на малката й се поду и зачерви все едно и също краче (единия път ваксината не беше бита в него). Месец след последното поставяне започнаха да й се зачервяват и подуват крачетата. Нашият педиатър ни прати при друг лекар. Установи се, че малката е получила алергична реакция към Пентаксима и й се е отключила и друга алергия вследствие на това. Та сега е на противоалергични капки, сменихме козметиката, не давам някои храни. Въпреки това оня ден пак стана така едното краче.
Но всеки сам си решава. Това, че при нас стана така не означава, че и при детето на авторката ще е така. Само споделям.

# 23
  • Мнения: 9 814
Да,догодина ще е в задължителния имунизационен календар  Peace

Но само за родените след 01 януари 2010 г.
За набор 2008 и 2009 остава препоръчителна.

# 24
  • Мнения: 668
Да,догодина ще е в задължителния имунизационен календар  Peace

Но само за родените след 01 януари 2010 г.
За набор 2008 и 2009 остава препоръчителна.

М, пак се разминахме с безплатната ваксина. Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 265
Аз лично правих имунизациите на детето ми със старите ваксини които са поставяли едно време и на нас. Той ги понесе много добре и реших че няма смисъл да купувам пентаксим. Всъщност докторката ми обясни (понеже аз държах да го имунизирам и срещу менингит)  реимунизацията да я направим с пентаксим. Но всяко дете е различно ние много тежко понесахме пентаксима и три дни беше с 40гр и се обрина, беше направил реакция към уж пречистената ваксина. В крайна сметка дали ще я купиш 4 пъти или ще направиш само реимунизацията с ваксината е въпрос на личен избор, но крайния резултат е един и същи.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 588
За 4-те приема (вкл. реимунизацията на 1година и половина) на Пентаксим не е имало странични реакции.
Почти всички майки, които познавам си купуват тази ваксина. Дано скоро стане безплатна, че цената й сега е около 60 лв. за един прием.

# 27
  • Мнения: 183

Абсолютно всички имат странични ефекти. И въпреки всичко, тази е с в пъти по-малко странични ефекти, отколкото безплатната, която слагат.
На малката след втория и третия прием, мястото се зачерви, но и аз не се постарах да му сложа компрес, както ме посъветваха. На третия прием детето имаш 37,2 температура

# 28
  • Мнения: 318
преди месец сложихме и 4-тя прием,не е имала никакви странични ефекти  Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Сложихме Пентаксим, нямаше странични ефекти и реакция.

Общи условия

Активация на акаунт