ваксини

  • 37 700
  • 661
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
здравейте ,  събирам мнения относно ваксините в имуницационния календар. Лично на мен ми се струват много и на често. Не съм особенно наясно , но съм говорила с няколко мами , който не слагат всички , а само някои(знам за такива , който отричат всички ) . моля за ваще мнения. Hug и кои слагат задължително ?

# 1
  • Мнения: 27 523
Слагам всички възможни - и задължителни, и препоръчителни.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 645
Слагам само задължителните.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 317
Гласувах за първия отговор-всички!Които са задължителни слагаме задължително!

# 4
  • София
  • Мнения: 650
Слагам всички възможни - и задължителни, и препоръчителни.  Simple Smile
И аз  Peace
Че и себе си скоро ще ваксинирам с тези, които не са слагали едно време  Wink

# 5
  • Мнения: 27 523
Че и себе си скоро ще ваксинирам с тези, които не са слагали едно време  Wink

 Joy Стига да може  Laughing

Много съм доволна например от ваксините против варицела и хепатит А. Бил е в хипер тесен досег със заразени деца и от двете и изобщо не се разболя  Peace

# 6
  • Мнения: 81
здравейте ,  събирам мнения относно ваксините в имуницационния календар. Лично на мен ми се струват много и на често. Не съм особенно наясно , но съм говорила с няколко мами , който не слагат всички , а само някои(знам за такива , който отричат всички ) . моля за ваще мнения. Hug и кои слагат задължително ?
Аз знам, че трябва задължително да сложиш някои ваксини- може ли изобщо да не сложиш нито 1?   newsm78 На мен ми е жал да ги дупчат още толкова мънички:( Например, ако някоя мама не желае да сложи нито една ваксина на детето си как ще я накарат да го направи? В смисъл толкова ли са задължителни, че да те глобят или нещо друго , ако не ги сложиш?  ( Просто ми стана интересно:) )

# 7
  • София
  • Мнения: 1 262
Слагам само задължителните.
Дъщеря ми се сдоби само с една от препоръчителните по онова време.

# 8
  • Мнения: 81
Така де, не можах да се сдържа  Laughing ЦИТИРАМ СТАТИЯ
За или против детската ваксинация
Съществуват различни мнения за полезносттна на ваксините при децата. В България засега има множество задължителни ваксини. Ако детето ги няма, не може да ходи на ясла, градина, училище, не може да напуска страната.
В болницата, когато бебето се роди, още в първите няколко часа му се бият ваксини. Повечето родители даже не знаят за това. Обикновено никой не ги уведомява или пита.  
Ваксината против туберкулоза, известна като БЦЖ ваксина, е открита от френските учени Калмет и Гарен в института Пастьор. Тя е жива ваксина, която се прилага след 48-ия час от раждането. Новородените се имунизират в родилния дом, преди изписването им. БЦЖ ваксината се инжектира вътрекожно, обикновено на лявото рамо. На мястото на апликацията се появява папула (възелче) след около 3-6 месеца, което в кърмаческа възраст обикновено нагноява. Могат да се прилагат компреси с риванол и не се обработва механично.
На 7-10 месечна възраст се прави проверка за постваксинален белег. Децата без белег се изследват с пробата на Манту и при отрицателна реакция се имунизират с БЦЖ ваксина. Реваксинация се прави на 6-7 години, 10-11 години и 16-17 години, най-късно до 15-ия ден след отрицателна проба на Манту.
Но все пак не може да не се отбележи, че на обществото като цяло не се дава информация за многобройните странични ефекти от ваксинациите, които могат да бъдат твърде сериозни и понякога фатални. Самите медици са поставени в информационно затъмнение за реалния размер на тази опасност и дискутирането на краткотрайните и дълготрайните увреждания, настъпили в резултат на различни ваксини съзнателно се избягва от официалните медицински институции. Необходимо е внимателно да изслушваме родителите, когато ни казват, че проблемите на детето им са започнали след някаква имунизация, а не да отричаме тази възможност, както правят много колеги. Задача на лекуващия е да търси причината за заболяването без предразсъдъци. Родителите са тези, които на първо място са отговорни за здравето на децата си. Те не трябва да се доверяват сляпо на медицинските институции и да не се страхуват да задават "неудобни" въпроси.
"Единствената безопасна ваксина е тази, която никога не е слагана" - това заявява д-р Джеймз Шенън от Националния здравен институт на САЩ (NIH).
Медицинската индустрия е създала мита за "страшните" детски болести и съответно е предложила "решението" за тяхното унищожаване - ваксините. На родителите с години се насажда страхът, да не би детето им да се разболее от една в действителност невинна болест, която би била полезна за развитието на имунната му система и би му дала доживотен имунитет, и са накарани да приемат за нормално и дори полезно внасянето на токсични коктейли в оформящия се детски организъм! Със сигурност те не знаят, че през последните десетилетия в САЩ смъртността в резултат на имунизации срещу детските болести превишава почти десетократно смъртността от самите заболявания! Ето мнението на д-р Кр. Севърин: "Докато на родителите не се даде шанс сами да решават дали да се слагат ваксини на децата им, то значи, че на тях им се отрича правото на съгласие без да са информирани достатъчно по въпроса. Защо ваксинациите да са по-различни от други медицински процедури, които изискват съгласието на пациента, след като е бил информиран за ползите и рисковете от тях?"

Последна редакция: пн, 01 окт 2012, 16:24 от karityyy

# 9
  • София
  • Мнения: 2 261
Всички задължителни съм й сложила. А други по моя инициатива - например ваксината за варицела си я пренесох чак от Испания и съм много доволна.

Така де, не можах да се сдържа  Laughing
За или против детската ваксинация
 На родителите с години се насажда страхът, да не би детето им да се разболее от една в действителност невинна болест, която би била полезна за развитието на имунната му система и би му дала доживотен имунитет, и са накарани да приемат за нормално и дори полезно внасянето на токсични коктейли в оформящия се детски организъм!

Не смятам да влизам в спор "за или против ваксините", но да наричаш полиомиелита например невинна болест, полезна за развитието на имунната система, е доста налудно твърдение.  Shocked

Последна редакция: пн, 01 окт 2012, 16:14 от orchid

# 10
  • Варна
  • Мнения: 18 964
Сложила съм всички задължителни ваксини. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 650
Медицинската индустрия е създала мита за "страшните" детски болести и съответно е предложила "решението" за тяхното унищожаване - ваксините. На родителите с години се насажда страхът, да не би детето им да се разболее от една в действителност невинна болест, която би била полезна за развитието на имунната му система и би му дала доживотен имунитет, и са накарани да приемат за нормално и дори полезно внасянето на токсични коктейли в оформящия се детски организъм!
Хохохо, да много са невинни болестите от които предпазват ваксините.
Ти имаш ли познат болен от хепатит В например? Щото аз имам и повярвай ми, положението никак не е розово.
Аре стига с тия теории за конспирацията  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 723
Сложих всички "задължителни" и много съжалявам, че не сложих тази за ротавирусите. На следващото ми дете задължително ще я сложа и нея  Peace

# 13
  • Мнения: 81

Не ме нападайте де- не съм го писала аз, цитирах статия Simple Smile)) Даже не съм чувала за въпросните болести;)

# 14
  • Мнения: 196
четох сара тема тук и ставаще мн голям спор . дано тази не се превръща в бойно поле ! Peace
в нея видях ако не се лъжа - майка отказала бцж в болницата!!

Общи условия

Активация на акаунт