АНГЛИЙСКА ТОРТА от ШОКОЛАД и КОКА-КОЛА

  • 10 266
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Аз го отворих видеото
Ох, изглежда страхотно, сигурно е така и на вкус Crazy

И аз си го отварям без проблем  Laughing

# 16
  • Мнения: X
sylya,и аз го отворих, а на лаптопа дори няма  BSPlayer. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 10 758
А така?Без никаква програма се отваря.В ютубето е.

# 18
  • Мнения: 5 183
Шоколад и Кока Кола (и кафе) са нещата, без които денят на моят съпруг би бил невъзможен  Crazy
Ако му спретна тази торта, ще си умре от кеф, но аз избягвам да приготвям неща, които не са полезни за детето, а как да направя торта и да не му дам?!  newsm78 По същата причина не права и тирамису, въпреки че го обожаваме.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Момичета смених компютъра и вече и аз го видях ... Благодаря!
  Когато превеждах, момичето пишеше, че кувертюра трябва да стане малко по-рядък от колкото на видеото. Предполагам, че вместо тел може да се използва миксер
   Тортата не е суха, а ставала сочна, макар че не е сиропирана. Така като я гледам прилича на толкова модерните на последък мокри кексове. Много "шикозно" стои. В Сити-центъра/1 скъп магазин/ на последния етаж има сладкарница и там видях нещо подобно, на скъпа цена, но не съм опитвала.

Ах дааа......момичето пише още, че с настъргана лимонова кора в блата също става хубаво.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 13:58 от sylya

# 20
  • София
  • Мнения: 35 951
Много, много ми хареса  Grinning- благодаря,   bouquet
дъщеря ми ще е много щастлива, когато го направя

# 21
  • Мнения: 8 917
Задължително ще я пробвам Party

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
КАто чета, много ми прилича на мъфините с кока кола. А те са страхотни на вкус!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Явно има и някаква напитка, която е с шоколад и кока-кола и е бразилска. Някой може ли да я преведе от английски?

Ето я рецептата:

Brazilian Iced Chocolate Coca-cola

Ingredients:
2  ounces  Chocolate, unsweetened
1/4  cup  Sugar
1  cup  Coffee, double-strength, hot
2 1/2  cups  Milk
1 1/2  cups  COCA-COLA, chilled
    Whipped cream or vanilla
    Ice cream

Directions:
In the top of a double-boiler over hot water, melt the chocolate squares. Stir in the sugar. Gradually stir in hot coffee, mixing thoroughly. Add the milk and continue cooking until all particles of the chocolate are dissolved and the mixture is smooth, about 10 minutes. Pour into a jar. Cover and chill. When ready to serve, stir in the chilled Coca-Cola. Serve over ice cubes in tall glasses. For a beverage, top with whipped cream. For a dessert, add a scoop of vanilla ice cream. Makes 5 cups.

# 24
  • Мнения: 10 758
Бразилска Айс Шоколадова Кока-Кола

Съставки за 5 чаши:
2 унции (колко е в БГ размер не нам) шоколад, неподсладен (диабетичен)
1/4  чаша  захар
1  чаша двойно кафе, горещо
2 1/2  чаши мляко
1 1/2  чаши  Кока-кола, изстудена
    Бита сметана или Ванилов сладолед

Приготовление:
Разтопете шоколада на водна баня . Изсипете и захарта. Бавно налейте, докато разбърквате горещото кафе, разбъркайте напълно. Добавете млякото и продължете да го "готвите" докато целия шоколад не се разтопи и се получи гладка смес, около 10 минути. Налейте в буркан. Затворете и изстудете. Когато е готово за сервиране, изсипете и изстудената Кола. Сервира се във високи чаши с лед. Ако сервирате като питие, гарнирайте отгоре с битата сметана, ако е за десерт, то добавете една лъжица Ванилов сладолед.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 816
sylya , благодаря за страхотната рецепта! В края на месеца имам рожденик и ще я направя.  bouquet

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Благодаря ти за превода La Bomba! Тази бразилска рецепта явно доста се харесва, защото я видях на много езици изписана.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 10:09 от sylya

# 27
  • Мнения: 6 017
sylya отново едно огромно благодаря...  bouquet страхотна си!  newsm51 newsm51

# 28
  • София
  • Мнения: 1 951
Тортата е много вкусна.При мен се получиха два блата.Изпекох ги.Имам две тортички.Украсих ги по различен начин.Предполагам,че моите форми, (имам две руски),са по плитки и затова са два блата.
sylya,Blagodarq za receptata!  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Директно я копвам в Любимите рецепти. Мерси.

Общи условия

Активация на акаунт