Искам да направя най - вкусната пилешка супа ! Чакам рецепти !

  • 164 304
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Ето и пилешката супа,която се готви у нас:))

Пилето се почиства,изрязва му се жлезата от трътката(защото дава лош дъх на ястията понякога) след което се опърля(за да се махнат власинките остатъци от перушината),измива се и се слага в студена вода на котлона.Отпенва се докато престане да излиза пяна,добавят се лук нарязан наедро,морков,чушка,парче корен от целина,сол.Месото се обезкостява след като се свари.Добавя се картоф(1 или 2),чубрица и фиде.След като всичко е увряло се маха от котлона.Застройка: В отделна малка съдинка се слага 1 яйце(цялото),2 ч.ч кисело мляко,2 с.л. олио,1 с.л. брашно,щипка сол,разбърква се хубаво и се слага на котлона,като започне да се сгъстява се долива с черпака от бульона и така докато се напълни съдинката,после изсипваме всичката застройка в супата.Понеже вече е гореща,никога не се пресича,дори и при претопляне на супата после.Четох из форума,че и викат варена застройка,но аз от майка ми си я знам-немска.При сервиране на супата се предлага и парченце лимон или прясни изцеден лимонов сок за подкиселяване.
 Добър апетит!

# 16
  • Мнения: 2 018
По повод застройката - разбивам 2 яйца, добавям 1/2 кофичка кис. мляко и 1 суп. лъж брашно и разбърквам с вилица. Добавям от горещия бульон и бъркам. Никога не ми се е пресичала супата, дори и да заври при претоплянето. 

# 17
  • Мнения: 165
Моите хора у дома не обичат застройки и не слагам ните кис.мл. нито яйце.
Моята пилешка супа:
1. варя пиле, обезкостявам и прецеждам бульона.
2. слагам нарязани на кубчета моркови, домат (обелен) и корен от целина(на кубчета но малко защото му е по-силев вкуса)
3. след сваряването на морковите и целината, слагам на кубчена картофите + сол на вкус + едно кубче маги
4. след това слагам грах от кутия Бодюел и претрито сирене.
5. Нарязвам магданоз и девесил.
Тва е.
Моите хора много я обичат.

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 476
Аз понякога слагам и нарязано на кубчета парче целина и към края настърган домат.
Повече обичаме супата бистра, но когато я застройвам го правя само с кисело мляко.
Задължително слагам чубрица (много рядко магданоз).

Последна редакция: сб, 13 окт 2007, 14:30 от zvanche

# 19
  • Мнения: 5 228
От известно време в пилешката супа слагам босилек вместо магданоз и става страхотна.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От известно време в пилешката супа слагам босилек вместо магданоз и става страхотна.
Ей за това не бях се сетила - ще пробвам!  Peace

# 21
  • Мнения: 4 668
От известно време в пилешката супа слагам босилек вместо магданоз и става страхотна.
Ей за това не бях се сетила - ще пробвам!  Peace
И на мен ми допада идеята  Grinning

# 22
Според една приятелка,която работи в заведение като готвачка пилешка супа се прави по следния начин-в мазнина се задушават зеленчуците/настърган морков,кромид,стръкове от магданос и домата/ прибавят се към полусвареното бутче от пиле.Като се сварят месото и зеленчуците се прибавя фиде.Прави се варена застроика от 1 с.л.брашно кисело мляко,малко вода ,като се сгъсти се сипва малко от супата ,смесват се и се слага за малко на котлона

# 23
  • Мнения: 3 416
и аз я правя като всички по-горе,само,че като варя месото слагам корени магданоз,които после махам,2 пилешки бульона за подсилване на вкуса,фиде,варена застройка с няколко капки лимон задължително за уплътняване на супата и накрая бучка масълце-става невероятно  chef

# 24
  • Мнения: 11 607
Истинската супа я признавам само с пресен лющян(девесил) - това за мен е подправката за супа! Ще пробвам топчиците на Наталина!Благодаря!

# 25
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Според мен ,както е казала Наталина,използването на кубчета булиони/извинете ме /оеднаквяват по вкус супата.Аз не използвам такива,когато супата е месна,особенно ,когато е с домашно пиле.Използвам ги когато приготвям зеленчукова супа.
За рецепта на супа,моята е както масово се прави,само,че без застройка,понеже домашните не я тачат.Но ме заинтригува варената застройка,която може би ще опитам...... Wink

# 26
  • Мнения: 766
Моята рецепта - картофи, моркови в бульона от свареното пиле, самото пилешко, зелени чушки (да не се разварят много), фиде. Бих сложила праз, но мъжът ми не обича (тоест не трябва да го вижда), затова винаги добавям някаква селска супа маги, която има празен аромат.

Много съм щедра на застройка - едно кисело мляко, два жълтъка, половин лимон (обичаме кисело). Правя застройката в голяма купа и прехвърлям с черпак и бъркане почти целия бульон, после същата процедура обратно. Не се пресича.

# 27
  • Мнения: 178
Така като гледам, аз май приготвям зеленчукова супа с пиле.  Rolling Eyes

Във вряща подсолена вода или бульон (ако месото е варено скоро) слагам от абсолютно всички зеленчуци, които имам в наличност (минимумът е 1-2 глави лук, морковИ, чушки, домат към края, след като и фидето е омекнало). Картоф слагам по изключение, но фиде - винаги. Застройвам според случая - понякога само с яйце, разбито с малко водичка, понякога - яйце и 1/3 ч.ч. течна сметана/прясно мляко, яйце и 1-2 с.л. кисело мляко/заквасена сметана, яйце и 1-2 с.л. брашно... Изобщо - според зависи.  Wink Пестелива съм откъм подправки, за да изпъкне вкусът на зеленчуците и месцето. Може малко чубрица и магданоз със застройката и черен пипер при сервиране.

П.С. Чувала съм и съм се убедила лично, че когато в супата има много кисели съставки (домати, лимонов сок, много кисело мляко), тя се разваля по-бързо, отколкото ако е неподкиселена.

# 28
  • Мнения: 1 640
Не слагам картофи-разваля се вкусът на пилешката супа,според мен.
Задължително застройвам,но не с кисело,а с прясно мляко/така застройват супите  в детската кухня/.Яйце слагам,но не в застройката, а го варя отделно,обелвам,взимам само жълтъка и го натрошавам в готовата супа/идеята е пак от детската кухня/.
Оказа се ,че на мен и детето ни допада повече този вариант на приготвяне на пилешка супа.

# 29
  • Мнения: 157
Моята застройка е от 2 яйца и повече от половин кофичка к. мляко.Разбивам ги в малка тенджерка и я слагам на котлона докато заври при непрекъснато бъркане.Когато заври застройката я изсипвате в горещата супа.Така при повторно подгряване не се пресича супата и е много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт