Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 7

  • 57 656
  • 751
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 761
Старата тема

Поседни постове от старата тема

В 29 г.с. съм, от време на време имам втърдявания на корема, но докторката каза, че това е от предлежанието на плода ( седалищно, и леко по диагонал), но когато ме боли кръста наистина корема си ми е мек
Здравейте искам да задам въпрос. По принцип симптомите ми при МЦ са болки ниско долу болки в кръста ( бъбреците ) и главоболие. Гостенка дойде в неделя всичко си беше нормално, но на втория ден не знам от закуската ли беше, но ми прилоша цял ден ми беше лошо, повръщах... но само този ден ... интересното беше че и до днес имам странно усещане в стомаха, усещам много миризми и аромати, някой ме дразнят някой не и ми се гади вечерно време по усилено... не знам дали си въобразявам, но ми е странно, защото е по време на МЦ а не след това .. Посъветвайте ме нещо.. Решила съм да си взема тест но след като гостенката си отиде...

# 1
  • Мнения: 2 521
ptp85,извинявам се ако съм те обидила.Никой не ти се смее на теб,съжалявам,че така си го почувствала.
А относно тази болка в кръста-сигурна ли си,че е бъбреци?Ако и утре ти се гади,иди до личния лекар.Няма смисъл от тестове.Гаденето може да има много причини.
Няколко години преди да родя малкия започна да ми се гади постоянно,ненавиждах мириса на храна,чувствах постоянна умора и болка малко над кръста.Сигурно 20 теста си направих,докато не осъзнах,че има нещо друго.Оказа се хепатит.При теб най-вероятно е някакъв вирус(има в момента),но не се залъгвай с тестове,а върви на лекар.

# 2
  • Мнения: 262
здравейте, искам да ви питам имам ужасни киселини.
опитвам се да ги облекча с газирана вода, но ефекта е почти нулев.
не знам какво да правя, а не искам да пия хапчета.
знаете ли някаква бабешка рецепта за този проблем?

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
viliqna82, можеш да прочетеш темите по този въпрос. На всяка майка различни неща са й помагали.
На мен содата (газираната вода) и хлебната сода ми помагаха до някъде. Чела съм добри отзиви за Талцид.

имам три проблема
Цитат
другия проблем е не само киселините (те са проблем да),но и гастита. аз си го имам и си ме наболваше често,но сега наистина е супер често.всеки ден минимум по веднъж,а често и по два пъти и задържа по два часа,че и повече...понякога денят ми минава почти в постоянна болка.ами нищо не ми помага освен сода!

как се справяте с киселините
Цитат
Здравеите,бременна съм в 20гс и имам доста досадни киселини наи вече след обед и вечер, ако някоя от вас има или е имала същия проблем моляви да го споделите как сте се справили.Знам че нее хубаво да се взимат лекарства

киселини
Цитат
как да се отървем от киселините по време на бременност

Киселини
Цитат
Има ли някакъв лек срещу киселини? Моля пишете

Няма талцид в аптеките?!
Цитат
Мамчета, ужасих се вчера, като отидох да си купя талцид и ми казаха, че вноса е спрян. Как сега ще се справям с киселините?! Беше много ефикасен , а фармацевтите не успяха да ми предложат адекватен заместител!

Как да се справя с киселините по време на бременност??
Цитат
В началото на 6-ти месец съм, и от две седмици всеки ден имам киселини, като с всеки изминал ден положението става все по-лошо, никога преди не съм имала киселини, когато не бях бременна!Вечерно време имам чувството, че ми се качват до гърлото и всеки момент ще повърна, тази сутрин още от сутринта съм така!! Не ме съветвайте за хлебна сода, тъй като знам, че е много вредна за стомаха! Някакви други изпитани методи, които са съвместими с бремеността??!!!!

Киселини!
Цитат
24 часа в денонощието няма отърване какво да правя

# 4
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Хм, разбрах, че моя близка, в 12-тата седмица, всеки ден си бие някакви инжекции...Не ми е удобно да я попитам, какви са...Преди време направи спонтанен аборт и от тогава е много чувствителна по темата. Не бях чувала за подобно нещо...Знаете ли, защо се прави?!   П.П. Уф, става въпрос за бъдещото първо братовчедче на моя син. Не, че съм Мара-подробната.П.П.2 по темата с киселините-и аз съм за содата/газирана вода/ с две ръце!

# 5
  • Мнения: 2 047
  kri6kami6ka може да е диабетноболна.

# 6
  • Мнения: 9 776
....моя близка, в 12-тата седмица, всеки ден си бие някакви инжекции...Не ми е удобно да я попитам, какви са...Преди време направи спонтанен аборт и от тогава е много чувствителна по темата. Не бях чувала за подобно нещо...Знаете ли, защо се прави?!....

Всъщност не знам защо е това, но ако тя ти е казала за инжекциите, може би е очаквала и да я попиташ нещо. А ти от тактичност не си. И тя си е замълчала. Аз бих питала нея. Все пак сигурно си притеснена, освен любопитството.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
Хм, разбрах, че моя близка, в 12-тата седмица, всеки ден си бие някакви инжекции...
инжекциите може да са с магнезий (магнезиев сулфат, ако има усложения при бременността) или такива, които се поставят при ин-витро.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Хм, разбрах, че моя близка, в 12-тата седмица, всеки ден си бие някакви инжекции...Не ми е удобно да я попитам, какви са...Преди време направи спонтанен аборт и от тогава е много чувствителна по темата. Не бях чувала за подобно нещо...Знаете ли, защо се прави?!   П.П. Уф, става въпрос за бъдещото първо братовчедче на моя син. Не, че съм Мара-подробната.П.П.2 по темата с киселините-и аз съм за содата/газирана вода/ с две ръце!

Сигурно има различни причини, моя приятелка си биеше папаверин заради проблеми с бъбреците.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Мерси, момичета! HugМда, трябва да питам...

# 10
  • Мнения: 2 453
kri6kami6ka, моя позната беше на инжекции заради нисък хемоглобин.

# 11
  • Мнения: 1 111
за киселините няма спасение - и сода, и газирана вода и Талцид при мен облекчаваха временно....Всичко отшумява след раждането...Търпение още мако

# 12
  • Мнения: 58
Възможно ли е болките в кръста и таза да са провокирани от недостатъчен калции в организма?

# 13
  • sofia
  • Мнения: 3 706
 ivetka79 , хм, в кой месец си? Ако си в последните, то тези болки са си в реда на нещата.

# 14
  • Мнения: 52
Извинете ме,ако поста ми не е за тук,но малко съм притеснена...При мен нещата седят така... трябваше да ми дойде М на 14.04, но не дойде   newsm44 пък и аз 2 дни преди очакваната М направих тест Шуър Чек и беше  EFP положителен,макар и с втора бледа чертичка,но все пак тя си беше там.Вече 3 дни имам болки ниско долу както ПМС и пия нош па,проблема е ,че тази сутрин се събудих с температура и ми беше многооо лошо,все едно някакъв грип ме е хванал,а още не съм ходила на гинеколог( имам час за понеделник) и се притеснявам дали е нормално да имам Т около 37,2 и ако не ми минава да пия ли нещо за температурата,все пак ме е страх да не навредя на бебчо.Охх дами кажете при вас в началната бременност имали ли сте болки ниско долу и температура!!!Ще се побъркам до понеделник Weary

Общи условия

Активация на акаунт