За или против курсовете за бременни..?

  • 3 477
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Ходих веднъж, не ми хареса Stop

# 16
  • Мнения: 1 420
Има голяма полза според мен. Но не мога да дам оценка на българските курсове, тъй като аз посещавах такъв в чужбина. Но пък едва ли се говорили толкова различни неща от българските де. Според мен са много образователни, но по-специално ми подействаха много успокоително - поне знаех горе долу какво ме чака, а и можеш да получиш някой по-компетентни отговори от лекарите там.  Peace        

# 17
  • Мнения: 983
Гласувах за, но само ако имаш излишни пари и излишно време за губене. Иначе тук можеш да откриеш всичко без да даваш парички.

# 18
  • Мнения: 1 121
Гласувах "ЗА", но след това видях, че са платени Sad в такъв случай не съм сигурна дали си струва, защото и тук в сайта има адски полезна информация, при това безплатна. Аз лично малко съжелявам, че ходих, защото само ме наплашиха за раждането с всичките графични обяснения за епизиотомии, форцепси, вакууми и тем подобни, а в крайна сметка всичко мина бързо и леко... НО пък от друга страна е хубаво да си информиран, особено, ако има усложнения. Прецени си. Аз лично не бих отишла. Раждането за мен се оказа коренно различен процес от всичко, което съм чела.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Би следвало да гласуват само майки, които са посещавали такива курсове. Иначе е все едно да гласувате за или против за нещо, от което нямате реална представа, а съдите само по фантазия.

# 20
  • Мнения: 27 524
Да, има полза, аз ходих на лекции, гледах филмчета, четох много и всичко ми беше от полза. Така имаш някаква представа какво, как и защо става, което винаги е плюс.  Simple Smile

# 21
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Определено съм "ЗА" и не защото това е начинът да се научиш, но средата в която си за известно време е много важна.
Освен това си е социален контакт, а това дава положителна емоция.

# 22
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не съм ходила по простата причнина, че живея в провинцията, а тук такива не се организират. Иначе не смятам, че са безполезни. Всеки сам може да прецени какво да извлече от тях, което да приложи в бъдеще, не е задължително да следва дословно наученото. А и най-малкото заради реалния контакт с други бъдещи мами бих го посещавала. Peace
В анкетата няма да гласувам. Wink

# 23
  • Мнения: 3 500
Аз съм За, но не съм посещавала. Една приятелка каза, че са я научили на много неща, които по-късно са й помогнали при раждането.

# 24
  • Мнения: 5 401
Както и очаквах отрициталните отговори са много малко!
Тези курсове са полезни, но не са достатъчни.

# 25
  • Мнения: 4 406
полезни са, особено при първа бременност. Съгласна съм, че не могат да датат ясна представа за това, което очаква родителите, но все пак помагат

# 26
  • Мнения: 4 621
Според мен информацията можеш да си я намериш в интернет. Курсовете са загуба на време и пари.

# 27
  • Мнения: 560
Не съм против,но би ме мързяло да ходя на подобни курсове.
А и съвети безплатно-бол.Що да плащам и за допълнителни.
Чета форума,чета книжки.
Пък и от както съм забременяла,всичко живо си строши краката акъли да ми дава,братче.
 smile3511Главата ми изпуши.

# 28
  • Мнения: 1 800
Ами ако жената не работи и има време за подобни занимания - защо не? Все ще извлече някаква полза за себе си от такъв един курс. Аз лично нямах време за курс, ходих на работа до две седмици преди раждането, но пък много четях. Гласувах "За".

# 29
  • София
  • Мнения: 672
Твърдо против, особено ако са платени!

Това ми е първо раждане и съм от щастливите мами дето не знаят какво ги чака Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт