Капе ли косата през есента или влиянието на стреса съвпада случайно със сезона?

  • 6 977
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 229
Ами броя ги. Почти всеки ден. Blush
Много държа на косата си и ако има проблем, да знам за него колкото може по-рано. Rolling Eyes

Лелеее ти си луда. Laughing С най-добри чувства. Hug
Може и аз да пробвам някой ден, за протокола. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2
На мен ми падат по около 20-30 косъма когато я мия,инъче всеки ден по 10 някъде  smile3511.И пак ми се струва,че е доста защото косата ми е рядка Tired ooooh!

# 32
  • Мнения: 1 081
И на мен ми капе периодично, горе-долу 2-пъти годишно, но фризьорката ми каза, че е нормално  Hug

# 33
  • Мнения: 372
И моята коса капе всяка есен.Пробвала съм различни витамини за коса,кожа и нокти,но тя(косата,де) все си капе есента.Може би е в реда на нещата.   Thinking

# 34
  • Мнения: 119
Всяка есен се появява и при мен косопад,от октомври така мисля че до към декември,после спира.И шампоани съм сменяла,и ампули с/у косопад-но докато не минат няколко месеца не спира.Дори от началото на годината започнах с дом.маски с тривитаминол и си мислех че тази година ще ме прескочи ама...не ще.

# 35
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
последните 3 години косопада ми почва през август и свършва към март.
При мен е сезон и стрес

# 36
  • Мнения: 4 329
И аз мяй ще се записвам в тази тема за съжаление Sad
От няколко седмици пада и то доста значително, не знам по колко косама дневно, но определено ме притесняват Sad
Пия геритамин и Центрум, ползвам и маслата на Икаров. Ползвах също и себорал с хининова вода, но моята фризьорка ме посъветва, да не оставам разни препарати на главата си след измиване, не било полезно.
Този косопад, явно не се дължи на стрес, ама може би освен времето, трябва да обвиня и рязкото сваляне на килограми Sad Едното оправих, сега другото се развали Sad 

# 37
  • Мнения: 372
Тани,може би е добре да се консултираш и с лекар.Една позната имаше подобен проблем и ако не се лъжа беше на стресово + хормонално ниво. Sad

# 38
  • Мнения: 304
 Peaceнормално е да пада по-вече през есента и при мен е така

# 39
  • София
  • Мнения: 3 886
при мен тая есен бая пада Sad

# 40
  • Мнения: 742
И при мен започна доста да пада,но се спасих като значителни скасих дължината.
Беше ми много гадно като видях колко коса ми махна, но сега много са харесвам Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 131
Напълно нормално е косата през есента да пада повече.Моята сега пда амлко повече, което е нормално поради сезона  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 526
Какво ли не съм използвала-не помага. Истината е в гена  Cry за съжаление.
Не съм забелязала сезонно обезкосмяване - в кръга на шегата, но от стреса ми пада много. Какви ли не помади, витамини-нико не помага. Накрая се примирих и това е  ooooh!

# 43
  • Мнения: 4 329
Тани,може би е добре да се консултираш и с лекар.

Да бе, решила съм да посетя лекар, но не знам какъв спеециалист да търся.
Ох, момичета, виждам че и при доста от Вас го има този проблем,ама за съжаление това не е успокояваща новина за никоя от нас. Дано косопадът отшуми при всички ни много скоро.

# 44
  • Мнения: 3 094
Тани,може би е добре да се консултираш и с лекар.

Да бе, решила съм да посетя лекар, но не знам какъв спеециалист да търся.
Ох, момичета, виждам че и при доста от Вас го има този проблем,ама за съжаление това не е успокояваща новина за никоя от нас. Дано косопадът отшуми при всички ни много скоро.

Гинеколог или ендокринолог - прави се хормонално изследване...ако наскоро си родила или кърмиш или скоро си спряла да кърмиш е съвсем нормално (колкото и да е ужасно) да ти пада коса и то много.
Коса пада и от стрес - имам две приятелки с гнездовидна плешивост - при стрес им падат по няколко снопа коса - най-успешно са се лекували с хипноза и иглотерапия.

Ако косопадът е до 100-тина косъма дневно може да се отдаде на сезонната смяна, но ако това не спира и е повече, ясно е, че работата е по-сериозна и изисква посещение при лекари. Peace

Ако самата ти намираш, че има нещо нередно, въпреки че следва да посетиш специалисти, като допълнителна мярка спри със стилизиращи процедури и подкъси косата ( за да не я скубеш и травмираш излишно), и естествено специални шампоани, витамини, маски и ампули. Борбата е упорита с това явление, но може да се увенчае с успех. Peace

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 11:52 от Bastet

Общи условия

Активация на акаунт