Капе ли косата през есента или влиянието на стреса съвпада случайно със сезона?

  • 6 970
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 094
Имам дълга тъмно-руса коса, която през последните години взе да капе доста силно на моменти....въпреки витамини, минерали, омега-3 киселини, маски и какво ли още не, имам чувството че процесът практически не се повлиява от нищо? споделете моля вашите наблюдения...

# 1
  • Мнения: 10 703
Абсолютно да! Всяка есен забелязвам, че косата ми пада повече от обикновено. Предполагам, че е нормално да има такива периоди.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
При мен изразен косопад се появява веднъж на 4-5 години - общо взето по това време. В момента пак съм в "капеща" фаза, но утешителното е, че косата пак се възстановява.

# 3
  • Мнения: 4 183
На мен не ми се е случвало.  33uu

# 4
  • София
  • Мнения: 3 800
Не питай, че скоро сигурно ще трябва перука да си избирам.Днес си купих на Виши шампоана против косопад пък да видим.Пия и Герикапс + хининова вода си слагам.За сега ефект няма

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Нормално е косата да пада по-интензивно на определен период от време...
моята пада сега, но не съм притеснена... Peace

# 6
  • Мнения: 1 666
Сезонен косопад, няма страшно!

# 7
  • Мнения: 76
Нормално е за сезона, надали е съвпадение със стрес и т.н
Просто с повечето жени се случва това неприятно нещо като косопада именно есента..
Понякога и пролетно време се получава, но по-рядко

# 8
  • Мнения: 6 958
Да, косата пада повечко през есента и също така може да се дължи и на стрес, съвсем нормално си е, сега повечето сме така у главите, бъди спокойна  bowuu

# 9
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз мисля ,че е от сезона и при мене е така сега,не се притеснявай! Wink

# 10
  • Мнения: 186
И аз имам същият проблем,купих си разни маски и хининова вода,взех си и витамини са коса,нокти и кожа,пък ще видим ефекта!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, моята пада от около 3 седмици, и аз се чудех от стрес ли е, от сезон ли.

# 12
  • Мнения: 1 107
На мен лично много ми капе косата през есента, но съм забелязала, че независимо дали позлвам маски или не ефект няма. Просто като захладнее и положението се оправя от само себе си. Явно си е до сезона, може би...

# 13
  • Мнения: 3 794
Аз също имам проблем с косопада. Изпих една опаковка Герикапс, ползвам стимулант за коса на Икаров и пробвах 2 маски против косопад. Надявам се като мине преходния период косата ми да се възстанови напълно. Усепех на всички Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 672
Аз съм чувала, че есента и пролетта косата пада повече от обикновеното. А бях чела, че е нормално на ден 100 косъма да падат, което ми се струва множко.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 826
Да, косата ми капе пролетта и есента по- интензивно, но е нормално. Вече дори и нищо не правя, за да ми намалее косопада, той си спира от само себе си.

# 16
  • Мнения: 4 496
Да,есента и пролетта.Но не толкова,че да ме притеснява. Flutter

# 17
  • Мнения: 337
И моята коса доста се скубе през този сезон. Гледам да я подхранвам с витамин А, жълтъци, хумана, но това става рядко Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 906
Абсолютно да! Всяка есен забелязвам, че косата ми пада повече от обикновено. Предполагам, че е нормално да има такива периоди.
И моята за съжаление през есента пада повече от обикновено ooooh! .

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Имам дълга тъмно-руса коса, която през последните години взе да капе доста силно на моменти....въпреки витамини, минерали, омега-3 киселини, маски и какво ли още не, имам чувството че процесът практически не се повлиява от нищо? споделете моля вашите наблюдения...


Да пада ми през есента , но същия ефект се получава и при стрес  ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 229
Миналата година много ми падаше косата есента, за пръв път, тази година - не. (да чукам на дърво) Не помня да съм била стресирана, но беше много гадно, направо се чудех какво става...към декември, януари се оправих...

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
И моята капе в момента, както и всяка есен  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 4 496
И моята капе всяка есен,но тази година по-малко от преди. Flutter

# 23
  • Мнения: 154
И моята пада,като че ли повече от друга година Thinking

# 24
Neznam ama na men ot skoro kosata mi zabeqzvam 4e 6tom q drupna mi pada nqkoi kosum i da popitam normalno li e sled kupane na kosata normalno li e da mi padat 20 kosuma newsm78  Rolling Eyes

# 25
Mnogo mi kape kosata..sled kato izlqza ot banq osobeno,mnogo se plasha.Kupih si vialitol,ne znam dali shte ima efekt,nqkoi moje li da mi dade syvet  Cry

# 26
  • Мнения: 2
А ,я кажете колко коса горе долу ви пада, за да видим кое е нормалното и кое вече е проблем? Thinking

# 27
  • Мнения: 4 496
Проблем е над 100-120 косъма дневно.
На мен ми падат около 50.

# 28
  • Мнения: 2 229
Е, как преценяваш, че около 50 косъма ти падат. newsm78 Аз ако не хвана да ги броя, изобщо не знам колко са...

# 29
  • Мнения: 4 496
Ами броя ги. Почти всеки ден. Blush
Много държа на косата си и ако има проблем, да знам за него колкото може по-рано. Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 2 229
Ами броя ги. Почти всеки ден. Blush
Много държа на косата си и ако има проблем, да знам за него колкото може по-рано. Rolling Eyes

Лелеее ти си луда. Laughing С най-добри чувства. Hug
Може и аз да пробвам някой ден, за протокола. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2
На мен ми падат по около 20-30 косъма когато я мия,инъче всеки ден по 10 някъде  smile3511.И пак ми се струва,че е доста защото косата ми е рядка Tired ooooh!

# 32
  • Мнения: 1 081
И на мен ми капе периодично, горе-долу 2-пъти годишно, но фризьорката ми каза, че е нормално  Hug

# 33
  • Мнения: 372
И моята коса капе всяка есен.Пробвала съм различни витамини за коса,кожа и нокти,но тя(косата,де) все си капе есента.Може би е в реда на нещата.   Thinking

# 34
  • Мнения: 119
Всяка есен се появява и при мен косопад,от октомври така мисля че до към декември,после спира.И шампоани съм сменяла,и ампули с/у косопад-но докато не минат няколко месеца не спира.Дори от началото на годината започнах с дом.маски с тривитаминол и си мислех че тази година ще ме прескочи ама...не ще.

# 35
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
последните 3 години косопада ми почва през август и свършва към март.
При мен е сезон и стрес

# 36
  • Мнения: 4 324
И аз мяй ще се записвам в тази тема за съжаление Sad
От няколко седмици пада и то доста значително, не знам по колко косама дневно, но определено ме притесняват Sad
Пия геритамин и Центрум, ползвам и маслата на Икаров. Ползвах също и себорал с хининова вода, но моята фризьорка ме посъветва, да не оставам разни препарати на главата си след измиване, не било полезно.
Този косопад, явно не се дължи на стрес, ама може би освен времето, трябва да обвиня и рязкото сваляне на килограми Sad Едното оправих, сега другото се развали Sad 

# 37
  • Мнения: 372
Тани,може би е добре да се консултираш и с лекар.Една позната имаше подобен проблем и ако не се лъжа беше на стресово + хормонално ниво. Sad

# 38
  • Мнения: 304
 Peaceнормално е да пада по-вече през есента и при мен е така

# 39
  • София
  • Мнения: 3 880
при мен тая есен бая пада Sad

# 40
  • Мнения: 742
И при мен започна доста да пада,но се спасих като значителни скасих дължината.
Беше ми много гадно като видях колко коса ми махна, но сега много са харесвам Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 131
Напълно нормално е косата през есента да пада повече.Моята сега пда амлко повече, което е нормално поради сезона  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 526
Какво ли не съм използвала-не помага. Истината е в гена  Cry за съжаление.
Не съм забелязала сезонно обезкосмяване - в кръга на шегата, но от стреса ми пада много. Какви ли не помади, витамини-нико не помага. Накрая се примирих и това е  ooooh!

# 43
  • Мнения: 4 324
Тани,може би е добре да се консултираш и с лекар.

Да бе, решила съм да посетя лекар, но не знам какъв спеециалист да търся.
Ох, момичета, виждам че и при доста от Вас го има този проблем,ама за съжаление това не е успокояваща новина за никоя от нас. Дано косопадът отшуми при всички ни много скоро.

# 44
  • Мнения: 3 094
Тани,може би е добре да се консултираш и с лекар.

Да бе, решила съм да посетя лекар, но не знам какъв спеециалист да търся.
Ох, момичета, виждам че и при доста от Вас го има този проблем,ама за съжаление това не е успокояваща новина за никоя от нас. Дано косопадът отшуми при всички ни много скоро.

Гинеколог или ендокринолог - прави се хормонално изследване...ако наскоро си родила или кърмиш или скоро си спряла да кърмиш е съвсем нормално (колкото и да е ужасно) да ти пада коса и то много.
Коса пада и от стрес - имам две приятелки с гнездовидна плешивост - при стрес им падат по няколко снопа коса - най-успешно са се лекували с хипноза и иглотерапия.

Ако косопадът е до 100-тина косъма дневно може да се отдаде на сезонната смяна, но ако това не спира и е повече, ясно е, че работата е по-сериозна и изисква посещение при лекари. Peace

Ако самата ти намираш, че има нещо нередно, въпреки че следва да посетиш специалисти, като допълнителна мярка спри със стилизиращи процедури и подкъси косата ( за да не я скубеш и травмираш излишно), и естествено специални шампоани, витамини, маски и ампули. Борбата е упорита с това явление, но може да се увенчае с успех. Peace

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 11:52 от Bastet

# 45
  • Мнения: 3 641
Капе ми и то много. Скоро ми слагаха пълна упойка, ням ада ви казва мкакво става. Само косми вкъщи  ooooh!

# 46
  • Мнения: 4 496
Каква е връзката с пълната упойка? Thinking
Питам сериозно.

# 47
  • Мнения: 3 641
Каква е връзката с пълната упойка? Thinking
Питам сериозно.
Сериозно, казаха ми ,че страничните ефекти след нея са косопад и др. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 7 097
Сезонно ми капе косата, но тази есен чак се притесних от мащабите и си взех Ревалид капсули.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
По принцип косопада се свързва и с операции с пълна упойка

# 50
  • Мнения: 214
T.e за раждалите секцио би могло да е така?Аз родих преди една годинано тази есен пак ми пада.Доволна съм от ампулите Виши и сега съм на Фитовал шампоан+капсули.А нормално ли е освен косми,които летят навсякъде да ми падат кичурчета,които се оплитат някъде и стават топки,падащи топки.Ох,звучи много глупаво ама искам да кажа,че се къса направо и се звръзват цели кичурчета,които трябва да се дръпнат за да паднат,но аз ги оставям сами да паднат.Нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт