Лети АПРИЛче към земята, а мама скубе си косата!

  • 15 342
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 354
Хай!
Нашето захранване (педагогическо) за сега върви отлично, нищо не е отказал да хапва към всичко посяга и направо трепери до като не му дам, максимална доза за сега е получавал 1 лъжичка. Опитвал е картоф, тиква, домат, карфиол, ябълка, круша, банан, извара, млечна салата, кис. мляко, сирене, жълтък, хляб това се сещам.
reniboro И при мен е така с косата, но и аз не си я давам не само мъжо слагам маски и се къпя с пантен, задължително и балсам пантен.
Ivalex, бързо  оздравяване и поздравления за проявената здрава воля и завръщане към кърменето Hug
Ламята неСПАСКА гордеем се с Вас ще Ви гледаме задължително!
bobi_ko Дано наистина е било презастраховане.
hristina_kЗъби ще да са , дано не продължи дълго. А къде отивате на екскурзия?
 кг Браво на всички успели да си влезнат в мерките и теглилките, или в едно от двете или в тесните дънки Peace Имам да Ви гоняяя, но някак си съм уверена, че ще успея.
къпанеВсеки ден!
 Чао мили мои, желая Ви здрав дух и здраво тяло, бай!


  


# 31
  • Мнения: 1 925
mit*bul, писах и в темата за Симонка, от това което четох в новините за Симонка, пише, че щели да я върнат в България и парите събрани за нея стигат за сега, не съм разбрала или ? Ако трябва да пращам парички ?

# 32
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
[color=red]Да помогнем на Симона![/color]

Къпем се преди обяд, че вечер бате иска да помага - изсипа половината шампоан във ваничката. Спрявам се сама /све пак ми е второ/, а и ваничката е анатомична и цамбурка около 20 минути.
В перидшната тема четох за столчетата - не се поддавайте на излишна суета и разходи - може детето да  го ползва за много малко. Моят син не искаше въобще да стои в него и до ден днешен съжалявам за скъпата покупка. Подарих на друго бебе. Сега ще трябва да купувам за бебка, но вече имам едно наум. За сега се храним в кошницата.

# 33
  • Мнения: 1 925
За столчетата - още преди да се роди Мая с таткото гледахме каталог на Премаман и си харесахме модел като този дървения на Стоке, който е показала Алекси. Но сега като наближи момента таткото хареса на Чико Поли 2 в 1 и наистина е много блазнещ, красивичък и като че ли ме убеди да го всемем, сега обаче като чета тук и пак май клоня към този дървения и ще отидем да го видим.  Peace
Захранване - направих почивка на Мая от 3-4 дни без никакви пюрета, снощи пробвах тиква на Семпер - резултатът беше същия - мръщене и направо потрисане от ужас  Crazy Гледаме в очите, все едно ми казва : Мамо, защо ме мъчиш с тези гадости, давай млякото !  Joy Днес пак ще пробвам, мисля даже да и сложа пуре в млякото, за да свиква с различния вкус  Thinking До сега е пробвала : круша, ябълка, морков, картов, морков с картоф, тиква.
Косата - ами моята е 1/3 от това, което беше, моя фризьор му стана лошо като ме видя преди 2 месеца, каза че наистина ми е много зле, но ще се оправи до 6 месеца трябва да започне пълното възстановяване. Сега ще пусна снимка каква ми беше и каква е сега... - тук се вижда мижавата ми опашка http://stra4iatela.multiply.com/photos/photo/10/22 , а тук каква ми беше преди 3 години - http://bgphoto.net/photos/10183/o633276261991875000.jpg и тук в 9-ти месец - http://bgphoto.net/photos/10183/o633276263787187500.JPG сега доста се е поизправила за съжаление  Sad Но забелязвам, че напоследък ми пада по-малко, но вече не кърмя от 1 месец.
Къпане на Мая - всяка вечер  Peace
Килцата - ами върнах си ги, само че обиколките не са съжите и най-вече гърдите ми  Sad Но от другата седмица почвам фитнес, да се стягам, че не се понасям такава разплута
  Flutter

# 34
  • Мнения: 228
Hristina_k, зъбки са, мила моя! Навярно си спомняш на именния ден на твоя сладур Кико моя Боян какъв неистов рев рева... Сега е с две красиви бели зъбчета отдолу и чакаме включване отгоре Peace
При нас помогна носене на ръчички и пеене на "Зайчето си наранило лявото краче..."... Иначе Дентинокс и Панадол вечер преди лягане, ама ефекта е съмнителен.

# 35
  • Мнения: 50
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ НАС ВЕЧЕ ШЕСТМЕСЕЧНИ.

Черпим ви кой с каквото си пожелае. Няма да слагам торти че като тръгна да разглеждам снимки за да харесам коя да сложа и ми се прияждат а килцата не мърдааат.

Аз много лесно свалих до остатък 4 кг. от преди бременността но от тогава нищооооо.

И ние се включваме в отбора на падналите от спалнята ама с баткото  Joy  Joy  Joy ПОнеже рожденничката ние хремава и не може да спи през ноща, пратих баткото да спи при мъжа ми защото са в една стая с бебка да не се буди той поне. Явно спалмята му се е видяла малка   hahaha но сутринта мъжа ми беше постелил няколко одеала на пода от страната на баткото защото през ноща паднал и ако паднел пак да бъдело н амеко  hahaha  hahaha

Иначе сме много добре като изключим хремата която при бебетата е ужасно защото горките не могат да дишат през уста (особено ако бибата е в нея).

За манджите - нашата принцеса обожава пюрето с броколи на ХИП и това с карфиол. Тях ги яде най - лесно, мрази спанак - абе същата е като майка си.

Поздрави    bouquet

# 36
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Stra4iatela с теб се разбрахме вече Wink продължаваме Hug даже взех твоя подпис!

столчето с баткото го ползвахме до третата година, така се създават навици и е много лесно храненето.
като гледам малката пуканка  baby_neutral как устремено тупа по клавиатурата докато пиша, се замислям дали да не му взема една за лично ползване Joy
много сечудя за бънджито, че такова скачане пада!!! ooooh! всички ортопеди ли са категорични, че не ги препоръчват? Thinking

# 37
  • Мнения: 1 925
Stra4iatela с теб се разбрахме вече Wink продължаваме Hug даже взех твоя подпис!

столчето с баткото го ползвахме до третата година, така се създават навици и е много лесно храненето.
като гледам малката пуканка  baby_neutral как устремено тупа по клавиатурата докато пиша, се замислям дали да не му взема една за лично ползване Joy
много сечудя за бънджито, че такова скачане пада!!! ooooh! всички ортопеди ли са категорични, че не ги препоръчват? Thinking
Hug
За клавиатурата - и Мая много я кефи, та съм и дала една стара, която не работи - голям кеф е Joy
Бънджи - ние ще купим
Peace

# 38
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
пуснах парички, но ще стигнат чак утре, дано не е късно

# 39
  • Мнения: 265
Привет и от нас!  Hug

На мен форумът ми прави проблеми, при вас как е? От няколко дни се опитвам да го отворя, но все грешка ми дава...
За килцата и обиколките -  всичко е както преди, някои от дрехите дори са ми малко широчки.

Виктория яде засега всичко. Като казвам всичко имам предвид зеленчукови пюрета - тиква, морков, тиквички, картоф, зелен фасул, карфиол /е, тук ентусиазмът й е малко занижен/, броколи и комбинациите им. От плодовете е опитвала само круша, банан и ябълка / с нея се "запозна" вчера/. Каши не съм давала, може би по-нататък и не всеки ден. И в този ред на мисли да ви питам - ще давате ли от 6 навършени месеца пшенични каши /в тях има глутен/? Казват, че от тази възраст стомахчетата на бебенцата са готови да се справят с него, но мен ме е страх от алергии. Затова може би ще поизчакам. За месото също се чудя... Ларсен и другите мами, които вече са ги въвели, споделете, моля, от кога ги давате на малките сладкишчета?
 
столче - и ние като Алекси имаме TRIPP TRAPP на Stokke.Още е в пакета де, не е сглобено. Предназначено е за бебета от 6 месеца нагоре.  Когато бяхме бременни решихме да не купуваме неща, които ще се употребяват едва няколко месеца и после трябва да им се търси място къде да се прибират. Това столче ще се ползва, живот и здраве, с години. Дори за голям човек е удобно /ние го пробвахме в магазина  Mr. Green/

Със закъснение да честитя рождените дни на San_ya, Zazu, Kler! Да сте живи, здрави, обичани и късметът да е винаги с вас!   bouquet  bouquet  bouquet
Целувки за мъничетата, които днес стават на половин годинка, и за всички минирожденици, които не можахме да поздравим навреме!  newsm67

# 40
  • Мнения: 3 091
За килцата - имам чувството, че напълнях откакто родих... Също така смятам, че за отслабването има значение и ЕГН-то... който е млад, бързо си облича старите дрешки

предаването се казва Часът на мама и ще се излъчва всеки делничен ден от 15,30 по бТВ. Нас ще ни дават на 26 октомври! ще познаете бебе Амалия - аз не съм много за гледане Joy

вече Амалия стои само в тази поза:


Аз пратих парички за Симона! дано бързо да се събере необходимата сума

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 18:09 от Ламята неСПАСКА

# 41
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
за кг. ами това със свалянето на кг. докато кърмя при мен не се получи. Да, свалих 2-3 кг., но на фона на 20-те, които бях качила просто е нищо. От един месец не кърмя /за съжаление/ и свалих поне 5-6 кг. Сега си влизам в старите панталони без проблем. Останаха само някои критични места като корем и кръст, където има какво да се иска още  Embarassed За съжаление отслабването е свързано и с чуствително намаляване на гръдната обиколка  Cry

вече Амалия стои само в тази поза:

И Борис обича така и доста ме е страх, че този път ще полети от кошарата си /имаме от сгъваемите модели/, за това поръчах дървена и ще сваля нивото на матрака.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 475
За столчето. Страчи, и аз бях хвърлила око на Поли на Чико, но след написаното от Алекси се разколебах. /Алекси, мерси за обясненията./ Действително, докато четиригодишната ми племенница беше тук, имахме голям проблем със седенето й на масата. То не бяха възглавници, то не бяха сгънати одеалца под дупето, то й висят крачетата, падат й чехлите, хлъзга зе настрани, изобщо... Rolling Eyes Та сега се замислям за тоя Трип Трап. Щеше да ни е много от полза. Ще се разходя да ги разгледам. Верно - скъпи /някой в нета беше писал, че са към 400лв у нас/, но ако ще си го ползва през цялото време, докато расте, май си струва. Но първо да ги пипна на живо. Stop А то Полито на Чико не че е евтино - 270лв.

За косопада. От третия месец след раждането като се почна... та до сега. Затова и се постригах. Като ще падат коси, поне да са по-късички. Пък то е коса - расте... или поне така се предполага. Rolling Eyes Страчи, вярно голяма разлика отпреди с твоята коса. Вярвам, че след време пак ще ти стане къдрава и гъста. Peace

Калина обича бананова каша, всякаква каша, пюре с каша и пюре от моркови.
Не обича броколи Sick ябълки, круши, сливи и изобщо плодове в чист вид. За да ги яде й ги смесвам с оризова каша.

Ламичке, Амалия права ли е в кошарата или просто е на горното ниво? Щото ако е права, и тя след Рая на Бенита, направо не знам.   newsm74  Моя Калина едва се научи да се клатушка на коленца. И не пълзи, ами само се отхвърля напред.

Бънджи свеки ме разубеждава да не купувам. Вика, че по-добре проходилка, защото тренира ръчичките, освен крачетата. Освен това детето се научава да маневрира в пространството, а не само нагоре-надолу.  girluu Е, то не пречи да се вземат и двете де. А пък тия уокъри, само си представям детето как се пльосва по очи с тях.

# 43
  • Мнения: 3 091
Изправена е на коленца, но се изправя и на крачета...

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте мами!
От два дни не съм влизала а вие сте изписали много!!!
За столчето - подариха ни някакво на Чиполино, но не ме го сглобили все още. Иначе от каката имаме дървено, което после става на столче с масичка. Използвахме го доста дълго време и бях супер доволна. Така че сме оборудвани.
За косопада - все още продължава с пълна сила. Скъсих си косата / е не е къса, но..../ ефекта е само че падат не толкова дълги косми. Отдавам го на кърменето.
За захранването - вече месец опитваме различни плодови и зеленчукови пюренца и досега не е отказал нищо. Е малко се мръщи на тези със спанак и карфиол. Опита и банановата каша на Милупа. Бях решила да заменя едното хранене напълно със зеленчуковото пюре, но в последно време имам доста кърма и затова все още сме на кърма - като в 2ч му давам половин зеленчуково пюре от малките на ХИП, а в 18ч - половин плодово.
За килограмите - ами пак съм си 52, но не е същото като обиколка - най-вече в талията и гърдите. С каката не съм кърмила и влезнах във форма точно за три месеца. Сега със Алекс - кърмя, но времето което ми трябваше пак беше - три месеца. Но кожата ми е по-отпусната / което го отдавам на ЕГН - то  Mr. Green - както гледам съм от "по-големичките" във форума  Joy /
Целувки за малките съкровища, които днес стават на половин годинка !!!

Общи условия

Активация на акаунт