За второто раждане, ако е предизвикано

  • 2 590
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 261
Първото раждане започна спонтанно, второто беше предизвикано с таблетка. Първото продължи 8 часа от изтичането на водите до появата на бебето, второто 4 часа от регулярни контракции до появата на бебето, водите ми ги спукаха. Така че да, по-бързо стана, но боля повече.
И при мен беше така. Само че не с таблетка, а със система с окситоцин.  И на мен втория път ми се видя по-голям зор. Едно, че бебето беше по-голямо с почти килограм, второ, че все пак си бях в болница, а не у дома.
Само че на мен ми включиха система, защото преносвах с 10 дни. А ти май имаш време .... Laughing
Успех!

# 16
  • Мнения: 187
Да второто ми раждане протече  за 4 часа,но аз отидох с 4,5 см разкритие.Достигнах до извода,че независимо от това,че ми беше второ раждане не беше по-леко,а само по-бързо.

# 17
Това значи ли, че ако са минали повече от 5год второто се ражда също толкова дълго ? Аз знам, че второто се ражда наполовина от времето на първото., но боли повече.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 717
Това значи ли, че ако са минали повече от 5год второто се ражда също толкова дълго ? Аз знам, че второто се ражда наполовина от времето на първото., но боли повече.
Не значи!Втория път беше по-бързо и болките бяха по-малко,не че ги нямаше!Но мен ме приеха с 6.5-7 см. разкритие......

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз не съм раждала втори път и не се вписвам в темата, но ако все още не си родила, ти пожелавам леко раждане.  bouquet Здраво и добро бебче. Hug

# 20
  • Мнения: 845
Първото ми раждане си беше по естествен път, но второто беше предизвикано. И двете ми раждания траеха по 2 часа.  Grinning

# 21
  • Мнения: 431
Радвам се,че намерих тази тема !Предстои ми да раждам след Нова Година и докторът ми настоява да ми предизвика раждането(за да не го притеснявам по празниците).Това ми се стори някак насилствено ?!Оттук разбирам,че се практикува.Не е ли по-болезнено и по-рисковано?

# 22
  • Мнения: 261
За по-рисковано - не знам, но си е по-болезнено според мен.
успех!

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
И двете ми раждания бяха предизвикани !Първия път раждах почти 12 часа , а втория път 6 часа!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Радвам се,че намерих тази тема !Предстои ми да раждам след Нова Година и докторът ми настоява да ми предизвика раждането(за да не го притеснявам по празниците).Това ми се стори някак насилствено ?!Оттук разбирам,че се практикува.Не е ли по-болезнено и по-рисковано?
Е, това вече ми звучи ужасно!
Да, насилствено е! Елия в първия ден на 9 месец вече беше 3 650 гр. по УЗ и всички бяха на мнение да ми предизвикват раждане поради макрозомен плод. Моят доктор, обаче, изчакваше до последно възможно и думите му бяха: "Ох, не ми се иска насила да става, нека изчакаме още 2 дни, а?!" Simple Smile И така цели 2 седмици. Simple Smile Е, накрая го предизвика, но наистина се налагаше. Беба беше станала 4 300гр.
Та исках да кажа, да се предизвиква раждане с подобна мотивировка ми звучи абсурдно!

# 25
  • Мнения: X
Радвам се,че намерих тази тема !Предстои ми да раждам след Нова Година и докторът ми настоява да ми предизвика раждането(за да не го притеснявам по празниците).Това ми се стори някак насилствено ?!Оттук разбирам,че се практикува.Не е ли по-болезнено и по-рисковано?
Според мен е комерсиално...ако няма друга причина/медицинска/.
Аз щях да раждам предизвикано втория път,но изчакахме да наближи термина и се разбрахме да действаме в петък/понеже датата се падаше в неделя/...но в четвъртък го докарах на разкритие и в крайна сметка си родих без помощ/и без никакви насилствени методи-системи с окситоцин и т.н./...определено раждането беше по-бързо и по-леко от първото,ано може би се е дължало и на моята положителна настройка/все пак първия път си имаше и доста страх и притеснение-като незнаеш за каво иде реч/.Това е моят опит,но си мисля,че всяка намеса в природните закони не е хубава-нека нещата си вървят по естествен път,а медицината само да подпомага.


А,виждам,че авторката на темата вече е родила-ако има време нека да каже какбеше при нея втория път.

# 26
  • Мнения: 502
Jutoo, честит ти малък принц!! Да те радва мноого и да е здрав! Чакам с нетърпение да споделиш как беше втория път, че аз от сега съм се зачудила, а родих първата си беба миналия месец.
 
 

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте  Simple Smile
Значи вторият път беше много по-лесно и по-бързо, възстанових се почти веднага, станах 4 часа след като родих - ако ми бяха разрешили сигурно и по-бързо щях да стана  Simple Smile
Azalea мерси за пожеланията   bouquet

# 28
  • Мнения: 502
Здравейте  Simple Smile
Значи вторият път беше много по-лесно и по-бързо, възстанових се почти веднага, станах 4 часа след като родих - ако ми бяха разрешили сигурно и по-бързо щях да стана  Simple Smile
Azalea мерси за пожеланията   bouquet

Ехх супер! Звучи много успокояващо, ако имаш време пиши в подробности, болеше ли повече, шевове... Ако имаш желание разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт