Раждане

  • 36 310
  • 177
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Нормално раждане толкова ли е страшно не мисля така но доста ме наплашиха  Thinking

# 1
  • Мнения: 33
Всичко зависи от нагласата ти и от екипа. Пре мен като започнаха конракциите бях много спокойна, знаейки че докторката ми ще е там.Но за жалост след 6 чааса болки и се наложи спешно секцио... А за него вече ме хвана параноята, защото беше изневиделица. Но важното е накрая всичко да е наред с теб и детето. Всичко друго се изтърпява. 🤗🤗🤗

# 2
  • Мнения: 10 993
Родих две деца нормално и без упойка. За мен раждането не е страшно, но задължително с избор на екип, първият ми път беше без екип и отношението към мен беше страшно, а не самото раждане.

# 3
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Глупости, изобщо не е страшно. Родих без упойка, защото до последно си натисках парцалите вкъщи, тъй като не исках да будя доктора ми в 4-5 сутринта  Mr. Green Все пак човекът спи, за какво да го будя, може да е изморен  Laughing Накрая като се навих да ида до болницата и като ме прегледаха, казаха че още 10 минутки и щях да го родя в колата или вкъщи. Нямаше време за упойка, макар и да бях планувана за епидурална, тъй като докато ме хване и щях да съм родила. В крайна сметка ми събудиха доктора, който сигурно дойде за 0,006 секунди, при положение че живее на другия край на града. До последно не приемах това раждане, като ми го говореха, смятах че се отнася за някой друг, не за мен  Grinning Та мисълта ми е че раждането за мен не е страшно, по-скоро комично. И още 2-3 деца може да родя по тоя начин, не е кой знае какво, много зависи с каква нагласа отиваш. Вярно че на страха очите са големи, но аз в случая бях пълен непукист  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 988
Задължително искай епидурална упойка ако раждаш естествено.

На мен ми предизвикваха раждането с окситоцин и си беше АДСКИ болезнено, защото през цялото време трябваше да лежа по гръб, вързана за апарат за запис на тонове. Добре, че всичко завърши със секцио, защото в болницата, в която раждах, не използват упойка при естествено раждане.

Проучи добре как протича рждането във всяка от болниците, между които се колебаеш. Искай си упойка и не се прави излишно на герой.

# 5
  • Мнения: 5 060
Скоро родих със спешно секцио. У мен остана усещане, че не съм раждала. Сякаш беше поредната операция.
Не мога дори да опиша колко много съжалявам, че нямах възможност да родя естествено.

# 6
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
И хиляда коментара да има ще видиш,че при всеки е различно.Зависи от много неща едното от които е кой колко висок праг на болка има.Аз търпя,но това беше кошмар.За други е било като песен.....Плашеха ме,че няма да изкарам до 9ти месец,защото имах отворен канал,а накрая си беше мъка.Много стегната мускулатура ми казаха,че съм имала и затова е било трудно.Знам ли обаче дали е от това в действителност. Thinking

# 7
  • Мнения: 7 325
Задължително искай епидурална упойка ако раждаш естествено.

Имам две раждания. Първото без епидурална второто със. Второто беше много по-болезнено, трудно и неприятно от първото без. Упойката ме държа точно два часа, и въпреки че беше с дозатор не ми помогна. Болката я усещах в цялата и сила. Това което не усещах бяха напъните, което усложни нещата. На края нямах сила дори да дишам и доктора ме заплаши, че ако не направя последно усилие ще използва *помощника*. Два месеца след това се борих с последствията от раждането, а след първото се възстанових буквално за няколко дни.
Та ако знаех, че има вероятност това да се случи никога нямаше да дам да ми сложат упойка.

Иначе раждането не е страшно. Боли, но се забравя.

# 8
  • Мнения: 2 988
I.hr, много зависи от това къде раждаш. Всичките ми приятелки, които раждаха в Селена с епидурална упойка, казват, че са много доволни и не е имало проблеми при ражданията. Всичко зависи от специалистите.

# 9
  • Мнения: 7 325
Ми не точно. Анестезиологът, който ми постави упойката, в същата нощ я постави на още три жени, обаче само аз бях тази с късата клечка. Не се съмнявам в професионалността на хората, по скоро е до организъм, защото знам още няколко подобни случая между познатите ми, раждали на други места. А и не е като да нямат опит, епидурална упойка се слага на всички от поне 10 години ( може и повече ).

# 10
  • Мнения: 2 988
Не знаех, че причината може да е в организма. Извинявам се ако съм подвела някого.

# 11
  • Мнения: 148
Едната ми баба е родила 11 деца, другата - 6. Дали е безкрайно страшно? Wink Аз самата имам две нормални раждания, без упойки. Не исках  нищо, исках да усещам и контролирам всяка една секунда от появата на децата ми. Час-два-три болка се издържат всякак, дори няма да разбереш колко време всъщност е минало. И изчезват като с магическа пръчица веднага, щом детето излезе на бял свят. И се забравят горе-долу толкова бързо Simple Smile Но радостта и удовлетворението от това да РОДИШ детето си остава за цял живот. Поне за мен е така. Не мисли за това дали е страшно, а мисли за това как ще гушнеш бебока и всичко ще е ок Simple Smile Успех! 

# 12
  • Мнения: 6 764
Родих нормално, голямо бебе 4.250кг без упойки, без страх. Болката не беше ужасяваща, нямаше нищо от филм на ужасите. Нямам лош спомен, не съжалявам за избора си.
Всичко зависи от психологическата ти нагласа, спокойствие и да следваш насоките на лекаря.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Преди всичко зависи от психологическата ти нагласа. Аз исках да раждам със секцио, но раждах в държава, където това не подлежи на избор. Родих естествено с епидурална упойка, предизвикано раждане заради преносване. Не е нещо непоносимо, основно зависи от нагласата ти.
Ако искаш да раждаш естествено, моят съвет е да си подбереш екип и доктор, на който да имаш доверие. Ако се държи и добре, болката ще мине и замине.
За съжаление, по българските болници трябва да се внимава при кого попадаш, тъй като има хора, които са сбъркали професията.

# 14
  • Мнения: 323
Не е страшно, разбира се. Родих две деца нормално, с упойка. Вярно ако не беше докторката ми нямаше да съм толкова спокойна , но благодарение на нея се чувствах в сигурни ръце и имам хубав спомен и от двете си раждания. Бъди сиг.че всичко ще е наред, запази спокойствие , мисли си само положителни неща и ще видиш колко бързо ще мине всичко. По-хубаво от естественото раждане няма.

Общи условия

Активация на акаунт