Защо се спира нощното кърмене?

  • 2 750
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 302
момичета,а не е ли вредно бебето да яде по-няколко пъти през нощта?аз имам чувството,че моята госпожица изсуква повече мляко нощем отколкото денем.откакто започнах да захранвам след 6месец,започна да яде нощем по 4пъти и повече понякога.

# 16
  • Мнения: 136
За да може майката да спи, и тя е човек! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 304
Момичета, наистина в книгите даже пише, че на бебчо като му избиват зъби иска по-често да суче - особено нощем, и това е нормално.
Кърмата не е като АМ. За кърмене някой да е чувал да има ограничения по колко мл. да изпива бебчо, но за АМ има.

Буби, и аз като почнах захранването бебчо започна нощем да папка по-честичко, но мен това не ме тревожи, особено сега като се върнах на работа и имаме 2 заместени хранения. Така съм спокойна, че си получава достатъчно кърма, въпреки че ме няма през деня.

# 18
  • Мнения: 8 242
момичета,а не е ли вредно бебето да яде по-няколко пъти през нощта?аз имам чувството,че моята госпожица изсуква повече мляко нощем отколкото денем.откакто започнах да захранвам след 6месец,започна да яде нощем по 4пъти и повече понякога.

Тони винаги е сучел нощем повече, отколкото през деня.. И още е тъй  Crazy Колкото по-голям става, толкоз по-често започва да се буди - вече се чудя има ли повече накъде  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 34
И моят Тони колкото по-голям става, сякаш повече се буди и иска да суче. Имам чувството, че от спането при нас не може да заспива сам, а е свикнал да се обърне и да намери гърда.  Joy ЧУдя се дали не е защото преди го нахранвах и оставях обратно в кошарата му, освен в сутрешните часове, когато адски много ми се спи и само го вземам при мен и си заспивам. Нямам нищо против да го кърмя нощем, но все пак се притеснявам дали пък не му преча да се научи да си заспива сам.  newsm78

# 20
  • Мнения: 19 302
днес бяхме на консултация и казах на педито,че  малката суче по сто пъти през нощта.той каза,че нямало проблем,просто имала нужда т повече калории и си ги наваксва нощем.препоръча ми да давам каша за вечеря,за да я държи сита.

# 21
  • Мнения: 1 674
щом бебо иска да суче давате мами!Ние понякога спим по цяла нощ,друг път не можем да изкараме и 5 часа.Така че нямаме нощен режим на сукане,защото огладнее ли бебо само със сукане се успокояваме.Simple Smile

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моят син спря нощното кърмене почти сам на 1г. и 6 м. Казвам "почти сам", защото една нощ след като ми беше висял на гърдите 2 часа, без да се храни, а просто така, ми писна и му казах, че млякото е свършило и че ще има чак на сутринта, и той без никакви протести се обърна и си заспа. Останах направо без думи. Crazy Следващите вечери си търси 1-2 пъти, но като му кажех, че сега няма, си заспиваше без проблеми. Става въпрос за дете, което се будеше и го кърмех по 5-6 пъти, а като растат зъби- безчет.
Сега го кърмя сутин като се събуди, нощем още се буди, но не търси да яде, а да идва по някое време да спи при нас. Аз лично винаги се водя по детето си, за всичко си идва времето, търпение му е майката. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 072
Най-общо, защото педиатърът ти работи по стара схема, отречена в целия свят преди повече от 30 години...
През нощта е добре да кърмиш докато иска. Моят искаше до поникването на 20-я зъб. После сам се отказа почти изведнъж. Плюс това, че ако работиш през деня, ти остава вечер, нощем и сутрин. Денем си изнервена, забързана, кърмата е по-малко... Нощем и особено на зазоряване е пир за малкия Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз се опитах на няколко пъти да я откажа от нощното кърмене, но безуспешно и се отказах. Продължих да си я кърмя и през нощта. На педиатърката не съм обяснявала, защото не ме е и питала...

# 25
  • Мнения: 415
Момичета, досега не съм кърмила през нощта, защото ги слушам педитата че трябва да почива стомахът, пък и нямам много кърма и ми се спи. Обаче ей сега се обадих на майка ми да питам, понеже моят стомах си е много добре, и тя каза че ме е кърмила през нощта със сигурност.
Това ме накара да взема едно важно решение - почвам и през нощта каквото има.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Спира се, защото има много майки, които ги мързи да стават да кърмят. Лъжа и измама са приказките за почивки на стомахчето и дрън дрън. Ама друго ми е интересно - как спят спокойно, като бебето им реве от глад? Яки нерви трябва да имаш, за да си такъв непукист Naughty

# 27
  • Мнения: 982
Казвам "почти сам", защото една нощ след като ми беше висял на гърдите 2 часа, без да се храни, а просто така, ми писна и му казах, че млякото е свършило и че ще има чак на сутринта, и той без никакви протести се обърна и си заспа.
Децата са различни.Когато на моето му кажа,че млякото е свършило,се ядосва,плаче,пищи.Не става.....
Моят искаше до поникването на 20-я зъб. После сам се отказа почти изведнъж.
И на мен това ми беше надеждата.Продължава да се буди.
Ще чакам още.... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 298
Дъщеря ми суче повече вечер,отколкото през деня.Почивка от 5-6 часа сама си прави,но от 20.00-21.00ч до към 2.00-3.00ч.Поне две три хранения имаме през нощта,при това си хапва повече като количество от когато и да е през деня.А и аз имам повече кърма.
Какво има да си почива празно коремче.Аз място не мога да си намеря като съм гладна и тичам към хладилника,а това мъниче дето расте да кара на вода.Е това не  го разбирам.
По принцип слушам съветите на личната,но.........гладно детето не го държа.И през деня се храним на поискване.

# 29
  • Мнения: 1 854
И на мен ми е интересно за нощното кьрмене.Според майка ми сьщо не било добре, но не се аргументира защо(така била 4увала, така и тя навремето правила).Аз до ден днешен кьрмя нощем, пьк и малката се буди и си иска.

Имате ли изто4ник на информация в който пише за ползите/вредите от нощното кьрмене?

Общи условия

Активация на акаунт