Кога се дава сокчето?

  • 3 577
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 617
между хранене  Peace

# 16
  • Мнения: 8 999
Между две кърмения. Но аз сок не съм давала изобщо. Първо, че ме беше страх да не предизвика колики, второ - детето ми го изплю с такова отвращение и плака така безутешно на първия опит, че изобщо не си направих труда да пробвам пак. На всичкото отгоре прясно изцеденият сок от ябълка произвежда абсолютно неизпираеми петна!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Между храненето.Казвай че даваш,пък ти си прави каквото знаеш.Една майка винаги знае какво е добро за детето и.Ти явно си на верния път и не обръщай внимание на хората около теб.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 589
И аз мисля, че е доста рано за сок. Peace

# 19
  • Мнения: 17 407
НА голямата го двах след 2-я месец. Едно, че й засили коликите и второ- повръщаше много. Толкоз ми е бил акъла.. Сега на бебето не давам, няма и да давам. Педиатърката ни обаче е влязла в час с нещата и самата тя  ме съветва още да не захранвам не само със сок, а изобщо. НА 4м е дъщеря ми.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 613
Днес й дадох, само се мръщи, така че не мисля да й давам. А вие сте много малки за сок. Поне според мен

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
не давай...желязо в сокчетата няма и без друго, от кърмата получава достатъчно (а и най-добре усвоймо) желязо...дори и да даваш разни други неща съдържащи желязо, то  ще се усвоява от организма в много по-малка степен...
излъжи ги ако трябва, че си пробвала и детето е повърнало или е получило силни колики...сока е напълно ненужен на тази възръст, единствено е дразнил за стомаха...изчакай поне до 4 м иза захранване, а сок преди 7-8месец не бих дала...

http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm ето ти и една прекрасна статия за сокчетата - може да им дадеш да прочетат на който има възражения по решението ти....Wink


а за даването педито като толкова ти мрънка да го правиш не ти ли обясни как и кога...егати и лекарите....дава се  между кърменията , така че до ледващото да има минимум 1 час, защото сокчето напълв стомахаи детето няма да исска после да се храни....

# 22
  • Мнения: 1 121
Ние сме на 4 месеца и я караме само на кърма. И да ти кажа много му е добре на бебко! Няма нужда нито от вода, нито от сокове, нито от каквото и да е освен майчиното мляко. Изглежда прекрасно, чувства се добре, здрав е (да чукна на дърво) и не му липсва нищо. И мен постоянно ме натискат да го захранвам, но аз не слушам никого! Твоят педиатър явно е привърженик на старата руска школа-тя съветва да се дават сокчета на 40 дни, но Световната здравна организация, която според мен е далеч по-авторитетен източник, съветва изключителното даване на кърма до навършване на 6 месеца. И занапред ще те натискат за какво ли не, затова чети, питай тук ако трябва, но най-важното-научи се да отстояваш това, което вярваш, че е най-добро за детето ти. Аз лично те съветвам да разгледаш подфорума "Кърмене и захранване на бебетата" - има страхотни статии Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
Ето ти един цитат от МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ на РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ “ХРАНИ И ХРАНЕНЕ”
2005 - 2010

Цитат
Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия.

# 24
  • Мнения: 600
...Но вече всички здраво ме нападат, че не съм давала на бебо желязо...
Shocked Ще пукясам от този комнтар!!!
Не давай! Дразни стомаха! И да си гледат работата другите - ти си майката - ти решаваш!

# 25
  • Мнения: 255
Много интересно!!!На времето нашите майки като са ни захранвали по-рано?Аз съм захранена от трети месец и нямам никакви хранителни алергии, нито съм с наднормено тегло ,нито имам проблеми със стомаха.Майка ми ми обясни, че аз колики почти не съм имала, странно явно съм била бебе чудо.Тука все се ориентираме към "запада" та и аз така, макар и малко подраних сок давам от вчера на ХИП, на шишето пише от 4-ти месец newsm78.Сега сме на 4 и почти и половина.За сега няма негативна реакция от бебчо(кърмя го) дано да няма и такава newsm10
Искам да спомена и за една приятелка, която си захрани детето на 5 месеца с карт. пюре.Сега детето е на 8м. и яде всички позвлени храни за възрастта си и изглежда много добре(все още суче кърма), а да пие и сокове.Детето е много добре ,ръсте отлично и не виждам хранителни смущения.

# 26
  • Мнения: 1 271
Ние сме също на 4 месеца и сме само на кърма.Сокчета давам отпреди месец.Първо дадох малко за да я пробвам дали ще иска, тя го изпи и доволно примляскваше.Сега давам само когато иска, не всеки ден.

# 27
  • Мнения: 255
А аз давам сока сутрин м/у двете кърмения.

# 28
  • Мнения: 438
Масова практика на докторите е да се осланят на наученото отпреди 30-40 години!  Crossing Arms
Тя и мойта педиатърка така ми каза,но аз казах никакви сокчета!  Naughty Не обръщай внимание на думите на околните,гледай си детето както смяташ за правилно. Сокчета след годинка.  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 775
кърмата /по-точно водната фракция от нея/ съдържа желязо и е напълно достатъчна на бебето до 6-я месец. Аз лично сокчета няма да давам преди година, ще захранвам с пюрета  Wink

Общи условия

Активация на акаунт