Кога се дава сокчето?

  • 3 572
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 068
И мен ме притискат роднините. Даже казаха че съм закъсняла дрън-дрън.
и голям зор да му топя залъгалката в буркана с мед.
Ще си гледам детето както аз реша  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 5 362

Ще си гледам детето както аз реша  Mr. Green
Ей тва е вече приказка Peace

# 62
  • Мнения: 135
Ние започнахме сокчета като навърши два месеца, но тогава започнахме и АМ. Мойто слънце беше много доволно и щастливо от новия вкус.  Започва се с 25-30 мл. между хранене. По съвет на педиатърката морков, круша и ябълка, но имахме проблем със запек - решихме го като в сока преобладаваше крушата. Повечето мнения са негативни, но ти си решаваш.

# 63
  • Мнения: 188
Първо да отговоря на въпроса. Давам сокчето между две храненя, сутрин и следобяд.
Второ не само че не ни навреди, ами и от ходене по-голяма нужда на 4 дни  #Crazy почнахме да си ходим през ден. Колики нямаме. Спрях да давам всякакъв вид капки (именно от тях се запекохме) преди 40 ден и коликите изчезнаха, остана ни запека. Почнах да давам сокчето на месец и половина. Испива си го с удоволствие и се сърди като свърши.
Всички ние сме захранени така и какво не ни е в ред? И с какво са по-здрави на запад от нас?Всяка майка да решава сама за детето си. Аз просто споделям аз какво правя и не мисля че е нередно.  Peace

# 64
  • Мнения: 2 274
Най-подходящо е след 6 месец и то след като си въвела другите храни  Laughing! Аз сок още не съм давала! Захраних почти на 6 месеца, а хемоглобинът му беше 116 на 6м.!
И мен много ме тормозеха майка ми и баща ми, ама добре, че бяха баба ми и свеки, та да им свият сърмите  Mr. Green!
  Големият ми син е захранен по старата система и сега е много злояд, а малкият е изключително кърмен и за сега е доста ящен и върви много по-едър от батко си  Peace!

# 65
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Най-подходящо е след 6 месец и то след като си въвела другите храни  Laughing! Аз сок още не съм давала! Захраних почти на 6 месеца, а хемоглобинът му беше 116 на 6м.!
И мен много ме тормозеха майка ми и баща ми, ама добре, че бяха баба ми и свеки, та да им свият сърмите  Mr. Green!
  Големият ми син е захранен по старата система и сега е много злояд, а малкият е изключително кърмен и за сега е доста ящен и върви много по-едър от батко си  Peace!

И каква е връзката между ранното захранване и злоядото дене, че нещо не вдявам newsm78?
А цел ли е децата да са дебели? Отдавна се срина схващането "Дебело дете=здраво дете", точно обратното е.


Всички ние сме захранени така и какво не ни е в ред? И с какво са по-здрави на запад от нас?Всяка майка да решава сама за детето си. Аз просто споделям аз какво правя и не мисля че е нередно.  Peace
Peace
Така съм захранила големия син, така сега ще захраня и малкия. Както вече беше казано - въпрос на личен избор!
Колко е процентът на алергиите при хора на възраст 30-50г., захранвани рано, и колко е на съвременните малки деца? Няма нужда от коментар.
И стига все сме вървяли подир Запада като малаче след майка си Crossing Arms.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 120
mari_eta -  права си, че връзка между захранването и апетита няма голяма - моя е захранен късно, кърмен е, слаб и сравнително злояд е (също като мен всъщност Wink)
Но....ранното зхранване може да доведе и до други проблеми освен алергии....
алергиите при децата не в момента са според мен плод на много по-други неща отколкото на това кога са захрнанени - по-точно, дължът се на цялата среда в която живеят, мръсния въздух, самата храна вече няма почти нищо общо , с тази, с която са се хранили преди 50 години...нито нитрати и пестициди е имало, нито генни модификации на продукти, нито киселото е било от сухо мляко, нито кашкавала, такава кешкава  и мека и безвкусна маса...та самото качество на продуктите е доста по-лошо ... и разни други неща....

колкото до ранното захранване - аз така съм захранена ест...ми имам си проблеми - стомашни и до ден днешен - толкова, че през пубертета бях вечно на крачка от гастрити, язви и др такива, бъбречни кризи....и т.н...много кариеси и кво ли не...и според мен захранването си е казало думата...при все че надали може някой да го докаже със сигурност....
така че спора е безмислен...всеки си решава как....и си носи отговорността и последиците.... никой не е казал, че те задължително ще се проявят в момента, много често се проявяват именно в пубертета при поредния голям скок в ръстежа и развитието на организма, но тогава никой не се сеща дори да го свързва с начина на захранване...а нещата имат и такава зависимост....

# 67
  • София
  • Мнения: 3 249
Кога се дава сокчето? - Според мен след годинката. Peace На теория.

На практика: дъщеря ми отказва да пие друго, освен вода и мляко. Плодовете и ползите от тях получава във вид на пюре.

Мен също ме натискаха всякакви лели и баби видиш ли да не извеждам детето навън до 40 дни, но да му давам сок от морков. На най-близките обясних деликатно да си гледат работата, а на останалите просто им кимам с глава и не се обяснявам изобщо.

# 68
  • Мнения: 589
mari_eta, подкрепям мнението! Peace
Голямата почна да приема сок след първия месец. Много и харесваше и искаше още. До 6мес. бяхме въвели плодове, зеленчуци и месо.  Малкия го захраних по същата система, въпреки, че е с много бяла кожа и предразположен към алергии. И двамата почти не са имали колики. До към 2 месеца отшумяваха. Никога не са повръщали, винаги са били спокойни бебета. Не са бодували нощем от глад, никакъв безпричинен плач. Винаги са били в горната граница на нормите за тегло и ръст. Подчертавам, че и двамата са кърмени съответно по 8 и 6 месеца. Добре хранените деца винаги си личат. По енергични са, по здрави, с розови бузки, по усмихнати, спинкат непробудно и са много по-лесни за гледане. Това пак си е лично мое мнение.

# 69
  • Мнения: 46 518
Къде benighted е казала, че дебелите деца са здрави деца или, че нейното е дебело?

...
Колко е процентът на алергиите при хора на възраст 30-50г., захранвани рано, и колко е на съвременните малки деца? Няма нужда от коментар.


Набор 70, 80 и 90 са с най-висок % алергии, точни цифри обаче никой в България не казва  Laughing а 50-годишен рано захранен май няма.

И стига все сме вървяли подир Запада като малаче след майка си Crossing Arms.

Да гледаме на изток тогава, на север и юг? Едно и също ще откриеш  Grinning имат си статистика хората и виждат от къде е тръгнало всичко, търсят изход като се учат от грешките си, а ние си караме по утъпканата пътека - болните се лекуват, а здравите се подалагат на същия опит ...

# 70
  • Мнения: 589
Къде benighted е казала, че дебелите деца са здрави деца или, че нейното е дебело?

...
Колко е процентът на алергиите при хора на възраст 30-50г., захранвани рано, и колко е на съвременните малки деца? Няма нужда от коментар.


Набор 70, 80 и 90 са с най-висок % алергии, точни цифри обаче никой в България не казва  Laughing а 50-годишен рано захранен май няма.


 Е, като никой не дава цифри, ти откъди имаш тази информация? Аз лично търсих статистика и не намерих цифри, но във всички статии се казваше, че в последните години има бум на алергии.
  А с какво мислиш, че е хранена 55-годишната ми майка, като не е имало кърма нито в майчината и гръд, нито в къщата, нито в селото? Сигурно са и давали адаптирано мляко!?

# 71
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
  А с какво мислиш, че е хранена 55-годишната ми майка, като не е имало кърма нито в майчината и гръд, нито в къщата, нито в селото? Сигурно са и давали адаптирано мляко!?
А с какво са и правили по 200 мл сокче на ден, като не е имало сокоизтисквачки и пасатори? Ти пробвала ли си да цедиш морков през тензух, да видиш за колко часа ще получиш въпросното количество? И после да го насипеш с лъжица в устата на детето, щото и биберони не е имало?

# 72
  • Мнения: 589
 Joy
Голям майтап! Как 200гр. ?? #Crazy Дава се по 10мл. два пъти дневно! И се дава точно с чаена лъжичка, така са давали и вода на бебетата. Аз лично съм изцеждала през тензух и морков и ябълка и круша и други на дъщеря ми. Първо се стърже на ситно ренде и после се прецежда. Имах сокоизтисквачка, но за толкова не си струваше.
  А това дето го писах за 55-годишната ми майка, ставаше въпрос, че и 50-годишните са захранвани сравнително рано с каши, козе или краве мляко, щото друго не е имало! Confused

# 73
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ами ти не си конкретизирала грамажа, ама по-нагоре други фенки на ранните сокове са го направили, и хич не иде реч за 10 грама...

# 74
  • Мнения: 46 518
За алргеиите - питала съм лекари, които познавам + лекарката на детето ми, именно тя не ми каза да не давам нищо поне до 4 месеца, за сок пък съсвем не е ставало дума, пюре препоръча като първа храна. Тогава нямах нет вкъщи и много се чудех защо ми ги говори тези неща и защо не си захранвам като другите  Laughing Цифри, казах вече - никой не дава, явно за да не се уплашат хората и да поискат адекватно отношение към децата, друго обяснение нямам.

Липса на кърма - това е модерно нещо, за времето, за което говориш е било голяма рядкост, затова и децата с проблеми от рано въведеното кисело мляко са се броили на пръсти. А козето е близко до кърмата и рядко създава проблем, освен анемия, защото е бедно на желязо.

Прабаба ми, която сега е на 95 г. не е давала сокче на 1 месечното си бебе, всъщност от мен научи  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт