Как се "обезкосмява" (сурово) пиле?!?

  • 6 954
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 581
С лазерна епилация:)))))

горкото Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 5 285
Благодаря за съветите   bouquet Ще опитам със запалка - изглежда ми най-безопасно...

А дали мирише много зле   newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 3 816
Махам кожата на пилето, най-лесно и най-здравословно. Peace

# 18
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
МОжеш да го опърлиш във съд, който слагаш във ваната (за да избегнеш пожара)  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 5 285
МОжеш да го опърлиш във съд, който слагаш във ваната (за да избегнеш пожара)  Simple Smile

Нямаме вана Sad

Махам кожата на пилето, най-лесно и най-здравословно. Peace

Уф, МНОГО вкусна е таз кожа, особено като се препече добре   chef

# 20
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
МОжеш да го опърлиш във съд, който слагаш във ваната (за да избегнеш пожара)  Simple Smile

Нямаме вана Sad

Нищо де , поне ползвай банята  Laughing

# 21
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
С пинсета можеш да ги дърпаш. Гадна работа е де.

# 22
  • Мнения: X
Махам кожата на пилето, най-лесно и най-здравословно. Peace

Постъпвам по същия начин.

# 23
  • Мнения: 502
Одирам го цялото.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 5 285
Относно махането на кожата: От едно цяло пиле обикновено правя супа и ястие. В ястието слагам бутчетата и бялото месо (на порции), а в супата - крилата, вътрешности (ако има), кокалчета (за мен - обичам кокали) и парчетата "излишна" кожа. Вие не правите ли така  newsm78

# 26
  • Мнения: 51
Ако не ти е късно да ти кажа мойта баба как ме учеше да пърля пилета (какво да се прави на село съм расла и там това е полезно умение). Взимаш пилето, увиваш го в един лист от вестник, слагаш го в по-големичка тава и запалваш всетника с кибрит или запалка, гори само вестника като опърля пилето много добре и горе-долу е безопасно. Иначе аз не съм попадала на фирма, която да ми задоволи изксвания откъм липса на косми и други подобни.

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Излишните космарлаци ги махам с пинсетката си за вежди.Бавно е,но няма как/

# 28
  • София
  • Мнения: 5 285
Честно да си призная, проблемът с косматите пилета се появи в нашето домакинство тази година, а мъжът ми като забеляза първия косъм и вече е СУПЕР подозрителен и предпочита готово печено пиле (то и аз май  newsm78 ). Засега смятам да опитам със запалка, пък да видим какво ще стане. Евентуално този номер с вестника. За пинсета дори не ми се мисли - толкова труд - по-добре без кожата... За спирта ме е страх, честно да си кажа, какъвто съм кърък, ще ме дават по новините като "оная идиотка, дето запалила блока, докато пърлела пиле  Joy "

# 29
  • Мнения: 5 539
Аз обезкосмявам на ръка, но с пинсета също е удобно. Не виждам смисъл заради 4-5 косъма да се занимавам да пърля.

Общи условия

Активация на акаунт