30 american witches brewing health potions или искаме здрави деца за хелоуин!

  • 10 903
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес, подай си документите отрано, често взима време да те извикат на интервю, възможно е да чакаш месец, месец и нещо. Иначе, като ти дадат визата, ще ти изпратят паспорта на следващия ден. Не смятам, че ще имаш проблем с визата, придружител си. Занеси им информация за този конгрес и копие от поканата за участие. Вероятно ще ти дадат виза без проблеми всякакви. Само не разбрах, вие сте в България, нали? И ще кандидатстваш в консулството в България?

Благодаря много за отговора!   bouquet Надявам се наистина да нямам проблем, че адски ми се идва  Simple Smile. Надявам се най-късно до началото-средата на ноември да имаме всичко готово (покана и резервация за хотел) и да подам документи.

Ние жиеем в Испания, ще подавам за виза в Мадрид. Нали няма да ме карат да си ходя до Бг за това?  Shocked

# 241
  • Мнения: 1 783
Вес, не мисля че ще имаш проблеми. Не знам как е в Испания, но трябва да видиш дали ще ти искат интервю предварително и да се запишеш и оттам е лесно. провери на уебсайта на консулството в Мадрид какви са им условията. От няколко години са ги стандартизирали и навсякъде е еднакво. Ето http://www.embusa.es/cons/indexen.html.

# 242
  • Мнения: 3 478
Вес, не мисля че ще имаш проблем с визата особено щом кандидатстваш от Испанско.

Бубс, Лекса е долу-горе наравно и с двата езика ми се струва. Поне от към разбиране и в двата всичко си разбира. До сега като че ли повече думички на англ. казваше, но сега майка ми като е тука вкарва и доста БГ. Голямо попивателно е станала повтаря всичко де що и се каже. Вчера се прибирам и те ме чакат на порча и майка ми и вика на БГ (кажи бабо ябълка) пък Лекса вика (апъл). Това как го постигнаха не ми стана ясно, но явно майка ми вкарва и англ. от време на време иначе не виждам как. Аз съм много против мешането на двата езика от един човек, ама майка ми хич я няма с английския, та не съм и направила забележка ( пък и пред мен не го прави че да я хвана Mr. Green).

# 243
  • Мнения: 7 091
Дами, я кажете тези клинове за сняг за момченцата как се казват на английски, че да не ме гледат като полезно изкопаемо като питам напред назад Simple Smile

Днеска сме при хематолога и си мисля да ида директно до болницата за изследванията да ги "прослушам" защо не са готови изследванията още и да взема копия, че да не я дупчат пак... Rolling Eyes

# 244
  • Мнения: 558
Тандури, успех, мила!
Искрено се надявам се новините да са добри  Hug!!!!

Незнам как е клин за сняг, май anette1104  го спомена първа, сигурно тя знае Wink.

# 245
  • Мнения: 1 147
Вес, вероятно наистина от Испания ще ти дадат виза даже по-лесно, не че в България вече е проблем. Провери линка, който ти е дала Бистра, наистина обикновено всичко си пише, а и процедурата вече е стандартна.

Тандури, успех, мила. Насмети ги тия днес, защото наистина ви мотаят, то какви нерви трябва да има човек...

Джена, как върви при вас кърменето, нормализираха ли се нещата?

При мен нищо ново. Хич не мога да спя тези дни, окончателно ставам към 6 и ходя в офиса преди 7...Ръцете ми изтръпват страшно, и е ужасно дразнещо. Четох вчера, било от задържането на вода, което води до притискане на някакъв нерв..В понеделник съм на лекар, и ще видя дали нещо не може да се направи, ама засега не съм голяма оптимистка. Другото е, че ми се надуват краката, особено когато съм в офиса, защото са все надолу..  Имам само два чифта обувки дето ми стават вече, пък не ми се купуват нови за един месец. Абе, смешните ми драми тука..

Един въпрос. Планираме преди да се върна на работа да идем за седмица до Хавай. Предполагаемо дребната ще е на около три месеца. Та се чудя доколко добра е идеята? Не би трябвало да е чак толкова топло в началото на февруари, но все пак там си е висока влажност.

# 246
  • Мнения: 2 255
За тези мали книжлета говорех(по 10 за ниво) .Еквивалент на Мама мие Мими...ето малко от една от тях:
  A hen.    A pet hen.   A red pet hen.   A red pet hen gets wet.  И т.н.


# 247
  • Мнения: 3 367
Tanduri,
Boys Thermal Clothing Long Johns  ; Light Weight Pant Youth ;Thermal  Underwear Bottoms
tip
http://outersports.com/kids-navy-polypro-underwear-p-2899.html?z … 555ce1febd7e5bbe2
*
Тина,мерси,виждала съм ги,но не съм ги разлиствала,ще още днес,данке биг тайм Laughing

# 248
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Пумпалът ме изчерви.  Embarassed Благодаря за милите думи!   bouquet

И на малката Йоана благодаря (котето и младежът са комплект)! Снимката ви не можах да отворя...

Тандури, днес вече наистина да има суууупер добри новини!

Вес, и аз мисля, че без проблем ще ти дадат виза.

МисЗ, наистина е учудващо тези малки главички какво побират! Как е бебето, дава ли признаци да иска да излиза (нали уж вторите по-рано се раждали)?

Зора, ти ще си с първата госпожица след толкова момченца, нали? Хавай ще ви е прекрасно, не е влажно, перфектно е, и аз бих предпочела с тримесечно бебе да пътувам, отколкото с 18 месечно шило... Там целогодишно е една и съща температура, няма урагани, няма влага, абе рай!

# 249
  • Мнения: 1 783
Като споменахте за смесване на езика, Марти като го попиташ как е ябълка на английски и казва "япъл"  Joy Joy. и Тук има едни котки на двора и като ги подгони и им вика "къмон!" Той говори български с руски акцент, български с руски акцент и английски с някакъв славянски. Например Cathy е Кафи  Joy

Тандури, успех днес.

Аз да добавя продължението към моята епопея - баща ми най-вероятно е развил бронхо-пневмония. Ние май сме наречени... Майка ми обясняваше че имало нещо с Меркурий в този месец и как поради тази причина всичко вървяло на обратно. Аз не вярвам на хороскопи вече, ама в момента направо не знам на какво да вярвам вече.

# 250
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Благодаря ви още веднъж, момичета!  Hug

Изчетох повечето неща от линка, и наистина ми бяха полезни, особено таксата от 100 Money Mr. Green, както и че от Мадрид очакваното време за издаване на турист.виза е 31 дни.

Също срещнах някъде един списък в който влизаха всички евр.страни, вкл. Босна и Русия, и не знам още кои, но Бг я нямаше.  Confused

Лек ден ви желая!   bouquet

# 251
  • Мнения: 1 783
Бубка, забравих да кажа, колко ти е сладко, сладко детенцето и че гласът ти не звучеше, както си го представях Simple Smile.

Между другото, майка ми каза, че домът за сираци във Варна, който бил във Виница, бил много добре подплатен и непрекъснато им давали дарения и по-добре да сме потърсели някое по-отдалечено място, където имали повече нужда.

# 252
  • Мнения: 2 381
Бубка, докато гледах клипчето си мислех за един аватар/снимка - бебе се опитва да яде опашката на черно коте. Явно всички обичат точно опашките.

Хиър, според мен и ти заслужаваш голяма награда - не е лесно да се умори мушкато (аз по едно време бях забравила, че имам, но оцеля)

Бистра, докато ти четях прерипетите си мислех "Всяко зло за добро" . Не знам дали ти спестяват лошите новини, но се е получило добре, че си била до майка си в този момент. Дано всичко лошо е останало зад гърба ви.

Благодаря на всички отново за съветите (и на тези, които ми се обадиха по телефона)    bouquet

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 18:01 от Niki1

# 253
  • Мнения: 558
Като говорим за гласове, туй, аватарите много лъжат, защото и аз си представях ТинаХрис с гласа на Бубка, а Бубка я мислех, че е с тънко гласче предвид благия никнейм...

Бубка, много ми хареса твоя Данни, искам и моя да е толкова голям вече!!! А котарака явно е много добър и благороден  Grinning...

Ние на хелоуин заминаваме за БГ за месец, както май споменах вече, за да си видят баба и дядо Унуката  Laughing

За ГАП пратих някакви снимки, но установих че на Данни на повечето много му стърчат ушите, което аз обожавам, ама за модел едва ли ще го харесат... но пък ми е умно детето, така че на ГАП- майната му  Mr. Green

До скоро от нас, това е засега...

# 254
  • Мнения: 2 255
Ама моят глас Е  като този на Бубка:)
    сайт за рикол

Общи условия

Активация на акаунт