"Колет от чужбина"

  • 33 716
  • 378
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 804
Здравейте,мами. wavey wavey wavey
Четох,четох и с всяка прочетена страница все повече ми се приискваше да стана част от тази "верига".

Много ми се иска да се включа и да изпращам и получавам разни чуждестранни нещица,за които в Бг само съм чувала.
Още утре ще проверя в нашата поща докъде какво може да се праща.

За момента не мога да се сетя какво бих искала,но не бих отказала някакви местни сладкиши от чужбина (нарочно не конкретизирам страната)или пък шоколад или пък......

# 76
  • Мнения: 4 435
Samuraika или някой друг да искат нещо от Бг?

# 77
  • NY
  • Мнения: 209
Цитат
Или някой от Америка да му е интересно, нещо от Франция и т.н.

В Америка всичко има. Peace

В НЙ и някои други по- големи градове,да- има доста неща. Но за останала част на америка не мисля ,че е така.

 




 

# 78
  • Мнения: 653
повярвайте ми, преди малко бяхме на пазар и познайте какво търсих - чипс със сол и оцет
след като толкова време все за него чета и се зачудих какво е това "животно"
още не съм намерила кутията от сладкото да я снимам и да видим дали някой може да ми намери
иначе съм готова да пратя, каквото си поиска някой
само да разберем къде какво може да се праща

# 79
  • Мнения: 4 435
повярвайте ми, преди малко бяхме на пазар и познайте какво търсих - чипс със сол и оцет
след като толкова време все за него чета и се зачудих какво е това "животно"
още не съм намерила кутията от сладкото да я снимам и да видим дали някой може да ми намери
иначе съм готова да пратя, каквото си поиска някой
само да разберем къде какво може да се праща

Сори за спам.Ама с тоя чипс всичките ви побърках.Днеска само ми пишат-и аз искам да го опитам,ако намериш пиши и т.н.Аз затова казвам,това че на мене ми харесва нищо не значи.Повечето хора не го възприемат.Но май в БГ няма смисъл да се търси,няма го.Иначе кой щеше да ходи до пощата да провери?

# 80
  • Мнения: 804
Иначе кой щеше да ходи до пощата да провери?
Peace
Утре ще проверя и ще пиша.

# 81
  • Мнения: 4 435
Ок.Много ми хареса тая инициатива на LaDolche и смятам да се постарая да я разрастнем.

# 82
  • Мнения: 2 386
Моля ви, кажете, може ли да се изпращат лекарства и подправки в колет от България до САЩ? Закъсала съм и нашите ще рискуват май...

До 2 кг е 20 лв, това ми е последното инфо, но дали е вярно...

# 83
  • Мнения: 4 435
Моля ви, кажете, може ли да се изпрщат лекарства и подправки в колет до САЩ? Закъсала съм и нашите ще рискуват май...

До 2 кг е 20 лв, това ми е последното инфо, но дали е вярно...


Мила аз съм пускала ама до Кипър лекарства и отидоха без проблем.Бях слойила 2 cd-та и една опаковка лекарства ама дори не се замислих дали може или не.Ама не ти гарантирам,а и подправки.......

# 84
  • Мнения: 1 436
Моля ви, кажете, може ли да се изпращат лекарства и подправки в колет от България до САЩ? Закъсала съм и нашите ще рискуват май...

Специално за подправките, по-добре намери турски/гръцки/арменски магазин до вас.

За лекарствата е съвсем сложно:
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/prohibited_restr … ed.xml#Medication

Please note that only medications that can be legally prescribed in the United States may be imported for personal use. Be aware that possession of certain substances may also violate state laws. As a general rule, the FDA does not allow the importation of prescription drugs that were purchased outside the United States.

Warning: The U.S. Food and Drug Administration (FDA) prohibits the importation, by mail or in person, of fraudulent prescription and nonprescription drugs and medical devices. These include unorthodox “cures” for such medical conditions as cancer, AIDS, arthritis, or multiple sclerosis. Although such drugs or devices may be legal elsewhere, if the FDA has not approved them for use in the United States, they may not legally enter the country and will be confiscated, even if they were obtained under a foreign physician’s prescription.

# 85
  • Мнения: 4 380
Моля ви, кажете, може ли да се изпращат лекарства и подправки в колет от България до САЩ? Закъсала съм и нашите ще рискуват май...

До 2 кг е 20 лв, това ми е последното инфо, но дали е вярно...

Лекарства и подправки майка ми праща редовно, не е имало проблеми. И сега съм си поръчала чубрица, смрадлика и разни хапове, утре трябва да ми пусне колета.

# 86
  • Мнения: 580
Чакай да не объркам нещо... Ти ли каза някъде в тази тема, че в Америка си имало всичко? Та чак "хапове" да няма... Не мога да повярвам. Или греша?  Но както и да е. Темата не е кой какви лекарства използва и кой му ги праща  Wink

# 87
  • Мнения: 4 435
Чакай да не объркам нещо... Ти ли каза някъде в тази тема, че в Америка си имало всичко? Та чак "хапове" да няма... Не мога да повярвам. Или греша?  Но както и да е. Темата не е кой какви лекарства използва и кой му ги праща  Wink


Не се обиждайте,но който го вълнуват тези неща,да си направи друга тема.Нека не гъчкаме тази с излишни работи,а да си я ползваме по предназначение.Толкова е хубава.

# 88
  • Мнения: 4 380
Чакай да не объркам нещо... Ти ли каза някъде в тази тема, че в Америка си имало всичко? Та чак "хапове" да няма... Не мога да повярвам. Или греша?  Но както и да е. Темата не е кой какви лекарства използва и кой му ги праща  Wink

Темата не беше ли за храни принципно? Лютеници си нямахте...сладко кокосово...сирена, кашкавали и турски бюреци. Laughing Изгладнял народ.
Поръчвам това, което е отгледано или събрано от майка ми (и пратени по-скоро за нейно удовлетворение че с нещо е полезна на детето си). Билки расли на българска земя. Не защото няма, а защото вярвам че лечебните растения са полезни само когато са събирани от родното ти място. Колкото до хаповете..има разбира се. И безплатни при това с рецепта от лекар ако се наложи. Но аз сама съм си лекар и за глупости по лекари не ходя, а страни където медикаменти се продават без рецепта останаха много малко на картата. Още обяснения трябват ли?

# 89
  • Мнения: 580
Не. Не е това темата. Може би не съм обяснила правилно! Не е че някой нямал нещо. Всички си имаме всичко. И всеки може да отскочи до някой магазин и да си купи френско сирене. Не само в Америка. Не става и въпрос за това да се хвалим кой къде живее и какво може да си купи...Идеята е друга и затова темата беше в готварския форум, а не тука. Но може би наистина вината е в мене, т.е. в неправилно обясняване.
Прочети първият ми постинг малко по - внимателно и ще разбереш какво искам да кажа.
Ако пак си мислиш, че става въпрос за нямане - свиркай и ще ти дам пример  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт