Гражданска подкрепа за ничиите деца!

  • 155 289
  • 3 083
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 3 835
Павлине, много хубаво си направил. Както казваш, нищо не губим, важното е да се случва нещо по въпроса, колкото повече, по-добре. Hug

С нетърпение очаквам утре филма и студиото след него. Ще съм на погача, обаче, не знам как, но на всяка цена ще го гледам. Славка Кукова и тя ще е там. Мисля си, според мен, трябва да пуснем отделна тема с линк към излъченото от БТВ, филма, коментарите, репортажа на Миролюба Бенатова и този на Кристина Баксанова. С огромно нетърпение очаквам да видя какви репортажи за направили двете журналистки. Какво мислите, кога евентуално можем да имаме линк към това предаване?

# 1 336
  • България
  • Мнения: 1 090
Тео,и аз съм За ,да се пусне отделна тема,за да не разводняваме тази. Peace
Интересно какво може да се слу4и след излъ4ването на филма newsm78,дано да има голям  отзвук и да се обединят хората около идеята да се направи наи - накрая реформа в социалната ни политика!! Praynig
Дано да не предизвика само традиционната благотворителност,макар 4е и това е важно за момента. Peace

Пстаиков,браво на теб bouquet

# 1 337
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Тео, гледах анонс по бтв за дискусия след филма. Имаш ли идея кой ще участва? Лавендер там ли ще бъде?Другите?

# 1 338
  • Мнения: 3 835
Тео, гледах анонс по бтв за дискусия след филма. Имаш ли идея кой ще участва? Лавендер там ли ще бъде?Другите?

Официалното инфо от блога:

"След филма ще бъдат показани и репортажът на Миролюба Бенатова от провежданите промени в Могилино и репортажът на Кристина Баксанова от дом за деца с увреждания в Англия (помните ли как в едно радио интервю г-жа Масларова се съмняваше, че в Англия ще допуснат български журналисти в такъв дом?)

Очаквайте и дискусия директно от студиото между специалистите, изпратени в Могилино, представител на БХК и Масларова."

Аз знам, че от БХК ще присъства Славка Кукова. Това е! Hug

П.п., ама и ако Масларова присъства, ще е голям екшън.

# 1 339
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Очаквам го с нетърпение  Twisted Evil

# 1 340
  • Мнения: 167
Привет на всички, може би от началото на полемиката не съм се включвала и поздравявам всички които са постигнали раздвижване на нещата. Както вече писах аз съм майка на мъничка прекрасница, която, ако не беше огромната любов на цялото ми семейство и бях послушала безбройните съвети на лекари и мед.спецове да я оставя в дом, сега нямаше да е жива. Прочетох "по верев" постингите които съм изпуснала и си позволявам да кажа следното-обществеността изобщо не се е стреснала от филма на ББС-стреснаха се само мислещите от нас. Обществеността не знае за тези деца както и за децата ,които се отглеждат при ужасяваща примитивност и бедност, но с много обич в семействата си. Според мен трябва задължително да се иска оставката на Емилия Масларова, затова,че особено след приемането на България в ЕС и след като сме подписали редица международни меморандуми и конвенции/ имащи силата на международен закон/, а МТСП и другите държавни институции не знаят какво става в Могилино и други подобни изолатори на ничии деца-само оставки и граждански натиск. Бих помогнала с конкретни послания, ако смятате че е нужно. Категорично обаче не подкрепям мащабни дарителски кампании, изместващи ангажимента на държавата от тези и други нейни длъжности. Извинявайте, но ние, народът, чрез Българската коледа спасяваме безнадеждно болните деца на България, оборудваме болници, спасяваме "ничии" български деца- тогава какво правят институциите ни, които издържаме с данъците си. Нека кажа и нещо което е извън темата-имам претенции / и не само аз / да съм допринесла с една частичка за прословутия бюджетен излишък- лекувам си детето с дарения от приятели и кредити, не ползвам "социалните" талони за технически средства-приятели от Холандия ми пращат специалните колички, стендери, столчета и пр. за хиляди евро, пътувам пет-шест пъти годишно от Добрич до София с автомобил и не получавам помощи за транспорт - това са само част от моите икономии за бюджетния излишък. Айде ако обича милата ми родина да задели от бюджетния излишък парите, нужни за обезпечаване всички нужди на "ничиите" деца. И ако може това да стане преди този излишък да потъне в обръчите от фирми, освен ако това потъване вече не е започнало да се случва.
Всъщност мога да помогна на държавата си да си свърши работата, но да я върша вместо нея-няма да стане. Нямам предвид животоспасяващата помощ, която всеки от нас би или ще окаже на тези дечица. Та лично аз, и майките от сдружението ни в Добрич /Св.Мина/ ще искаме оставки. Надявам се да го направим заедно.
Със здраве.

# 1 341
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Тео, гледах анонс по бтв за дискусия след филма. Имаш ли идея кой ще участва? Лавендер там ли ще бъде?Другите?
Официалното инфо от блога:
"След филма ще бъдат показани и репортажът на Миролюба Бенатова от провежданите промени в Могилино и репортажът на Кристина Баксанова от дом за деца с увреждания в Англия (помните ли как в едно радио интервю г-жа Масларова се съмняваше, че в Англия ще допуснат български журналисти в такъв дом?)
Очаквайте и дискусия директно от студиото между специалистите, изпратени в Могилино, представител на БХК и Масларова."
Аз знам, че от БХК ще присъства Славка Кукова. Това е! Hug
П.п., ама и ако Масларова присъства, ще е голям екшън.
страх ме е, че може така да нагласят нещата, че всичко вече е ок. от това как ще го представи медията зависи и как ще се приеме от обществото, а съдейки какви напудрени картинки бяха пуснали още по времето на протеста в новините, им нямам никак вяра... Naughty
krasotinkaточно! оставки и търсене на отговорност защо продължава всичко това, особено като отдавна има предписания за закриването на подобни институции, и то не само в Могилино!
а ти защо и прощаваш на държавата. нищо няма да и спестяваш.  Peace

# 1 342
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тео, гледах анонс по бтв за дискусия след филма. Имаш ли идея кой ще участва? Лавендер там ли ще бъде?Другите?

Официалното инфо от блога:

"След филма ще бъдат показани и репортажът на Миролюба Бенатова от провежданите промени в Могилино и репортажът на Кристина Баксанова от дом за деца с увреждания в Англия (помните ли как в едно радио интервю г-жа Масларова се съмняваше, че в Англия ще допуснат български журналисти в такъв дом?)

Очаквайте и дискусия директно от студиото между специалистите, изпратени в Могилино, представител на БХК и Масларова."

Аз знам, че от БХК ще присъства Славка Кукова. Това е! Hug

П.п., ама и ако Масларова присъства, ще е голям екшън.



ще бъдат Славка,педиатъра,който пръв е влязъл в дома,психолог,Бентова,Масларова(не е потвърдила още)......и толкова знам от Славка.Но ще видим.....

Предаването е горе-долу така:
1.Филма на Кейт-55 мин.
2.Репортаж на Баксанова(3-4 мин.)
3.Репортаж на бенатова(4-5 мин.)
4.Дискусия.......

общо около 90 мин.вси4ко.......
Ина4е следващата неделя е филма на Баксанова за Англия,а по следващата на Сеизова за няколко дома в БГ(ноне с увреждания)......

# 1 343
  • България
  • Мнения: 1 090
  Категорично обаче не подкрепям мащабни дарителски кампании, изместващи ангажимента на държавата от тези и други нейни длъжности. Извинявайте, но ние, народът, чрез Българската коледа спасяваме безнадеждно болните деца на България, оборудваме болници, спасяваме "ничии" български деца- тогава какво правят институциите ни, които издържаме с данъците си. Нека кажа и нещо което е извън темата-имам претенции / и не само аз / да съм допринесла с една частичка за прословутия бюджетен излишък- лекувам си детето с дарения от приятели и кредити, не ползвам "социалните" талони за технически средства-приятели от Холандия ми пращат специалните колички, стендери, столчета и пр. за хиляди евро, пътувам пет-шест пъти годишно от Добрич до София с автомобил и не получавам помощи за транспорт - това са само част от моите икономии за бюджетния излишък. Айде ако обича милата ми родина да задели от бюджетния излишък парите, нужни за обезпечаване всички нужди на "ничиите" деца. И ако може това да стане преди този излишък да потъне в обръчите от фирми, освен ако това потъване вече не е започнало да се случва.
Всъщност мога да помогна на държавата си да си свърши работата, но да я върша вместо нея-няма да стане.

Именно,именно,това имам предвид и аз,много то4но казано! Hug  bouquet
Между другото и аз съм от твоя град,моя приятелка там работи много активно в момента за децата от дома,така 4е се прави и там не6то в момента Peace
Но и те раз4итат основно на дарения отвън,което е краино неправилно,при положение 4е държавата има капацитет да помогне,но не го прави Mr. Green

# 1 344
  • Мнения: 167
norah, правим заедно коледен базар-имам предвид сдр. "Св. Мина" на родителите с деца с увреждания и Движение "Заедно за децата"-/ на майките от добричката тема/. Чудесното е че заедно правим нещо за децата изоставени от родителите си. Аз лично обмислям и проект към общината за цялостен ремонт и обзавеждане на дома, отново заедно с форумките, но това ще стане напролет като го обмисля добре.
 А по горещата тема-писахме на Иванка Христова зама на Масларова, че трябва да насърчават приемното родителство. Сега искат с трици маймуни да ловят- първо докато те одобрят ставаш луд, сакаш ще участваш в ядрен шпионаж, после с някаква мижава "заплата" те баламосват да поемеш ИЗКЛЮЧИТЕЛНАТА ОТГОВОРНОСТда отглеждаш и възпитаваш неродно, но твое дете. Казахме на Христова, че трябва приемното родителство да става лесно, а контролът после да е деликатен но прецизен. И на тези семейства да се осигурява поне просторно или  удобно за набъбналото семейство жилище, преференциални кредити и т.н както е в белите страни. С тези ниски доходи и килийни домове-изолаторите ще продължават да се пълнят-пък държавата ни ще отчита успехи по въпроса с деинституционализацията на ничиите деца.
Айде със здраве!

# 1 345
  • България
  • Мнения: 1 090
Браво на вас,4удесно е това ,което правите bouquet  bouquet
Аз познавам кметицата,нали е Детелина все о6те newsm78,мога да и пратя писмо по въпроса с ремонта,понеже доколкото разбрах условията в дома са доста мизерни... Peace
Тази идея,за приемните семеиства е това,което и аз мисля,4е е бъде6тето,но както казва6 и ти ,държавата иска да мине много тънко пак Twisted Evil.Вместо да се вливат пари в домовете,трябва средствата и ресурсите да се насо4ат към приемната грижа ,осиновяването ,дневните центрове и т.н,така както е в развитите страни.И аз не мога да разбера как може да са толкова заблудени онези горе Mr. Green.Нима не са 4ували за това как въпросът е разре6ен в Европа,какво се преструват о6те и какво 4акат???Еи това е проблемът,и милиони левоеве да се дарят се "работи" в напълно гре6на посока,нямам думи колко съм възмутена и вбесена.Дано да успеем да спрем това безумие! Praynig

# 1 346
  • Мнения: 11 329
Тео, гледах анонс по бтв за дискусия след филма. Имаш ли идея кой ще участва? Лавендер там ли ще бъде?Другите?

Официалното инфо от блога:

"След филма ще бъдат показани и репортажът на Миролюба Бенатова от провежданите промени в Могилино и репортажът на Кристина Баксанова от дом за деца с увреждания в Англия (помните ли как в едно радио интервю г-жа Масларова се съмняваше, че в Англия ще допуснат български журналисти в такъв дом?)

Очаквайте и дискусия директно от студиото между специалистите, изпратени в Могилино, представител на БХК и Масларова."

Аз знам, че от БХК ще присъства Славка Кукова. Това е! Hug

П.п., ама и ако Масларова присъства, ще е голям екшън.


Много е хубаво,че ще има сравнение!
Аз нещо такова бях споменала страници назад. Нека в България да видят как се отнасят хората навън с такива деца, пък после да си направят изводите кой кум, кой сват, кой на булката брат.

# 1 347
  • България
  • Мнения: 1 090
Аха,нека да покажат,нали Масларова твърде6е,4е едва ли англи4аните биха допуснали камери в техните домове! WinkТова изказване го помня много добре,като пове4ето и изказвания по въпроса ,напълно ли6ено от смисъл и разум и извън всякаква реалност Twisted Evil

Моля,ако някои знае,да даде линк към БТВ на живо,за да можем да гледаме и ние,които сме извън България!

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 16:25 от norah

# 1 348
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аха,нека да покажат,нали Масларова твърде6е,4е едва ли англи4аните биха допуснали камери в техните домове! WinkТова изказване го помня много добре,като пове4ето и изказвания по въпроса ,напълно ли6ено от смисъл и разум и извън всякаква реалност Twisted Evil

Моля,ако някои знае,да даде линк към БТВ на живо,за да можем да гледаме и ние,които сме извън България!

ох мамооооооо,не мога да я мисля Мазната как ще я награбят моми4етата Twisted EvilСамо да не стане така,4е то4но днес някъде открива дом или кръщава деца Close Close CloseТази няма срам Close

# 1 349
  • София
  • Мнения: 958
http://www.neterra.tv/bg/media.php?id=1&bm=2 - ето тук и след това влизаш в btv на живо...

Общи условия

Активация на акаунт