Самотни татковци?

  • 5 023
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
Не искам да се заричам, но ако съм жива и здрава никога не бих оставила децата си.
Не познавам такива таковци. Но бих искала да познавам.

ами да се заознаемщо ти е толкова любопитно....Нормален на вид само дето си гледа детето и не ще да му "причинява" друга мама Laughing

# 16
  • Мнения: 1 327
Не искам да се заричам, но ако съм жива и здрава никога не бих оставила децата си.
Не познавам такива таковци. Но бих искала да познавам.

ами да се заознаемщо ти е толкова любопитно....Нормален на вид само дето си гледа детето и не ще да му "причинява" друга мама Laughing

мен пък ми е интересно защо татковци не пишат тук?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
 Peace Peace Peace
Нали сме в подфорум за родители, отглеждащи САМИ децата си!Да не се караме пак мъже срещу жени! Щом един мъж е решил сам да гледа децата си - моите най-дълбоки и искрени почитания! Шапка му свалям просто!
А по въпроса защо се смята, че не могат татковците да гледат деца, позволявате ли да ви дам донякъде физиологично-еволюционно обяснение?
Еволюционно - мъжът е ловец, жената гледа децата. Кратко, ясно и просто. В случай на смърт на майката - ако има женски в стадото и искат да гледат децата - ОК, а мъжкия отива да предава гените си натам! Говорим за Ледена епоха 3, не за 21 век!
Физиологично - всеки човек има мъжки и женски хормони в себе си - пола определя съотношението им. Съответно в мозъка си имаме рецептори, които могат да бъдат повлиявани от тези хормони и да предизвикват съответното поведение. При жените - рецептори за женски хормони и те дават майчински инстикт и разни други екстри, при мъжете - мъжки, дават агресия и сила за оцеляване. Най-грубо. Но има мъже, в чийто мозъци неизвестно все още защо има повече рецептори за женски хормони - това са потенциално идеалните татковци, назевисимо сами или не! Това е мъжът-мечта, ако мога от съседната тема да взема! Айде да спирам лекцията и още веднъж - добре дошли на смелите татковци! Wink

# 18
  • Мнения: 1 425
... Но има мъже, в чийто мозъци неизвестно все още защо има повече рецептори за женски хормони - това са потенциално идеалните татковци, назевисимо сами или не! Това е мъжът-мечта, ако мога от съседната тема да взема! Айде да спирам лекцията и още веднъж - добре дошли на смелите татковци! Wink
Известно е защо - просто детето има по-добри шансове за оцеляване ако и двамата родители полагат грижи за него. Това влияние е било по-голямо преди години, в момента напредъка на цивилизацията е довел до това че спокойно може и с един родител. Така че е нормално и някои от мъжете да развият наклонност към  грижи за детето, при все че основната грижа винаги е на майката. Но не мисля че това са мъжете мечта - просто са по-грижовни и повече обичат деца.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Пантерчо, позволи ми да не се съглася с теб. Фактите, които изнасям бяха част от научна конференция по въпросите на фертелитета. Поведението на човека е доста комплексен процес, така че не само хормоните са отговорни. Така, че науката конкретно все ощя няма отговор на този феномен. За мъжа е важно да предаде максимално гените си, а не да се грижи за потомството си. това е грижа на женското животно....
А ако ти имаш толкова лесно обяснение на такива главоблъсканици- може би и ти имаш нещо с медико-биологичните науки, а ние не знаем? Wink

# 20
  • Мнения: 1 425
Пантерчо, позволи ми да не се съглася с теб. Фактите, които изнасям бяха част от научна конференция по въпросите на фертелитета. Поведението на човека е доста комплексен процес, така че не само хормоните са отговорни. Така, че науката конкретно все ощя няма отговор на този феномен. За мъжа е важно да предаде максимално гените си, а не да се грижи за потомството си. това е грижа на женското животно....
А ако ти имаш толкова лесно обяснение на такива главоблъсканици- може би и ти имаш нещо с медико-биологичните науки, а ние не знаем? Wink
Позволявам ти да не се съгласиш, не знам какви факти си слушала на тази конференция, специалистите по фертелитета обикновено са доста тясно специализирани медици. Съгласен съм че поведението на човека е доста сложен процес, тук има хормони, гени, социология. Не всичко е медицина.
Това което написах накратко не съм го измислил аз. Чел съм го. В статии за еволюционната психология - един сравнително нов хибриден подход в психологията. Ако искаш мога да ти пратя линкове от интернет.
На мен ми звучи доста логично, и затова го написах. Разбира се - това е възможно най-просто описано иначе в статиите има неща които аз дори и не съм се опитвал да разбера.
А иначе - то си е само теория. Теориите обикновено имат няколко факти на които се базират, няколко явления които обясняват ... и голям брой изключения  Twisted Evil.

# 21
Не искам да се заричам, но ако съм жива и здрава никога не бих оставила децата си.
Не познавам такива таковци. Но бих искала да познавам.

ами да се заознаемщо ти е толкова любопитно....Нормален на вид само дето си гледа детето и не ще да му "причинява" друга мама Laughing

мен пък ми е интересно защо татковци не пишат тук?

Ами какво по-точно да пишат? То нали това е форум най-вече за оплюване на мъжете и най-вече, че или не са, или не могат да са бащи и т.н. Какво ново можем да ви кажем?! Сами си знаете какво е. Да тръгнем сега и ние ли да ги дъвчем колко е трудно, ама сме велики щото се справяме. Чудо голямо - ми гледаме си децата, нашите, не чуждите. Или да заговорим как довчерашната любима половинка сега е ......../вие си ги знаете епитетите/.А може би просто в мъжката природа е да не споделя толкова. А и аз лично не виждам какво толкова има да се обясням, че си гледам сам децата. Просто е факт. Другото е същото като при еас - евентуалното сещане за  тях от другата е страна се ограничава до телефонния въпрос "Как са?" Ей така казан с интонация а ла "питам от куртоазия".  Ама нещо ако те интересува - питай-ще ти кажа.

# 22
  • София
  • Мнения: 589
Мойта колежка от 3 месеца е самотна с дете на 3 години(момиченце).Запозна се с един мъж също самотен с две деца(момиче и момче).Честно не знам какво да кажа.малко не по темата ама дъщеря му се държи ужасно с нея и детето й.Аз лично не бих издържала.
За него.Прекалено грижовен и тези грижи са се превърнали в изпускане нещата от контрол newsm78.Прекалено разлигавени деца.Аз мисля че една жена не би допуснала това с детето си, докато мъжете не са пример за самотни родители.те бързо се изморяват и отегчават.само и само да не им се пили на главата позволяват доста неща и от там почва колелото на лошото възпитание и дисциплина да се върти. Peace

Мое мнение  bouquet

# 23
  • Мнения: X
Чудо голямо - ми гледаме си децата, нашите, не чуждите. ...А може би просто в мъжката природа е да не споделя толкова.
ам да - просто сте по-мълчаливи
и дотам с обясненията
не че на вас ви е по-леко или по-тежко
мъжът е възпитаван да не се оплаква и да драпа
е те това е

а за оплюването си прав
ма понеже нямаше мъже до скоро та имахме карт бланш
оттук натам понеже се зароихте... мож пък да почнем да ви хвалим, знаеш ли  Laughing Peace
пийс както се казва

# 24
  • Мнения: X
Шапка му свалям просто!

мдам
и аз тъй
чак взе да ми се връща вярата в живота  Wink
п.п. крайно време да се разчупи форума

# 25
  • Мнения: 911
Peace Peace Peace
... и още веднъж - добре дошли на смелите татковци! Wink

Аз преди време бях задала такъв въпрос в моята темичка за "Наказанието" - къде са татковците тука и защо сме предимно и най-вече само мами. Вярно е това, което тогава ми написа Стън - че мъжете имат голям проблем с общуването и изразяването на чувствата си, пък камо ли да виснат тук при нас да си мрънкаме. Та, добре дошли и от мен, татковци!  Peace

А на Иван само ще кажа, че...много ме притесни споменът му за ученическата му мечта - това, че не искаш жената, от която имаш дете.......не е добре!  Naughty Ама никак! Може би затова си зарязал и жена си, точно когато тя най-много е имала нужда от теб, а ти от нея явно не  newsm78
Имаш някаква травма от детството ли недоизлекувана, нещо друго ли травматично преживяно с жена, но.....не е нормално да искаш само детето. Питай някой специалист! Нашият БНД, с прискърбие ще споделя, имаше същата мечта и даже още по-грозно я разказваше (Боже, като се сетя сега си мисля, че горкото момче много спешно трябва да си лекува главата! #Crazy)

# 26
Чудо голямо - ми гледаме си децата, нашите, не чуждите. ...А може би просто в мъжката природа е да не споделя толкова.
ам да - просто сте по-мълчаливи
и дотам с обясненията
не че на вас ви е по-леко или по-тежко
мъжът е възпитаван да не се оплаква и да драпа
е те това е

а за оплюването си прав
ма понеже нямаше мъже до скоро та имахме карт бланш
оттук натам понеже се зароихте... мож пък да почнем да ви хвалим, знаеш ли  Laughing Peace
пийс както се казва
То не е само да възпитанието! Ако ревна или се размрънкам, това ще промени ли факта? Ако да - е ОК, готов съм да мрънкам и рева и повече от вас дори! Факта си е факт и е факт, за да се приема като такъв. Гушвате си се с фактчето и пътик - пътик - поне докато някоя душица е зависима от вас.

# 27
  • Мнения: 1 327
Не искам да се заричам, но ако съм жива и здрава никога не бих оставила децата си.
Не познавам такива таковци. Но бих искала да познавам.

ами да се заознаемщо ти е толкова любопитно....Нормален на вид само дето си гледа детето и не ще да му "причинява" друга мама Laughing

мен пък ми е интересно защо татковци не пишат тук?

Ами какво по-точно да пишат? То нали това е форум най-вече за оплюване на мъжете и най-вече, че или не са, или не могат да са бащи и т.н. Какво ново можем да ви кажем?! Сами си знаете какво е. Да тръгнем сега и ние ли да ги дъвчем колко е трудно, ама сме велики щото се справяме. Чудо голямо - ми гледаме си децата, нашите, не чуждите. Или да заговорим как довчерашната любима половинка сега е ......../вие си ги знаете епитетите/.А може би просто в мъжката природа е да не споделя толкова. А и аз лично не виждам какво толкова има да се обясням, че си гледам сам децата. Просто е факт. Другото е същото като при еас - евентуалното сещане за  тях от другата е страна се ограничава до телефонния въпрос "Как са?" Ей така казан с интонация а ла "питам от куртоазия".  Ама нещо ако те интересува - питай-ще ти кажа.

колко е голямо детето ти или децата ти и от колко време ги гледаш сам? и всъщност сам или с помощ от родители

# 28
  • Мнения: 357
Аз бих казала: Евала на този анонимен тати! Малко са наистина мъжете, които си гледат децата, но отговорността към детето не зависи от това мъж ли си или жена, това си е до човека!
Аз познавам майки, които не заслужават да имат деца и факта, че са жени и не си потърсват децата или го правят само, за да дразнят таткото, ми изглежда още по-грозен!
Ако един мъж не се е привързал към детето си, не е поел отговорност и не го търси, това някак си бих могла да си го обясня, не да го оправдая, но ... да речем, че просто я няма връзката баща-дете и толкова. Обаче, жена, която е родила!!! и не си потърсва детето, родното!!! Това немога да го проумея! Ами ти си го носила 9 месеца вътре в себе си, усещала си го, родила си го, в случаи като моя, дори с риск за живота си и после... как би могла една майка да заспи като незнае как е днес детето й, добре ли е, болно ли е, здраво ли е, вечеряло ли е, заспало ли е... ей такива елементарни неща. newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 589
Обаче, жена, която е родила!!! и не си потърсва детето, родното!!! Това немога да го проумея! Ами ти си го носила 9 месеца вътре в себе си, усещала си го, родила си го, в случаи като моя, дори с риск за живота си и после... как би могла една майка да заспи като незнае как е днес детето й, добре ли е, болно ли е, здраво ли е, вечеряло ли е, заспало ли е... ей такива елементарни неща. newsm78



заставам до това Praynig   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт