Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Хи, хи, хи! Химераааааа!
Колко жалби съм подала за какви ли не кражби - телефон, кола, електромер, бебешка количка, велосипеди......
Неизвестен извършител. Това е крайният резултат.
А вие си подавайте жалби, пишете на воля, ако си нямате друга работа.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
На моя близка приятелка и намериха и върнаха телефона около 6 месеца след кражбата, и то на 400 км. от София. Телефона и беше доста старичък, на около 4 години. От полицията и бяха обяснили, че подават сигналите за откраднати телефони към мобилните оператори, но издирването им е скъпа дейност за самите оператори и те рядко се съгласяват да търсят, защото сами си поемали разходите. Съгласявали се веднага обаче ако става въпрос за кражби на телефони, свързани и с по-сериозни престъпления, нейният случай беше такъв-беше нападната и бита от някакъв луд.Намериха телефона у някаво момиче и стигнаха до нападателя, осъдиха го.

# 17
  • Мнения: 1 092
Здравейте.
Преди около три години ми откраднаха телефона в трамвая,видях крадлата и съответно я задържаха.
Подадох си всички жалби както си му е редът.
Викаха ме поне пет пъти за разпит!!! Shockedкато че ли аз бях престъпничка.
Преди около две години най-накрая ме извикаха да разпозная жената която ми е откраднала телефона.
Разпознах я 100% и следователя ми каза:
-До два месеца най много ще ти бъде върнат или телефона или стойността му.
още го чакам....
.....НЯМАМ КАКВО ДА ДОБАВЯ.....

# 18
  • Мнения: 494
Естествено,че може да се намери,просто имат много малко време да се занимават с такива второстепенни неща в полицията.Някой вече обясни за мекота.
На мен ми откраднаха телефона и си подадох жалба по обичайния ред-при дознател в полицията.За първи път ми се налагаше да се занимавам с полиция и бях изключително добронамерена, и изобщо не знаех какво и как се прави-доверих се на дознателя,при който ме пратиха.Да не говорим,че бях с бебето,набързо стана работата,още повече,че изобщо не мислех,че ще има проблем.Попитах дали може да се намери телефона,обясниха ми за имей-кода и си отидох.След 8 месеца,в магазин за аксесоари на мой познат, влязъл човек с телефон,какъвто ми откраднаха и понеже моделът е много рядък,помолили човека да проверят имея(аз го бях казала на всички,които могат да помогнат в намирането-имах имея от гаранционната карта).Съгласил се човекът и се оказал моя телефон(купил го от втора употреба -няма вина!).След хиляди перипетии и проблеми(почти се бях навила да ходя в "Господари на ефира")от полицията си свършиха работата,взеха го,оправиха го документално и ми го върнаха след още сума ти време.
  Дето викат бабите,"пишман станах",че изобщо се обадих в полицията!Да бях знаела,че са чак такива дравници и гадове(сега,като чуя полицай ми се обръщат вътрешностите!),щях да търся връзки.Имам роднини в полицията и ме питаха защо не съм се обадила на тях,че да няма проблеми и да ми свършат работата!Моята работа!?!? #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Сори за дългия пост Confused.Ще взема да пусна нарочна тема за полицията и да разкажа как всъщност от една такава проста работа,като откраднат телефон,ми вгорчиха живота .Не е за вярване! Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 951
И ние сме на опашката от чакащи да им открият телефона от полицията.От август, но не сме загубили надежда.Също нов апарат, с имей, с точното описание на събитието и т н .Надеждата умира последна. Wink

И аз съм на тази опашка, също от август. Миналата седмица ми се обадиха да отида в районното. Реших, че са ми открили телефона. Трънки. Караха ме отново да пиша обяснение - как, къде и т.н. Да си донеса пак гаранционната карта, кутията на телефона.  Така и не разбрах какво ми беше на предишното обяснение. Полицаят ме изпрати с думите "Ако имате късмет..."  Laughing

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на баща ми един Сименс А50 му върнаха от полицията (2 седм след като му го откраднаха)

# 21
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Мой приятел купи на майка си уж нов телефон от един магазин за Нова година, 2 месеца по-късно го викат в районното да го питат от къде го е купил и какво било защото телефона се оказа краден. По-късно се оказа , че повечето "нови" телефони в този магазин бяха крадени.

# 22
  • Мнения: 2 481
Скоро мъжа ми си купи телефон втора ръка от познат и след 1 седмица го викнаха в полицията!Телефона краден,той беше със предплатена карта но викнаха хора на които е звънял и които са му звъняли и са на договор,тях викат и питат на кой е този телефон и бам наш,та го върна де, и  изгоря прилежно със парите!Даа Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 890
Скоро мъжа ми си купи телефон втора ръка от познат и след 1 седмица го викнаха в полицията!Телефона краден,той беше със предплатена карта но викнаха хора на които е звънял и които са му звъняли и са на договор,тях викат и питат на кой е този телефон и бам наш,та го върна де, и  изгоря прилежно със парите!Даа Rolling Eyes
  За тоя вариант не съм се сещала  Thinking Wink Значи стига да имат желание да си свършат работата, всичко е възможно !  Party

# 24
  • Мнения: 3 098
Нов телефон на 3 дни откраднаха миналата година на мъжа ми.
Не съм го дала за издирване,защото няма смисъл,но му разруших софтуера.

# 25
  • Мнения: 2 481
даа на който звъниш или ти звъни ако той е на договор  веднага те хващат,ако не си сменил там Имея но на някои телефони по новите май не можело да се сменя newsm78 Та работят де хората!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 634
На братовчедка ми и върнаха телефона след 10 месеца.Апарата и беше на 1 месец,аи и беше първия.Оказа се че момиче от нейния клас и го е откраднала и го е дала на майка си да го ползва,а тя е взела апарата на майка си.Но все пак го намериха и го върнаха.

# 27
  • Мнения: 2 471
И моя не го намериха. Пуснах жалба, приложих фактура - нищо

# 28
  • Мнения: 3 576
Тц.
Преди месец ми откраднаха чантата с все телефона.
Подадох жалба в полицията, уж при познат, който ми каза "ще ти се обадят колегите да им кажеш IMEA кода"...
Още чакам да ми се обадят!  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 425
На мен ми го намериха-след 1-2 седмици.друг е въпроса кога си го полу4их-след 1 година.Даже сега пак си го ползвам.Подадох ,жалба по надлежния ред,намери се крадеца,намери се тел,но така и не можех да си го взема.нАЛОЖИ СЕ ДА ХОДЯ НА ДЕЛО,след 7-8 месеца,заведено от държавата не от мен.На първото дело крадеца не дойде-естествено,на второто го докараха,осъдиха го набързо,няква лека присъда/непълнолетен беше/ и накрая още в съда ми върнаха тел.Успех

Общи условия

Активация на акаунт