Отчет на набор 2003 - 11

  • 13 975
  • 355
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 421
Да си похваля момчето - сутринта стана, оправи си леглото и се облече сам. Той прояви желание. Случва му се за пръв път.
Беше изключително весел, изпи чаша мляко и излязохме пеейки и подскачайки. В детската каза "добро утро"(иначе все не поздравява).
После водеше изключително съдържателен разговор с едно момиченце - разследваха една забравена раница на кой е. Бяха изключително сериозни, замислени и съсредоточени. Laughing


# 301
  • Мнения: 3 211
На очен не съм го водила, чудих се дали да го направя. И на зъболекар още не съм го водила...

И аз не съм я водила досега, предполагам, че е безотговорно, но нямам никакво време, да излизам специално от работа за това. Rolling Eyes
Габи иска да я записвам на балет, обаче не знам във Варна някъде да има балет за толкова малки, а и хич не ми се занимава да я водя някъде допълнително, въобще не ми се вписва в ежедневния график. Twisted Evil Вие как успявате да ги водите на допълнителни заниания?

# 302
  • Мнения: 14 133

После водеше изключително съдържателен разговор с едно момиченце - разследваха една забравена раница на кой е. Бяха изключително сериозни, замислени и съсредоточени. Laughing



Сладури!!!!   Heart EyesРастат ни децата  Peace Сашо е много впечатлен, че ще има своя тетрадка по английски.  Laughing Засега не ми се налага да го водя на занимания извън градината, защото не е искал.

# 303
  • Мнения: 162
          Аз записах дъщеря ми- на 4 год. и 1 мес., на  народни танци, плуване и английски език в градината. Тези занимания са до 17.30ч. и след това тя е изморена. Иска да си ходим, вечеря и до 21.00ч. е заспала. А сутрин започна да се буди сама.

# 304
  • Мнения: 2 125
Здравейте и от мен Hug
И Али вече е на градина, не иска да си тръгва вечер оттам. Ами как ще иска....те остават бандата на Оушън и дивеят като за последно Crazy
Вчера сутринта стана с идеята, че трябва да почерпи в градината с "бафлички" (вафлички Laughing), защото госпожите и децата много го слушали Party...и ходиха с баща му да купуват вафли в ранни доби и черпил нашия - доволен и щастлив Heart Eyes
Днес сутринта пуснах молба за допълнително занимание в градината - ще ходи само на плуване Peace
На офталмолог ще го водя, като намеря време Embarassed (нямам притеснения засега Praynig Peace)

# 305
  • Мнения: 23 280
На офталмолог ще го водя, като намеря време Embarassed (нямам притеснения засега Praynig Peace)
В тази връзка,лекарката ми каза,че децата на тази възраст дори и да имат проблем с очите,рядко ще се оплачат,защото трудно биха си определили състоянието.Тоест именно тези профилактики биха хванали евентуални проблеми.

# 306
  • Мнения: 23 280
Вие как успявате да ги водите на допълнителни заниания?
Записала съм го на плуване и английски след градината,но аз не ходя на работа.Едното е от 17;30,другото от 18:00.Добре,че са ми на 10 мин.път с колата.В градината ще  ходи на футбол, имаше голямо желание,въпреки,че след всички мероприятия е много изморен,но доволен.

# 307
  • Мнения: 8 769
Габи иска да я записвам на балет, обаче не знам във Варна някъде да има балет за толкова малки, а и хич не ми се занимава да я водя някъде допълнително, въобще не ми се вписва в ежедневния график. Twisted Evil Вие как успявате да ги водите на допълнителни заниания?
В общинския детски център има балет. Вземат от 5г, питала съм още м.г.,когато исках да записвам Кейти на балет-тогава съвсем категорично ми отказаха. Бях много възмутена, за мен това е мързел,неспособност и нежелание от страна на треньори и ръководители да се занимават с малки деца. Но това е отделен въпрос.
Виж тук какво пише:http://www.odk-varna.com/art/8.htm
Относно това как намирам време-при желание се намира и начин. За съжаление познавам много родители, като гледам и форума изобилства от такива, които точно поради "липса на време", а според мен и желание от тяхна страна, не водят децата си на извънкласни занимания. Не укорявам никого, да не вземете сега да ме дамгосате тук, просто за мен няма друга причина.
Аз самата страдах точно от липса на желание у родителите ми (обяснена като липса на време) да ме водят на спорт, танци, пиано и т.н. И не желая да допусна същата грешка.  Naughty Затова правя големи гимнастики, но намирам начин-включвам всички в помощта-съпруга си, същите тези мои родители, които сега с желание помагат Hug, сестри, братя, приятели..... Peace

# 308
  • Мнения: 2 839
А аз трябва да взема важно решение.
Миналата година Стела и Георг бяха на английски и танци.
Тази година избора е английски, танци, рисуване, айкидо, народни танци.
Английския е задължителния мой избор. Всъщност те и двамата искат да ходят.
Георг обаче иска да ходи на айкидо.
Стела иска да ходи на всичко, без народните танци. Аз казах, че трябва да изберат само едно освен английския. Тя сякаш най-държи на танците. Т.е. варианта става - Георг на англ. и айкидо, Стела на англ. и танци.
Та ... за първи път май ми се налага да ги разделя в заниманията им. Което знам, че трябва да се случи някога, а и колкото по-рано, толкова по-безболезнено. Но аз като майка си се тревожа. Те почти не са разделяни, само веднъж, когато аз и Стела бяхме много тежко болни, Георг го пратих при майка ми, не да избегна зараза, просто нямах сили да се стравям и с него.
Другият вариант е да отстъпя на страха си и да ги запиша на 3 неща, където да ходят заедно - англ., танци и айкидо.
Май съм за питане в близнашкия, но пък вие може и да ми дадете по-ценни съвети с вашите необременени от дилемата разделени/заедно мозъци Laughing

# 309
  • Мнения: 8 769
DiVA, те няма да бъдат разделени постоянно. Само за час-два. Може би и на тях им е нужно. Освен това те са разнополови, и от тук насетне няма начин те самите да не се разделят-все пак има типично момичешки и типично момчешки занимания. В последствие тя ще иска да дружи с момичнца, той с момченца....природата си знае своето. Но това няма да им пречи да бъдат добри приятели! Hug

# 310
  • София
  • Мнения: 15 271
DiVA, те няма да бъдат разделени постоянно. Само за час-два. Може би и на тях им е нужно. Освен това те са разнополови, и от тук насетне няма начин те самите да не се разделят-все пак има типично момичешки и типично момчешки занимания. В последствие тя ще иска да дружи с момичнца, той с момченца....природата си знае своето. Но това няма да им пречи да бъдат добри приятели! Hug

 Peace

Това е и моето мнение.
Според мен, нищо не пречи в началото Стела да започне да ходи на танци, а Георг-на айкидо. Ако усетиш, че за децата е трудно да приемат такава раздяла, по-късно да включиш единия в заниманията на другия. Какво пък толкова.... Би трябвало директорът на градината или човекът, който води заниманията, да прояви разбиране. Нали си плащаш, все пак.

# 311
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм от НЕводещите никъде дребен, поради липса на време.  Flutter
И без това занимавките на щерката ме "смазват" (ето, трябва да ида да я взема от алианса и да търча до школото, че е 2-ра смяна, но преди нея има урок и по пиано. А кога ще обядва..?), остава и с дребен да се занимавам. Той е записан само на нещата, които се случват в ДГ-то му.


Мен пък като малка са ме водили на всичко и какво. Голям келепир не видях.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 10 806
DiVa, понеже сме в една градина да запитам. Въпросните танци имат ли някаква полза за децата? (мислех да запиша Вики на танци, но модерни, струва ми се е малка за народни).

Дали наистина нещо ги научават, или колкото да се отбие номера, пък таксата ще я искат редовно.  Laughing

# 313
  • Мнения: 2 839
Ами ... не знам как да ти отговоря. Аз съм го казвала и тук - от тези извънкласни занимания в градината не очаквам да научат нещо. Искам просто да сменят средата, да се забавляват ...
Как да се научат да танцуват, като даже нямат добра координация още  Thinking

# 314
  • София
  • Мнения: 3 421
аз съм от НЕводещите никъде дребен, поради липса на време.  Flutter
И без това занимавките на щерката ме "смазват" (ето, трябва да ида да я взема от алианса и да търча до школото, че е 2-ра смяна, но преди нея има урок и по пиано. А кога ще обядва..?), остава и с дребен да се занимавам. Той е записан само на нещата, които се случват в ДГ-то му.


Мен пък като малка са ме водили на всичко и какво. Голям келепир не видях.

Едно към едно!
Засега малчо само на неща, които са в детската и не изискват аз да водя и прибирам допълнително. Само дето се чувствам виновна - на неговата възраст щерката ходеше на какво ли не. И сега продължава, де.
Ама аз се успокоявам, че той не проявява кой знае какво желание.

Общи условия

Активация на акаунт