Отчет на набор 2003 - 11

  • 13 961
  • 355
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 8 769
Мен пък като малка са ме водили на всичко и какво. Голям келепир не видях.
Съмнявам се. Най-малкото е получаване на обща култура по различни дейност. Е, разбира се ако ти е било интересно. Ако сепревръща в мъчение е друг въпрос. Wink
Аз и досега искам да свиря на пиано, обаче нема....късно е чадо, мандалото лопна. Crazy

# 316
  • Мнения: 14 133
Искам просто да сменят средата, да се забавляват ...
И аз затова съм доволна, че все пак Сашо реши да ходи на английския.  Peace

# 317
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Аз и досега искам да свиря на пиано, обаче нема....късно е чадо, мандалото лопна. Crazy

не е късно. Има си начини.

Насила никъде не са ме водили. Но 2-мата с брат ми сме посещавали де що кръжоци и уроци извън класа има и се сещате. Всичко.

# 318
  • Мнения: 134
Ами ... не знам как да ти отговоря. Аз съм го казвала и тук - от тези извънкласни занимания в градината не очаквам да научат нещо. Искам просто да сменят средата, да се забавляват ...
Как да се научат да танцуват, като даже нямат добра координация още  Thinking
Дъщерята е от друга градина, но и аз имам мнение за модерните танци!
Точно с такива очаквания, да се забавлява, я записах в първа група. Но на края на годината ни изнесоха представление и всички родители се изненадахме приятно колко много движения са усвоили.
Има полза, заниманията учат на дисциплина, в случая на муз. култура и т. н.
Най- важното е да се забавляват, разбира се. В начинанията насила не вярвам.

# 319
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
От градината на Ели ме извикаха и ми казаха, че не искала да учи с другите деца и се държала капризно като бебе. Да сме говорили с нея.
Аз пък не намирам нищо странно. Просто тя си е индивидуалистка и желае индивидуален, а не групов подход. И глезенка е де, но това ще го подмина като несъществено.
А баща й важно заяви: "На нея не й трябва да е умна и образована, трябва й да е хубава. Ние като сме тъй умни и образовани да не би много да сме прокопсали". Joy Joy Joy

Обаче забелязах нещо - тя пише букви. Явно в градината ги учат, а вкъщи баща й много се занимава с нея. Вече може да изписва повечето букви с чертички. Винаги съм си мислела, че човек първо се научава да чете и после да пише, или едновременно. Но първо да пише, пък да не може да чете е странно. newsm78
Но може да брои само до 4.
Затова пък е добър режисьор - у дома ни строява всички, казва каква ще е сценката, раздава ролите и индивидуално на всеки обяснява какви са му репликите и как точно да ги произнесе. После ни поправя, ако объркаме нещо, а ако продължаваме да бъркаме, следват викове и сръдни.  ruporuu

# 320
  • Мнения: 3 042
Здравейте, моето човече е болно, по време на следобедния сън се оплакал от болки в ушите и ме извикаха. Голям рев падна като ме видя, едва пристигнахме при лекарката. 
В групата на малчо само две-три деца са записани на разни извънкласни занимания. Днес като вземах малкия видях учителя по айкидо, дойде да ги вземе за урок, едното момченце разплакано отиде с него. Явно още не са свикнали. Госпожата им се чудеше какво е това масово нежелание да ходят на такива занимания. Моят синковец да не остане назад от общата мода категорично отказа да ходи на каквото и да било. Явно ще тъне в невежество Crazy.
Та сега ще се гледаме вкъщи, стискайте палци тази нощ да няма много рев Cry

# 321
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Та забравих да ви споделя - Ели явно има уроци по английски, защото случайно изрежда разни английски думички. Обаче като я попитам какво означават и тя не може да ми отговори. Тъй че не е голям пропуск според мен, ако децата не посещават извънкласни занимания, и без това не научават кой знае какво. Има време за всичко.

ПП: А докторката каза ли какво му има на ушичките - да не е настинал и да има възпаление.

# 322
  • Мнения: 3 042
Забравих да ви питам - каква е таксата за тези извънкласни уроци? При нас е 3 лв на посещение, нямам идея обаче каква е продължителността на заниманието.

# 323
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
А на мен пък госпожата ми обясняваше, че Ивайло не искал да рисува. И много странно държал моливите. Дали в къщи му давам да рисува и други такива въпросчета, от които ми стана неприятно. В интерес на истината Ивайло въобще не рисува, дори няма желание. Има една единствена рисунка - слънце с нещо като човече, и това е! Какво да правя като не иска да рисува? А боичките и листата, както и много книжки за оцветяване държа на видно място - дано пожелае сам, но не би.
В крайна сметка, от синът ми няма да излезе художник. Rolling Eyes
По време на стачката, докато си стояхме вкъщи често му предлагах да порисуваме малко. Уж започне с рисуването, а после - "Хайде, мамо, ти!" и ми дава моливите.
А иначе е левичар и доста ми е трудно да му обясня как точно да си постави ръчичката върху масата, как да хване моливчето, за да му е удобно за писане и рисуване.
Предполагам, че заради неудобния начин, по който държи молива, не обича да рисува. Сигурно му се изморява ръчичката.

Дали да го насилвам от време на време да нарисува нещо или пък да оцвети някоя картинка? newsm78

# 324
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мира,
защо не вземеш от тези глинени фигурки, които се оцветяват с водни боички, обемни с и са по-индересни от обикновения лист.
Може вместо рисуване да му предложиш моделиране с цветен моделин и специални фигурки - много е лесно, а моделина  ако се съхранява в найлонче може да се ползва много пъти.

Вярно е, че има общи правила, които децата да следват, но те не са задължителни. Има си и деца с по-различни умения. Да не би в градината да го карат да държи молива с дясната ръка и затова да не иска да рисува.

# 325
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз се прибирам от родителска минахме с по 30лв. само  Mr. Green
Леко се оплакаха и от мойто хлапе, че блее все на някъде не където трябва от което ми стана малко неприятно и леко се засрамих  Embarassed, защото другите деца ги похвалиха всичките, а пък като го взема всеки път питам как е, слуша ли и т.н. и ми казват ДА много слуша, добричък е все го хвалят и хоп сега на 360 градуса  newsm78 newsm78 newsm78
 

# 326
  • Мнения: 4 970
Сутринта писах ли писах и ми спря тока и всичко изчезна!
С две думи - още не сме ходили на профилактичен преглед на очите, дори не съм се сещала за такъв. Ходили сме на зъболекар, само профилактика, Косето има страхотни зъбки!
От вчера вече имат инглински в детската  Joy. Беше супер ентусиазиран!
Иначе вчера на танците се държа ужасно. Ние ходим извън детската градина на народни танци към едно читалище. Досега винаги беше безупречен, но вчера така се разлигави, пък и се подведе по по-големите момчета. Наложи се след няколко мои забележки да го изведа пред всички родители, за да го строявам в коридора. После пък едва изпълняваше упражненията, защото ми бил сърдит, както ми обясни после.  След това обаче беше наказан, в магазина го накарах да върне вафличката на мястото й! Кофти ми беше, но трябва да почна да взимам мерки, че съвсем ще му изтървем края.  Беше наказан и без детски за вечерта. Имаше ефект, защото тази сутрин ми каза: Мамо, днес ще слушам на танците! Само дето сме на танци чак в петък и не знам дали ще му държи до тогава!

# 327
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
kimba77, ама защо се срамуваш? Това са деца, и какво означава, че блее? #Crazy

Betty L. , и аз наказвам Ивайло с негледане на филмчета или неиграене на играта на ТВ-то. Засега има ефект.

Иначе в детската говорих с госпожите заради левичарството на Ивайло, те ме увериха, че е отживелица насила да караш детето да пише и ползва дясната ръка. Така че едва ли го карат да рисува с дясната. А за тези глинени фигурки за оцветяване не се бях сетила. Трябва да пробвам, може и да му хареса!

# 328
  • Мнения: 2 839
Памполина, бързо оздравяване на Съни  Hug Още утре да е свежарка!
Как ти се видя учителя по айкидо? Сигурно е този, който и при нас ще бъде  newsm78
Заниманията са по 45-60 мин.

# 329
  • София
  • Мнения: 2 530
Памполина, мойто диване ходи на плуване в ДГ и таксата е 17лв , две посещения седмично по 45 мин. Иначе ходи на айкидо извън ДГ таксата е 30лв, отново два пъти седмично но по 1.30 мин.

Общи условия

Активация на акаунт