Против стачката на учителите

  • 21 642
  • 802
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Не ми пречат.

Имат право, макар и начина да ми се стува неправилен.
В последните години се видя, че друг начин просто няма  ефикасен.
С извиване на ръце нещата по-стават.

Днес само ме притесняват затворения център и навалицата, защото от единия край на София, трябва да отида на другия, и то в прелестните вечерни часове. Пък не мога да го отложа - зъболекар е все пак.

# 16
  • Мнения: 22 867
Последно, да изясня мнението си, защото явно не ме разбирате:
1. Нека протестират учителите, да искат каквото намерят за добре, обаче междувременно децата да учат!
2. Съгласна съм определени учители да получават и по 1000 лева, но в никакъв случай всички.
3. Мисля, че в тази държава всеки иска, но не всеки дава и освен това трябва да минат години за да се натрупа ресурс за да има за разпределяне.

Не може междувременно да учат децата. Нали това е стачка и по време на такава не се изпълняват преките задължения. Има закон за стачките. Не става хем стачкуваш, хем си работиш. Всъщност преди година -две имаше и такъв период - стачкуваха неефективно, с лентички, но влизаха в час. Е, не може да се иска от тия хора да си търпят проблемите сто години и никой да не обръща внимание. Не допускате ли, че нещата са толкова зле,че просто друг начин няма.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 917
Това, че родителите се сърдят, че няма къде да си оставят децата заради стачките ме дразни много вече.... учителите не са бавачки....децата ходели по барчетата и пиели- ми те си ходят и през другото време, за което отговорност носят родителите. Като вземат да скачат някои и ми идва да ги питам за какво са ги раждали тези деца, като все другите са им виновни за това че децата им не са възпитани...
Баща ми е учител по математика. Влиза в часа му ученичка с къса пола, сяда на чина, вдига си краката на чина и стои така разкрачена. Е, кажете баща ми за какво е виновен, че тя не знае как да се държи...
Лошо било образованието....ама как да убедиш един човек (дете) да учи, да запомня, когато в него не е възпитана тази потребност, а тя се възпитава от родителите.....как? Защо учителите да са виновни за това, къде са родителите???????

# 18
  • Мнения: 3 818
Последно, да изясня мнението си, защото явно не ме разбирате:
1. Нека протестират учителите, да искат каквото намерят за добре, обаче междувременно децата да учат!
2. Съгласна съм определени учители да получават и по 1000 лева, но в никакъв случай всички.
3. Мисля, че в тази държава всеки иска, но не всеки дава и освен това трябва да минат години за да се натрупа ресурс за да има за разпределяне.

Винаги ме изумяват изказвания като това : "Нека протестират учителите, да искат каквото намерят за добре, обаче междувременно децата да учат!"
Или още по-гениалното да стачкували по време на лятната ваканция Laughing
Как си представяш да стачкуват и децата да учат?! И кой ще им обърне внимание, ако животът си тече по стария начин, а те просто си протестират?
Приятелките ти са луднали, защото не знаят какво да си правят децата по време на стачката. А мислиш ли, че на стачкуващите, които следващият месец няма да вземат и мизерните си заплати, заради стачката, им е по-лесно?
Те обаче си отстояват правата. Толкова ли е трудно да ги разберем и подкрепим?!

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Последно, да изясня мнението си, защото явно не ме разбирате:
1. Нека протестират учителите, да искат каквото намерят за добре, обаче междувременно децата да учат!
2. Съгласна съм определени учители да получават и по 1000 лева, но в никакъв случай всички.
3. Мисля, че в тази държава всеки иска, но не всеки дава и освен това трябва да минат години за да се натрупа ресурс за да има за разпределяне.

По т.1 Лабрекс много точно ти е отговорила.
По т.2 предлагам да ти изпратят поименен списък, където да определиш кой колко да взима. Wink
По т.3 всеки иска да не му се нарушава личното блажено живуркане, стига да не е засегнат пряко и да не го затормозяват излишно. По отношение на ресурсите, смятам, че и сега има за разпределяне, друг е въпросът, че същото не става по правилния начин.
Май малко остричко се изказах  Mr. Green, за което моля да ме извиниш.  bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 917
Сещам се един случай...Майка ми, също учителка, вижда в някаква градинка нейна ученичка, 6ти клас да пуши цигара. Умува няколко дни, съответно я засича с цигарата няколко пъти и решава да каже на родителите( причината не тази само, а въобще ниския успех на въпросното дете и бягането от часовете). И майката на пушачката шестокласничка започва да и крещи по телефона , че някаква даскалка нямала право да и казва какво прави дъщеря й, то си било тяхна работа, да си гледала само часовете, които води....Сега като ги слушам тия родители как обвиняват учителите, че децата им са пропаднали....не знам вече кой е правилния подход.

# 21
  • Мнения: 494
  Тия,които пишат,че кадърни хора не можело да работят и да се задоволяват с 300 лева са хора от по-големите градове,с приличен стандарт.В малките градове,ако някой работодател дава повече от 250 лева се смята за много щедър.И изобщо не говоря ,че такива заплати получават само възрастните,над 50 години.Така,че айде да не обиждаме кадърните хора,че видиш ли получавали толкова малко,щото не били,всъщност, кадърни,само защото живеят в градове като Ловеч,Горна Оряховица,Монтана и пр....да не говорим,че и в много по-големи градове,но с нисък стандарт,като Ямбол,например,300 лв си е много яка заплата.Тъжно,скандално,ужасяващо....,но факт!
  Това,което аз лично мога да кажа(вече по темата) е,че силно се надявам и двете страни в конфликта(министерство,учители) да постигнат компромис и да направят отстъпки(повтарям,и двете страни!),иначе от привърженик,ще стана противник на стачката.Всичко си има граници.Свърши ми отпуската,първокласникът ми е зверски разочарован ,а тъкмо започваше да свиква да се оправя на училище и в занималнята,може да си загубя работата и т.н...(то пък може и да е за добро-ще си го обучавам сама,може би и по-добре...ще си загубя шансовете за развитие в работата,но пък ще се превърна в една дебела и ограничена домакиня...и още куп неща ми хрумват-добри или лоши-въпрс на гледна точка Naughty Thinking Crossing Arms)

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Момент, Luminary.
Освен тинейджъри, в българските училища има и първокласници. Деца, които допреди месец са били под постоянен надзор. Родителите са си направили някакви планове за разпределение на времето между работата и надзора следобяд. Обаче... сметката е направена без кръчмаря. Той стачкува.
Нямам нищо против стачката, но нека са единни. Не да стачкуват два дни, пък после детето ми да тръгне на училище, пък после - пак у нас. До кога? Искам прост отговор на простия ми въпрос.

# 23
  • Мнения: 984
Я, от кога учителите станаха детегледачки? Предлагам на $възмутените$ родители да отговорят честно защо искат да дадат децата си на тези некадърни прости и корумпирани учителки - защото им излиза без пари някой да им варди непогледнатото и невъзпитаното отроче. Айде, де! Наемете си гледачки, мили възмутени майки!

# 24
  • Мнения: 47 990
и аз подкрепям стачката, но някои изказвания напоследък ме шокират и вече започвам да се настройвам против
дори мои близки учителки ми държат доста обиден и злобен тон, и макар да го отдавам на еуфорията от стачката, ми стана много странно
мисля че в момента всички страни на тази ситуация страдат, с изключение на министерството, на което изобщо не му пука и чака "чудото "да отмине

# 25
  • Мнения: 211
Само не разбрах това:  Laughing на края на поста ти какво изразява?! Че се заливаш от смях newsm78

 По темата: А ти какво мислиш, учителите не са ли и те родители?? Ако не затрудняват някого, то тогава за какъв протест говорим?
Айде да застанем и ние веднъж като единна нация и да подкрепим тези от нас, които искат своето от правителството, което иначе всеки ден оплюваме!

# 26
  • Мнения: 330
Извинявай Luminary, ама не виждам в тая тема някой да обвинява учителите за невъзпитаните си деца /прочетох внимателно мненията да не съм изпуснала някое/, не знам защо взехте да си фантазирате, че даже и случки да разказвате!  Лично аз мисля, че децата около сина ми /не върви за него да говоря/ са страшно възпитани и готини. Просто да чукам на дърво нямам абсолютно никакви проблеми с него. И освен това защо смятате, че искам да ходи на училище за да го забавляват? Трябва да ходят на училище, защото досега са изпуснали поне 10 урока по математика! Всяка вечер решаме задачи и виждам, че степените, особено с дробите не мога да му ги обясня добре, явно не ставам за педагог, въпреки че съм завършила математическата. А по литература положението е неспасяемо и без друго им е трудно с тая литература н аселските хора, където освен за мизеря и нещастия почти няма разказ.

# 27
  • Мнения: 47 990
Я, от кога учителите станаха детегледачки? Предлагам на $възмутените$ родители да отговорят честно защо искат да дадат децата си на тези некадърни прости и корумпирани учителки - защото им излиза без пари някой да им варди непогледнатото и невъзпитаното отроче. Айде, де! Наемете си гледачки, мили възмутени майки!
точно за това става въпрос
ето такива изказвания ме възмущават
ами ако имах възможност, щях да си взема гледачка- градината ни не работи от юни месец до сега! но заплатата ми е колкото на учителите и не мога
а и смятам че децата се чувстват добре в яслите и градините, и съм доволна от тях, и затова ги подкрепям, ама за това нещо получавам обиди  ooooh!
и като ги попитах, дали след увеличението ще седят на работа до 18,30 часа, за да прибирам дъщеря ми тогава(сега плащам на човек да ги взима в 17,30, защото госпожите си тръгват тогава), те просто ми се изсмяха
ми искам и аз да си тръгвам 1 час и половина по-рано от работа, пък после и заплатат да ми увеличат Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 6 472
Искам учители, които да ми обучават децата. На мен детегледачки не ми трябват. Писна ми да давам пари за доубочение на децата ми от хора, които са напуснали училищата заради ниски заплати. Аз имам големи опасения да си поверя образованието на децата на хора които получават за това 300 лв Rolling Eyes Няма какво да се лъжем - парите са основната движеща сила в съвременния свят. В това отношение напълно подкрепям учителските искния. Трябва да има адекватно заплащане за да не бягат кадърните хора. Трябва да има адекватно увеличение, защото маслото стана 4,50, хляба одавна мина лев, а парното на една гарсонира струва повече от една учителска заплата. Инфлация има и в момента и НЕвдигането на заплатите не е единственият инструмент, с който едно правителство може да я регулира. Всеки що годе кадърен икономист ще ви го каже.

Не ме кефят политическите интереси, които се разиграват. Не ме кефи липсата на координация. И най вече хич не ме кефи Янка Такева и личните интереси които гони с тези протести.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
#Crazy
Искам да протестираме срещу стачката на учителите, това на нищо не прилича вече. Не може децата да не учат и кой може да си позволи отпуска от вече един месец. Приятелките ми с деца в детската градина извемогват вече. Това е жив рекет! Големите ученици само се скитат по кафетата, даже и висенето пред компютъра им омръзна вече. И какво ще стане, ако не успеят да завършат годината. Лично аз плащам за частна школа, защото синът ми е 7 клас и не виждам защо трябва да плащам от моите данъци и на некадърните учители /мога да изброя няколко от 45-то училище/. Детските учителки ги подкрепям, но в средното училище има много учители, които не заслужават и един лев. И освен това какви са тези искания за 100% увеличение, има много кадърни хора и с образование и с опит, които получават 300 лева и работят и в събота и вечер до 7 часа, ама не протестират, даже са доволни, че имат работа. Говоря за провинцията, там учителите също искат заплата 1000 лева. И всъщност най-важното е, че децата трябва да учат! Моля, кажете вашето мнение как да изразим нащия протест! Laughing
В нашата държава имам чувството, че ако някой иска да успее  другите започват да злобеят. Първо учителите не искат 1000лв., а 500-600лв.(заплатата на един млад учител доколкото знам е чисто 260лв, на тези със по голям стаж 300 чисто). Навсякъде има некадърни, не само при учителите, но мисля че това за некадърните е една друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт