И аз да питам нещо.....

  • 4 847
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
  Thinking да като се замисля може да е така...наистина

# 16
  • Мнения: 255
И ние сме разнояйчни и са ми наследственни Laughing Laughing
Бабата на майка ми два пъти е имала блазнаци Crazy Crazyедните са били еднояйчни другите разнояйчни.При едната двойка мисля че разнойчните едното бебе е починало Cry

Та така....що не още една двойка Mr. Green

# 17
Аз имам сестра близначкиа и съпруга ми има сестра близначки. Мойте са разнояйчни.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
 Thinking искам и аз близнаци  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 839
Аз имам сестра близначкиа и съпруга ми има сестра близначки. Мойте са разнояйчни.
Е вашето вече не е наследственост. Вие сте нарочени от някой "горе"  Crazy

Предвид "механизма" при разнояйчните, наследственост може да има само от майката. Няма как бащата да определи, че майката ще отдели 2 яйцеклетки  Laughing
Виж еднояйчните ... кой знае ...  Thinking

# 20
От моята страна е имало близначки( моята пра- баба), които са били еднояйчни, а аз си имам разнояй4ни Laughing. Чувала сам, че по принцип е наследствено и е през поколение,въпреки че при нас е през две. Но все от някаде се започва Laughing. Дай Боже това щастие да го има всеки, който го желае. Hug

# 21
  • Мнения: 256
Баба ми по бащина линия е близнила/направила е аборт заради дядо ми... newsm45/ и нейната баба е имала близнаци,но са починали Cry.Моите явно са първите късметлиики  Praynig

# 22
  • Мнения: 286
В моята рода не съм чувала някой да е имал близнаци,но в рода на съпругът ми знам от дядо му на сам че в всяко поколение без пропуск е имало близнаци,дори мъжът ми е близнак,но при раждането другото бебе е починало.Аз лично не съм си мислила предварително че по тази линия и ние може да имаме близнаци,но все пак моите са разнояйчни и понеже ходих на лекар още преди дори да ми беше закъсняло знам че отначало само една яйцеклетка имаше имплантирана в матката а след точно 1 седмица се появи и втората като извести за себе си с леко прокървяване. newsm03
Желая на всички които си мечтаят за близнаци да се сбъдне мечтата им! Hug

# 23
  • Мнения: 616
За близнаците... Каква е все пак вероятността, ако няма наследствена предопределеност, да се заченат близнаци? Още ми е рано (ако ми тръгне линийката този път ще видите!) но се замислих за това, че не е лош вариант ... една бременност - две бебета Simple Smile
Поздрави

# 24
  • Мнения: 4 965
При нас и от двете страни има близнаци - много и повечето разнояйчни.
Дори в моя род - по бащина линия - раждането на близнаци е по-често от раждането на едно бебе. Sunglasses

# 25
  • Мнения: 30
Моята пра баба по майчина линия е близнила три пъти и то все момчета.Оттогава никой не е имал близнаци,на мен се падна тази чест от семейството!Баба ми е седмо дете момиче.Дано и ние да не чакаме толкова дълго за момиче.Ние сащо мислим за още деца!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Браво бе blond33  smile3501  newsm44 да са ти живи и здрави и много да те радват   bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 552
Какво ще кажете за моя случай:
И в двата рода няма близнаци.След моите една трета братовчедка е родила близначки. За да забременея втория път, пих стимулиращи овулацията хапчета/не помня какви/. Забременях от раз и родих еднояйчни близнаци.

# 28
  • Мнения: 49
Нямам думи!!!Да са ти живи и здрави!!!!
 Доколкото знам,близнаци през поколение, при мъжки може и по късно.Мъжките пренасят гена а ние му даваме живот.Да са ни живи и здрави!

# 29
  • Мнения: 4 965
....
 Доколкото знам,близнаци през поколение, при мъжки може и по късно.Мъжките пренасят гена а ние му даваме живот.Да са ни живи и здрави!

"Близнашкият ген" зависи от майката - тя е тази, която отделя по 2 яйцеклетки /еднояйчните не зависят от гените/.  Peace
И не е задължително да е през поколение.  Peace
Както казах, в рода на баща ми са във всяко поколение.

Общи условия

Активация на акаунт