В парфюмерия Ванеса в Бургас било забранено с колички!!!

  • 5 551
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 516
Абе хора, съвсем различно е- Метро или Арон са съвсем различен тип мгазини.

А м/у различните филиали на Метро каква е разликата? Примерно Метро София 1 и някое от немските  newsm78

# 16
  • Мнения: 553
може да подаде оплакване-има си комисия за защита от дискриминация-попитай в общината и в областната управа къде е в Бургас и под чия шапка е

иначе да се раздуха също е добре.
имаше един идиот таксиджия който ми отказада ме закара до втора градска защото му било близо като ме виждаше че нося детето на ръце на 4 години и изрично му казах че е с температура.
развиках му се а вестникарката която продаваше наблизо който тръгнеше да се ксачва при него (той там си висеше редовно) му казваше- не му пълнете джоба на тоя- той отказа на майка с дете да  язакара до болницата- след около месец изчезна от района...

ако си им наистина толкова ядосана и иснкаш да има последствия...моежш ако искаш да си разпечаташ 30-40 няколко листа  с надпис тук майките с деца не са добре дошли и когато както минеш им лепвай по една.... по възможност когато вече са затворили за да стои по-дълго и да я прочетат повече хора

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 20:26 от oceanid

# 17
  • Мнения: 125
 Съгласна съм напълно с Красим! Така Арон ни загубиха мен и съпругът ми като клиенти още преди да сме стъпили в магазина. Просто бяхме с детето с количката и прочетохме надпис на входа (придружен от картинка за неразбралите), че не се допускат колички.  За тях специално не мога да си обясня тази забрана, защото реално няма какво дребно да се прибере/открадне в количката, а има и достатъчно място, за да не се пречи на другите клиенти.

# 18
  • Мнения: 7 186
В няколко магазини съм виждала отпред надпис- С колички до тук! Много дразнещо Confused Особено след 2 годишния ми стаж по бутане на количка и пазаруване с нея.
И то става дума за обикновени, непретенциозни магазинчета в търговски центрове, където продават турски и китайски парцали. Егати претенциите, егати чудото.
Хич и не влизам в магазини, където не мога да си вкарам количката, а мога да кажа, че съм потенциален клиент, рядко се мотая безцелно по магазините, а и често пазарувам спонтанно Wink
В други магазини пък ми се е случвало да надниквам от вратата, а продавачката да ме подканя да си вкарам количката и да разгледам спокойно. Е как да не ти е кеф да идеш пак Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 418
   И на мен това лято ми се случи:
   в един топъл и сух ден не ми разрешиха да вляза с количка в едно квартално павилионче за дрехи.Били цапали количките и да съм я оставила отвън,никой нямало да ми открадне бебето! ::

# 20
  • Мнения: 179
Голяма простотия ...  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 218
В магазини като Метро мисля че не разрешават колички заради безопастността (може да падне кутия отгоре, или нещо подобно). Поне тук знам че това е единственото причина да не ти разрешат да влезеш с количка. Но съм съгласна, това си е чиста форма дискриминация, но не знам какво можеш да направиш.

Нас миналото лято се опитаха да ни изгонят от Мебелната палата във Варна заради количката, щели сме да изцапаме мебелите като я бутаме из магазина. Мъжът ми (който не е Българин) го взе много насериозно и искаше да се оплаква на управителя Laughing А на мен ми стана весело колко е наивен че нещо ще постигне... да, излязохме си и си купихме мебелите от друго място. А този магазин ще си го плюя на всичките познати.

# 22
  • Мнения: 553
Ето линкове към закона за защита срещу дискриминация и към сайта на комисията:

http://kzd-nondiscrimination.com/
http://www.ncedi.government.bg/ANIDISCRIMINATION_LAW.htm

На мене лично не си спомням с баткото да ми се е случвало подобно нещо в София, сега ноември като родя..ще видим.
Аз лично първо бих говорила с управителя и бих поискала да накара служителката му да ми се извини, като го осветля че заради нейния мързел да забърше или каквато и да е причината да  се държи така глобата ще плати той...
Ако управителя случайно  споделя нейната позиция  - жалба до комисията че детето ми има същите права да влиза в публично достъпните търговски площи, и след като не може да ходи е естествено да влиза с количката, както би влязъл и някой инвалид с количката си. Но за инвалида е очевидна дискриминацията, а към детето всъщност е същото. Добре еда има приятелка с вас за свидетел, защото комисията проучва случаите и разпитва свидетели.
По-силната теза и което си е самата истина е че те не допускат детето, защото му се налага да се придвижва с количка, а не че не пускат тебе с количката вътре... тази количка не се возиш ти в нея, нито возиш багаж...нито я буташ за аксесоар към шапката ти, нали... #2gunfire #2gunfire Joy

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 21:35 от oceanid

# 23
  • Мнения: 4 451
Това на нищо не прилича вече! #Cussing out

# 24
  • Мнения: 422
къде е този магазин, аз така по имена не се сещам,,,къде се намира ! #2gunfire

# 25
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Обявила съм бойкот на Метро,пусках и жалби и по телефона се обаждах- било от съображения за сигурност. Като че ли като може да ходи няма опасност да му се срути нещо на главата,или пък 8 годишните пипат по-малко то 2-3 годишните. Ама като са със закърнели мозъчни клетки, к`во да ги пра`иш хората.Те не са виновни, акъла им толкова. #Cussing out #Cussing out

# 26
направо не е за вярване!!! не се сещам точно къде се намира тази парфюмерия, но определено ще го разкажа тоя случай на всичките си мами познати - кракът ни да не стъпи там!срамота #2gunfire

# 27
  • Мнения: 553
направо не е за вярване!!! не се сещам точно къде се намира тази парфюмерия, но определено ще го разкажа тоя случай на всичките си мами познати - кракът ни да не стъпи там!срамота #2gunfire

Не е достатъчно - тия фукльовци трябва да разберат защо име поднало жалкото оборотче според мен.

# 28
  • Мнения: 1 121
Ох, как се нервирах като прочетох заглавието на темата #Cussing out #Cussing out #Cussing out представям си какво ти е на теб! Адски много се ядосвам на такива глупости! Как не ги е срам, бре? Вместо да те улеснят и да ти помогнат-не те пускат с количката!!! Верно, защо не си оставиш детето пред магазина, тъкмо няма да ти реве на главата, докато си избираш парфюми... кой ще го вземе? То в България някога да са изчезвали деца (нищо, че не сме на челните места по трафик на хора-точно твоето дете никой няма да го вземе, спокойно!) #2gunfire

А това, че не пускат с количка, за да не бършат после може да хрумне само някоя 18-годишна пикла, дето идея си няма от бебета и деца, ама някой ден и на нея ще й дойде до главата! Naughty

Много хубаво, че споделяш тук, не живея в Бургас, но ще кажа на всичките си приятелки от там да не стъпват в тая парфюмерия... не мога да ги разбера тия хора, уж бизнес правят, а си гонят клиентите...

(ако можеш и адреса да добавиш в заглавието ще е супер Mr. Green)

# 29
  • Мнения: 1 121
направо не е за вярване!!! не се сещам точно къде се намира тази парфюмерия, но определено ще го разкажа тоя случай на всичките си мами познати - кракът ни да не стъпи там!срамота #2gunfire

Не е достатъчно - тия фукльовци трябва да разберат защо име поднало жалкото оборотче според мен.

Ми хайде да направим един черен списък "Къде не сме добре дошли с децата си" и да го заковем на предната страница  Laughing

Форумът е доста популярен-все някой собственик или управител ще се познае  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт