10-дневен запек при 2 годишно

  • 140 905
  • 607
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 593
при вас това е просто период повярвай ми ще отмине
трудно ми е да ходя по лекари в други градове
опитвала съм веднъж с хомеопатия не помогна, днес реших за втори и последен път да пробвам и отидох при едно варненско светило , но просто не успях да влезна
толкова съм въмутена от тази неорганизираност  отидох точно на часа имаше 3 деца преди нас
смятай как да чакам 3 часа при положение че детето си имат режим, в тесния коридор с глипави деца , как ще обяснявам 2 годишен проблем с изнервено дете, и накрая 50 лв за нещо което не е сигурно дали ще помогне
извинявам се че разводних малко ,но съм  много ядосана
все пак запека е проблем който не търпи отлагане , а аз разчитах на този ден

# 106
  • Мнения: 3 506
Yasmina, разбирам те напълно. И аз не бих чакала. Наскоро имаше тема за варненските хомеопати в "алтернативния" форум, дали не е била посветена точно на въпросното светило................... Не че проблемът не търпи ден-два отлагане, но това чакане при положение, че човек има записан час, е ужасно нередно.

# 107
  • Мнения: 69
Не само че е нередно, изнервящо, но и е унизително.Ако ще трябва да чака човек всички пациенти по ред то какъв е смисъла от тези часове.??? И да караш едно дете да те чака...............това направо го оставям без комеентар!разбира се нормално е да изчакаш ако прегледа с предходния пациент просто се е проточил повече от предвиденото, но да трябва да изчакаш всички налични пациенти..............Жалко е когато един специалист е търсен и добър и се замозабрави
Късмет на всички с решаванета на този хич не лек проблем

# 108
  • Мнения: 217
yasmina, 088995325-Хараламбиева-Добрич-класически хомеопат. Звънни й ако решиш и й кажи, че сте от Варна и че ако дойдете до Добрич, не можете да чакате, така че - да си направи сметка кога ще ти запише час. Ако идвате, ми пиши на лични, ще се опитам да ти помогна да стигнете до там, да те упътя, или ако имаме възможност в съответния ден и час да те закараме с мъжа ми с колата... Сирурно ще се наложи да проведе интервю, така че-приготви се за това и ако може да има някой с теб да вземе детето /ако идва/ докато трае интервюто и ако се изнерви. То там има кош с играчки, но не се знае... Успех!

# 109
  • Мнения: 4 593
благодаря  ще помисля малко , ще пиша ако се реша

# 110
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 53
yasmina, това чакане при хомеопата нищо не е  Laughing ние миналия четвъртък бяхме в Медицински център по детски болести, който е към Института по педиатрия в София. Чакали сме 3 часа  #Cussing out при положение, че бяхме №4 и №3 си беше тръгнал  #2gunfire Бяхме на преглед при Доц. Ковачева - гастроентеоролог, която се явява светило. Тази велика докторка, която чакахме 3 часа, прегледа детето точно за 5 минути и каза баща й да я изведе, а аз да остана, защото много плачела ( беше 1 часа на обяд и Ели вече беше гладна и й се спеше, как да не реве). Каза, че няма нацепвания и рани и предписа: Дуфалак 10мл+10мл 1/2 час преди закуска и обяд, но в рамките на 2 часа, Motilium (хапчета, които трябва да се купят и приготвят в аптека, където да се стрият на прах заедно със sac albi 0,20 & m.f.pul. N:60 - преписвам дословно от рецептата), от който се правят прахчета от по 2,5 грама и се пият 3 пъти на ден 1/2 час преди хранене. Дуфалака и Мотилиума да се приемат според предписанието за срок от 2 месеца. Отделно да се дава по 1 супена лъжица течен парафин вечер преди сън за 14 дни. Почнах да й давам всичко по схемата от събота и от неделя започна да се изхожда по 2-3 пъти на ден, но в оскъдни количества. Изпражненията са много меки, но тя все още има страх и се стиска, та не може да свърши работата като хората. Ще следя как се развива лечението и ще ви пиша. Между 15 и 20 януари сме отново на преглед при същата докторка, дотогава ще видим какво ще стане. feel_u, можеш ли да ми кажеш какъв пробиотик са ви дали, защото на нея не й изписаха, а ми се ще да й давам, нали е полезно да се нормализира флората, че с тия затлачвания си е живо тровене...

# 111
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 53
забравих, дадоха и диета:
1. Хляб - черен или пълнозърнест
2. Закуска - овесени ядки с мляко, които се редуват с мюсли
3. Ежедневно се приемат като се редуват: 1 ден сини сливи, 2-ри ден круши, 3-ти ден киви
4. Лютеница
5. Ежедневно на обяд и вечеря да има салата
6. по 1-2 булканчета плодово пюре
7. Ежедневно да се дават плодове и зеленчуци в суров вид до 400гр. за 24 часа  Sick Crazy

Как ще стане всичко това да й давам още незнам, ама било задължително, каза светилото  hahaha (дето май не знае как се дават на дете такива работи и то в такива количества)..... ooooh!

# 112
  • София
  • Мнения: 3 188
Много ми е мъчно, че не мога да бъда полезен в този проблем. Ние хирурзите си гледаме оперативната наука и просто не ни е до странични педиатрични въпроси. Все пак да Ви кажа - от всички понастоящем педиатри може би доц.Ковачева е най-сведуща. Нищо че е пенсионер и е доста странна. Аз лично я уважавам за нейните знания и опит. Изтърпете едно чакане при нея, заслужава си. А и не сте длъжни да спазвате точно дозировките на храните - според мен тя дава правилна насока, а майката най-добре си знае...
Иначе сега съм възложил на двама мои млади сътрудници да проучат проблема със запека и да докладват най-новите виждания по света. Но знанията са едно, а опитът е друго, нали...

# 113
  • Мнения: 8 585
Знанията и опита са паралелни. Не можеш да видиш нещо, което не знаеш. Опита моделира с времето знанията, но не променя основата им. Ако нямаш добра основа си загубен-опита,който придобиваш "гледа" знанията ти като в изкривено огледало. И ставаш за смях по конгреси,форуми и изяви с международно участие. Но не ти го казват-подсмихват си се "под мустак" и те гледат като субект "от Ориента".

"Теорията" за разлика "знания-опит" е Руска. Тя произхожда от безкрайно тъпото им Висше медицинско образование, при което всеки завършващ знае не това, което трябва, а това която знае глупавият му професор (доцент,асистент). И когато медика се изправи пред първите предизвикателства, сам разбира как "знанието и опита" "не били" едно и също нещо... . Да, ама не! И тогава се почва едно "наваксване". А детето завършило в Мюнхен ползва това време за да върви ОЩЕ по-напред, а не да дъвче това, което би трябвало да е сдъвкал по студентските скамейки.
Затова "онзи свят" е напред, затова знае, затова МОЖЕ.

Основният проблем е:

*неправилни захранвания, ранно алергизиране- "попари", сокчета и т.н. "Тихите" колити, които се развиват тогава дават унищожителни промени с късни ефекти-запек, екземи, астма, алергични ринити.
*неправилно хранене като такова-мазни храни, много тестени храни,липса на баланс,злоупотреба с хляб. Огромното болшинство от педиатрите там няма никакво понятие от рационално и блансирано детско хранене и не може такова да препоръча.
*Алергия към протеини в пълноценното краве мляко (НЕ АБКМ!), злоупотреба с прясно мляко-пият свръх количества. В около 90 % от децата, пълното спиране на кравето мляко дава резултат за два-три дена. Освен по този механизъм млякото като антиацид ликвидира всякакъв апетит. Нехраненето още повече увеличава запека.
*лош подход при захранването е причина за насилие при хранене, което води до проблемно хранене в цялата детска възраст. Децата просто не ядат с удоволствие. Пак педиатрите тук играят основната негативна роля, не можейки да дадат РАБОТЕЩИ съвети.
*липса на всякаква двигателна активност при редица деца.
*нелекувани рани в аналната област-рагади.

С една дума-време е да се осъвременяват знанията по педиатрия ИНТЕНЗИВНО. Тези неща навсякъде ги пише, и то с огромни подробности. И са РАБОТЕЩИ. Затова са актуални. За толкова години практика съм виждал само 2 случая на запек. И вторият по причина на родителите-некооперативен тип хора.

Но как децата завършващи медицина или Педиатрия да научат тези неща? По кой учебник четат? По лошите... защото тях ги иска мафията... . Пък после си организират "тържество на Педиатрията в НДК", вместо с тези пари да преведат Nelson Textbook of Pediatrics, или да спонсорират децата ДА СИ ЗАКУПЯТ нужните им учебници (които професорите ревниво си четат [единствения екземпляр, уж подарен за цялата клиника] по кабинетите "самотно", пълни със завист, да не би някой специализант повече от тях да знае). Кой може да даде 700лв за един двутомен базов учебник? щом получава в "Родината на мафиозите" 250 Е заплата? Така беше при Бобев и плеядата преди и след него. Нямам съмнение,че така е и сега.
Можем ли ние Българите? можем-погледнете "Болести на първото детство" на Доц.Персядо Рахамимов, издаден в 40-те години. Актуален е и днес в повечето му части. Да, ако сме с духа на онези хора. Ама не сме. Гробокопачите на Бг педиатрия работят с лопатата до днес. И продуцират нещастни педиатърчета, които само с огромни усилия могат да се ДОБЛИЖАТ до знанията на един завършващ в Мюнхен, Берлин, Копенхаген, Париж, Рим. Доближат на 45-от тогава обаче е късно за каквото и да е.

За какви "общи", "семейни" лекари може изобщо да става въпрос в една от най-трудните специалности за практикуване, изискваща пълна концентрация? "Били педиатри"... Да, но и преглеждат и баби и дядовци, и алкохолици, и пострадали при семейни свади. Що за Педиатрия е това? Що за цирк, моля... .


Знаете уважението ми към Вас, вашата работа и усилия. А и към човешката страна на Вашата личност.
Приемете това като "работни бележки", касаещи само МОЯТА специалност.

 

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 16:20 от Birdie

# 114
  • София
  • Мнения: 9 859

Иначе сега съм възложил на двама мои млади сътрудници да проучат проблема със запека и да докладват най-новите виждания по света. Но знанията са едно, а опитът е друго, нали...
Много ще сме ви благодарни да ги споделите с нас тези ной-нови виждания! Hug
Момичета,при нас напредъка е сериозен Grinning.Бубка ака през ден,понякога и всеки ден вече.Хранителния и режим до такава степен е съобразен с проблема и,че повече от това не знам дали може.Може и да се повтарям,но при нас действа следнот:
-топло прясно мляко с мед сутрин на гладно
-сладко от рози
-сушени плодове-взимам кайсии,сливи,смокини,измивам ги много добре и ги накисвам във вода за няколко часа.После ги правя на пюре и и давам поне 4-5 пъти дневно между храненията.
Не съм слагала свещичка повече от два месеца bowuu.Тъй като Бубка е и с друг здравословен проблем ,запека при нея е крайно нежелателен.Затова ако не е изходи,на 3-я ден и слагах свещичка.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 20:29 от Валенцето

# 115
  • Мнения: 4 593
валенце поздравления smile3501
това с диетата е основното при такива проблеми
жалко че аз не успявам да го приложа smile3518
моят син просто  много трудно приема подобни храни ,  smile3513особено плодове
започваме от днес с хомеопатията  да видим какво ще стане newsm12

# 116
  • Мнения: 69
susu, yasmina, alex_eli, Maria.St, feel_u как вървят при вас нещата? От това което чета / скоро нямах време да вляза във форумите, но сега ги прегледах / няма много развитие в желаната посока.Изнервящо и отчайващо е ходенето по разни светила, тъпченето на дечица с всевъзможни лекарства и при всичко това да няма подобрения.Желая успешно преборване на запека на всички мами.Разбирам, че ви е тежко - ЗНАМ ГО все пак .
Сърдечни поздрави  bouquet

# 117
  • Мнения: 69
валенце поздравления smile3501
това с диетата е основното при такива проблеми
жалко че аз не успявам да го приложа smile3518
моят син просто  много трудно приема подобни храни ,  smile3513особено плодове
започваме от днес с хомеопатията  да видим какво ще стане newsm12

Yasmina успех ви желая с хомеопатията! Аз съм с двете ръце за това!!!Искрено вярвам и се надявам да намерите решение на този труден за всяко дете и родител проблем!  bouquet

# 118
  • Мнения: 217
susu, yasmina, alex_eli, Maria.St, feel_u как вървят при вас нещата? От това което чета / скоро нямах време да вляза във форумите, но сега ги прегледах / няма много развитие в желаната посока.Изнервящо и отчайващо е ходенето по разни светила, тъпченето на дечица с всевъзможни лекарства и при всичко това да няма подобрения.Желая успешно преборване на запека на всички мами.Разбирам, че ви е тежко - ЗНАМ ГО все пак .
Сърдечни поздрави  bouquet

Права си, няма подобрение... Но чакам докато детето започне да се оплаква, че го боли коремът или дупето и ако не може само, тогава му помагам... Сега имам малко надежда, че отиваме в София и там ще могат да му направят нужните изследвания, имаме съдействието на завеждащата детско отделение на Трета градска.... да видим..... Ако има нова информация, ще пиша, вие също пишете. Успех!

# 119
  • Мнения: 4 593
предполагам ще те карат да му правиш ренгенова снимка с контрастно вещество............
искам само да ти кажа че моят син е склонен съм запек от самото си раждане и като взех да човъркам щато е така лекарите само това и чакаха
завъртяха ни в един кръг от изследвания , някой от които не бяха нужни , постоянно предполагаха  и предлагаха абе с две думи побъркаха ме , за сега не са открили причината
а твоят сладур щом досега се е справял сам скоро пак ще почне
ако имаше нещо досега трябваше да се е видяло според мен , най вероятно е период през който минават на тази възраст
така че умната в софия , да не стане като при мен
пиши ми
успех

Общи условия

Активация на акаунт