Последното добро!

  • 3 038
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Гоних  семейство из паркинга на супермаркета,което си бе забравило виното под касата.

# 31
Най-малкото не бих го написала тук.

Peace

Именно, какъв е смисълът да правиш добро? Да се фукаш после във форума ли? Не разбирам темата.  Naughty

# 32
  • Мнения: 750
Най-малкото не бих го написала тук.

Peace

Именно, какъв е смисълът да правиш добро? Да се фукаш после във форума ли? Не разбирам темата.  Naughty
Не става дума да се фукаш!
Ти въобще разбираш ли значението на тази дума?
Мога да ти се изфукам ако съм си купила нещо,ако съм ходила на някое яко място на другият край на света....но не и да се фукам когато правя добро!
Не иде реч за фукане...а за споделяне!
Да се опитаме сами да си припомним аДжеБъ кога за последно се сетихме за някой друг освен за себе си!
Трудно ти е да разбереш темат ли...обяснимо е,не можеш да се сетиш за последнаата си добрина!А това е тъжно!

# 33
  • Мнения: 2 149
Винаги отстъпвам място в магазина или автобуса на нуждаещите се,и не го смятам за добро,а за учтивост.Дори ми се е случвало бременна да стана хаха,ми не ми пречеше коремчето,и сега с количката пак го правя,днес в магазина ми се случи.
Давам постоянно дрехи на нуждаещите се, с каквото мога помагам Peace

# 34
  • Мнения: 2 492
Живеем в абсурдна държава , заобикаля ни все повече бедност и озлобление ... радвам се на тази тема .
Приятно ми е да прочета , че още има човеци .
Аз каквото и добро да направя го забравям бързо .
Неудобно ми е когато някой ми благодари .

# 35
Най-малкото не бих го написала тук.

Peace

Именно, какъв е смисълът да правиш добро? Да се фукаш после във форума ли? Не разбирам темата.  Naughty
Не става дума да се фукаш!
Ти въобще разбираш ли значението на тази дума?
Мога да ти се изфукам ако съм си купила нещо,ако съм ходила на някое яко място на другият край на света....но не и да се фукам когато правя добро!
Не иде реч за фукане...а за споделяне!
Да се опитаме сами да си припомним аДжеБъ кога за последно се сетихме за някой друг освен за себе си!
Трудно ти е да разбереш темат ли...обяснимо е,не можеш да се сетиш за последнаата си добрина!А това е тъжно!



Разбирам много добре значението на думата и мога да си спомня последната добрина, която съм направила някому. Тъжно е, ако има хора, които биха се подсетили да направят нещо добро, след като прочетат тема в интернет форум.

# 36
A бе тук да не си играем на мечетата с нежни сърца и да събираме точки като правим добрини...струва ми се абсурдно да споделяш добрините, които правиш...ти просто или си добър и ги правиш непрекъснато, без да се замисляш...или трябва да се хвалиш някому, че си отсъпил място на някои в авобуса....не разбирам смисъла на тази тема, съжалявам

# 37
  • Мнения: 750
A бе тук да не си играем на мечетата с нежни сърца и да събираме точки като правим добрини...струва ми се абсурдно да споделяш добрините, които правиш...ти просто или си добър и ги правиш непрекъснато, без да се замисляш...или трябва да се хвалиш някому, че си отсъпил място на някои в авобуса....не разбирам смисъла на тази тема, съжалявам
Определено си от хората които всеки ден правят по много добрини!Личи си от поста ти! ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 407
Да отстъпиш място в трамвай, или където и да било е въпрос на добро възпитание, а не на добро.
Върша добри дела с ясното съзнание, че ми носят някакво удовлетворение, което е несъизмеримо с фукането във витруалното пространство. Изобщо не ме интересува дали някой ще счете доброто, което правя с нещо друго, или как ще го изтълкува.
Не бъркайте шаха с плуването.
Върша добрини, ако съм в подходящото настроение.
И дребни и не толкова дребни.
Последно купих лекарства на едно две годишно дете, чиято майка ревеше на оградата пред офиса ми. После и предложих да ми се обади следващата седмица, за да и предложа работа, но както се досещате девойката така и не се появи.

# 39
  • Мнения: 750
Ами ей на...понеже от години не съм се возила на градски транспорт,но преди,като бях по млада Grinning...Ми не съм ставала винаги да направя място на възрастната дама до мен! BlushИ к'во...лоша ли съм!Ми не,не съм...просто толкова ми е бил акъла,мислела съм за г... си!Да,но живота си тече и ние се променяме....Кой към по-добро,кой към по-лошо...според човека!
Днес се замислих,4е забързана в ежедневието си и покрай децата...някак си добрините ми са понамалели! Thinking
Ако ми звъннат на вратата...ще дам пари!Ако прочета нещо тук из форума...да помогнем на някой...помагам!
Ама,така сама да се юрна да помагам.... Tired
Ето...признавам си,че много отдвна не съм правила нещо за някой който не познавам!
Помагам...ама все на роднини,приятели....ей такива хора дето се знаем!
Но да купя сирене на някоя баба...както Шанел е направила...Ми не съм го правила!Признавам си!
А Шанел,теб те поздравявам!  bouquet
И при равносметката която си направих,че помагам само ако ме помолят или ако познавам човека....разбрах,че греша!
За това пуснах темата...исках да видя вие на кого помагате!
Защото аз приятел като ме помоли за пари например,давам!
Ама ей така да отида в банката за да преведа някой лев на някое детенце не ми се е случвало!С което разбира се не се гордея никак!
Пускам смс-и,за дарения...но трябва да ми се изпречи пред очите нещо подобно...иначе.... Tired
Ето...за това пуснах темата която не харесахте!
Може би защото повечето от прочелите я,са като мен....
исках всеки от нас да прочете как другите вършат добринка...и ако има някой като мен тук,да се замисли...да разбере,че може би някъде нечии човешки живот зависи точно от неговата помощ!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 074
Току що Wink
Дадох на свекърва ми малкия за целия уикенд Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 3 099
Кой питаше защо наричаме тая държава "Тая **** държава"?!?... Защото има стари хора с треперещи ръце, работили цял живот за да не са в състояние да си платят лекарствата/хляба/сиренето!
Аз съм добре, но това не мога да преглътна! Тая държава им е разтреперила ръцете и обрала парите от пенсионните фондове! Тя изгони децата им, а шайка **** разбойници се оливат в лукс. Но дано ги задави и на този, и на онзи свят!

# 42
  • Мнения: 8 999
Скарах се на едни тийнейджъри, защото се правеха, че не забелязват една бабка с бастунче в трамвая и не й отстъпиха място. Надявам се, че съм ИМ /на тийнейджърите/ направила добро.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не беше скоро ... преди 2 месеца  Rolling Eyes .... един човек ровеше в кофата до нас, докато копаех в градината. Попитах го "Как си човече, гладен ли си ?" А той "Е паааа "  Изтичах до нас, сипах му малко супа в един буркан, половин хляб, фурми му сложих, краставица...каквото ми попадна пред очите ... Много беше благодарен...
Но напоследък нищо добро не съм правила

# 44
  • София
  • Мнения: 5 605
 
Купих една буца сирене на един човек.
да и това е така....вече СИРЕНЕТО Е ДЕЛИКАТЕС ooooh!не е по джоба за всеки
До къде стигнахме ужас Stop

Шанел нищо лично Peace,поздрави за доброто дело
Това не е точно добро,но на опашката пред мен в едно малко магазинче един човек извадил стотинките и брои за колко сирене ще му стигнат.Стар човек,треперят му ръцете.И продавачката една тъпа,гледа да го разкара.Така се ядосах.Бутнах го,показах й една голяма буца сирене и му я дадох.И нищо не купих от магазина.А аз инцидентно спрях с колата просто да купя едно шише вода.Не му стигаха стотинките за 150-200 грама.Какво й струваше да му даде?Патка!
Ееее Шанел, това е нещо, за което искам да те поздравя! Супер постъпка. И аз много пъти съм купувала на възрастни хора различни неща! Направо ми се къса сърцето. "Защото има стари хора с треперещи ръце, работили цял живот за да не са в състояние да си платят лекарствата/хляба/сиренето!"  Представям си баба ми и дядо ми /които безумно обичам/ на тяхното място. Последният път
с мъжа ми бяхме в сладкарница Неделя и до нас беше застанала една баба, която в продължение на 10 минути стоеше и гледаше невероятно захласнато, чак осезаемо тортите, след това тръгна да излиза, мъжа ми я спря и и купихме торта, казахме й, че имаме повод и искаме да я почерпим. После я закарахме до тях, жената плака през целия път.  Аз плаках с нея.
 Съвсем скоро на един пазар пред мен баба и дядо си говореха 1 или 2  банана да си купят и брояха стотинки. Продавача им се развика да се преместят и да не пречат. Купих им 2 килограма банани, но вече никога няма да спра да пазарувам от тази сергия. Бях полудяла, не можах да си обясня не можа ли човека да им даде 2 банана просто така, от доброта!  

Общи условия

Активация на акаунт