ЯНУАРИ чакаме си всички,сладки пухчета мънички!

  • 12 858
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 408
Здравейте и от мен! Simple Smile
Темата отново е много хубава Hug
kokonka-гестационния диабет не е страшен,след раждането отминава.Не се притеснявай Hug
А сега и аз да де включа към темата с имената.Ние от самото начало си бяхме избрали имена.
За момче-Давид,а за момиче Андреа или Андрея-това ще реша в последствие Party

# 16
  • София
  • Мнения: 308
kokonka стискам палци всичко да бъде ОК. Какво да се прави, бременноста често е свързана с неприятни моменти, но всичко ще мине януари. А за повишението - честито!!!!!!!!!

mi6ok_f и моето бебе е застанало по диагонал - само че главата е  долу в ляво, а дупето горе вдясно. А лекарката не ми е казвала, че има проблем за нормално раждане. Важното е да е с главата надолу, пък като дойде момента да излиза то ще се намести - поне така си мисля.

Да се включа и аз за имената . По принцип харесвам кратки, запомнящи се имена. С "Р" и моя фаворит е Рая, а също ми харесва и Рени, а със "С" - Соня или Сияна.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 17:44 от mirka76

# 17
  • Мнения: 207
Хей, аз се завърнах от разходка по бебешките магазини. Харесах си кошара и столче за кола за дъщеря ми. Закупих и един плюшен гащиризон за бебето, много сладък ми се стори и не се сдържах  Wink

За имената с Р - Ралица ми харесва най-много, Рая е доста модерно, но на мен лично не ми допада, не знам защо. Със С - Стела не е лошо, Силвия също и едно малко по-странно звучащо Северина, да допълни предложенията  Wink

# 18
  • Мнения: 802
Здравейте , Hug
аз обаче изобщо не видях, че има нова тема и се "пльоснах" в старата  ooooh!
бързах да напиша на  didiplanet , че много ми хареса молитвичката .
За имената - аз отдавна съм писала, че моята бебка ще е кръстя на майка ми Мария, ако случайно е момче ще е на баща ми Георги .
С мъжа ми също отдавна сме ги обсъждали тези имена и за това не ми се е налагало да мисля по този  въпроса .
На свекър ми има вече едно внуче, а не свекърва ми - няма да го кръстя .

Аз вече ходя до обед на работа и след това се старая да си почивам . До колкото мога де ...
защото в къщи винаги има какво да се прави .

Поздравление за новите Ви покупки . Много се радвам . И аз сега събирам инфо и скоро започвам с шопинга . Предполагам това е най - приятното нещо .
Хубава вечер от мен и до утре .

# 19
  • Мнения: 1 325
ЛАЛКА И МОЕТО ИМЕ ЗА МОМЧЕНЦЕ Е ДАВИД НО ВЕЧЕ НЯКОЛКО ПЪТИ ПОТВЪРДИХА , ЧЕ ЩЕ Е МОМИЧЕНЦЕ И ЗАТОВА ЩЕ Е ДАНАЯ!А ДАВИД МИ Е ЛЮБИМОТО МЪЖКО ИМЕ И МЕЖДУ ДРУГОТО СКОРО ЧЕТОХ , ЧЕ ТОВА ИМЕ Е С НАЙ ПОЛОЖИТЕЛНАТА ЕНЕРГИЯ ОТ ВСИЧКИ МЪЖКИ ИМЕНА!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Аничка, честита ти първа покупка! Ако искаш я снимай, и да си направим албумче и за покупките  Grinning Аз още нищо не съм купила, но едвам се сдържам  Grinning Знам че ако вляза в някой магазин и ще се изкуша, та ги избягвам засега...Ноември може би ще почна и аз

# 21
lalka- и нашите фаворити за момента за имена са:давид,мартин,андреа,ема,ева,александра.
за име с р- рая,рени ми харесват.
за константин-коце не ми звучи симпатично,коко-ми звучи като детско за 'яйце'.незнам,може тити,тито от константин.
а някой да има итересно предложение за мъжко име с П.баща ми е петър,брат ми и той,но все пак ако ми скимне може да го кръстя  нещо с П ако е по-различно...

# 22
  • Мнения: 2 641
Здравейте Simple Smile

темата е страхотна както винаги!

Аз май имам необичаем проблем, или поне никой не е споделял още че го има...явно от отичането на краката, ъгълчетата на ноктите се впиват много и се възпалява мястото около нокътя. Боли ме много и си мисля че може да събира и гной  Embarassed

На някой да му се е случвало подобно нещо? А да знаете лек? освен да отида на педикюр пак...
[/color]

# 23
  • Мнения: 145
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=181874


Направих албумче за покупките и сложих снимка на днешата ми придобивка!
Надявам се много скоро да се ошари с бебешки дрешки!
Забравих да ви кажа, сложих снимка и на коремчето си в 24 г.с. обаче пак ми се вижда малко в сравнение с вашите. за кг. до сега съм + 7 или 8 не знам колко точно ама като си гледам дупето май все там са отишли.
Малко хора значт че ще имам бебе, само когато съм с прилепнали дрехи тогава ми се вижда коремчето.

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 20:06 от ani4kata86

# 24
  • Мнения: 52
Ами при мен положението никак не е розово, няма ме не заради сватбата ами до сега бях в болница за задържане на бебока.Бях няколко дни в Аг болницата, но там не ми обърнаха особенно внимание, дори мога да кажа никакво преливали са ми някакви банки дето само за малко ми успокоявали контракциите и цял ден не се вясва никой да те пита как си що си, дали дишаш или умираш.Системата ми се беше запушила и не можех да стана да кажа на някой че е запушена...копчетата им за звънене не работеха за даги повикам...пият си кафетата и си пушат цигарките и никой не те ебава за 5 стотинки.Никакви обяснения за нищо,как е бебето добре ли е ще се ражда ли ще ми го спасяват ли ...абе нищо.Б удят ни като в казармата в 6 сутринтта-"Айдеее ставайте за кръв и урина"Всичко това става ,...с контракциите ми докато чакам да дам изследвания на една дъъъълга опашка във Владиславово в поликлиниката и никой не ми даде ред да мина по-напред и аз хем от нерви хем пт седене права насам натам по кабинетие..и ей го на бебето тръгнало.Отидохме с Дидо веднага при лекарката ми и познай-Каза ми че не ми е останала и грам шийка на матката ...изгладила се е и бебето се е подготвяло за изтласкване.Демек ще раждам.И така...4 дни в Аг-то ...вчера ме изписаха...прибрах се легнах си и така до днешните проблеми...отивам аз пак с Дидо да пробваме пак да си дам изледванията във същата поликлиника...със още по-голямата опашка, на която се скарахме с хората за дето пак не ме пускат да мина по-напред да си дам излседванията..и след още пет минути почувствах как бебето слиза надолу и как му опря главичката на матката ми...и се мъчи да излиза.Щях да припадна повярвай ми само изпищях на Дидо-"Карай към болница....и това беше..."Отидохме пак в Аг-то...там чакахме половин час да дойде някой лекар за да ме прегледа дали раждам или не...след като дойде един лекар си вкара половината ръка ...и едвам издържах от болка...каза ми да се качвам горе на същия етаж където предният ден ме изписаха ...и там щяли да ми пуснат пак системи.На мен направо още повече ми призля.Викам аз не искам да ходя горе при тези некадърни сестри които не обръщат никакво внимание...и лекаря ми вика ...а не е верно аз ще им кажа ей сега и ще ти обърнат внимание...И какво става от тук нататък...качвам се аз горе...и те направо ме нападат от асансьора...за какво съм била казала...аз че системите ми не се наглеждали, че ми дали термометър без живак/което си беше така/, и много много други оплаквания имах..и аз като се разплаках...хептен ми излезнаха контракции и те не им пука разбираш ли?През това време Дидо ми звъни да ме пита какво искам да ми донесе за ядене и аз плача...и той вика за ко плачеш и аз така и така...и той вика  ай слизай долу отиваме в Майчин Дом на частно, там поне няма да те накарат да родиш на сила.И газ към Майчин Дом.Там веднага ме прегледа една лекарка била най-добрата ...гледа ме на видеозон...гледа ми шийката....обясни ми всичко предписа ми нови хапчета по-силни за задържане ...веднага ме качиха в една стая за система..дадоха ми нощница...чаршафи постлаха ми вода ми даваха в устата....през 5 мин идваха да ме питат как съм и дали съм добре и елееее задържа се бебето.Благодаря на Господ!!!От тук нататък...всичко ще се оправи.Утре съм за още една силна система и след това съм на хапчета само.аааа бях и на доста инжекции ама то вече какво ли не беше...Като мине утре ще пиша пак да  кажа какво е станало.За сега ми стискайте палци!

Целувки и прегръдки

# 25
  • Мнения: 68
Елеонора- то просто нямам думи. Важното е, че си добре и много да се пазиш, ти си знаеш и далеч от тия некадърници. Извинявай ама звучи направо като филм на ужасите, гадното е, че не е филм.

Момичета много ви благодаря за добрите думи и моралната подкрепа. Преди малко ми потвърдиха, че диагнозата ми е жестационен диабет. Веднъж вече се преборих с диабета преди време, и пак ще го направя вече знам как, лошото е, че сме двама сега и е по-сложно. Успокоявам се,че ще имам сладко бебче:) с големи бузи- при толкова захар в кръвта няма начин:)

# 26
  • Мнения: 1 325
 SadМИЛАТА ЕЛИ!КАК МОЖЕ ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ УЖАС МНОГО СЪМ ВЪЗМОТЕНА!ВАЖНОТО Е ЧЕ ВСИЧКО Е ОК ВЕЧЕ ПОВЕЧЕ ПОЧИВКА И ЛЕЖАНЕ И ВСИЧКО ЩЕ СЕ УПРАВИ!А КОНТРАКЦИИТЕ БОЛЕЗНЕНИ ЛИ ТИ БЯХА И КАК ГИ УСЕЩАШЕ?

# 27
  • Мнения: 5 391
Елеонора, звучи ужасно!Сега само почивка до края и всичко ще бъде наред!

kokonka, стискам палци всичко да бъде наред! Hug

# 28
  • Мнения: 52
Ами и аз вече незнам как се чувствах, просто като замаяна.Всичко ми мина като че ли за секунди.Няма да се оставя повече на некадърни лекари НИКОГА! smile3511Направо не мога да проумея за какво се получава така макар че се досещам...по принцип на осигурените бременни не се заплаща престоя в аг-то, но ако те изпишат и ако се върнеш пак което ще рече рехоспитализция, си задължена да плащаш по 30 и колко там лева на ден .И каква е цаката ...пускат ти там една две системки за да успокоят малко контракцииките и те изписват за да дойдеш на другия ден пак само че да си плащаш.И носиш компплекти с едни неща..дават ти списък..който не го използваш..но си остава за тях.
За диабета знам че май задължително секцио трябва да е .
Извинявам се за все лошите новини от мен, но да се надявам че от тук нататък всичко ще е ОК baby_neutral

# 29
  • Мнения: 405
EleoHopa стискам палци всичко да е наред от тук нататък. Трябва сега много да си почиваш и да се пазиш.  Hug

Аз сега се връщам от лекар, пуснаха ми и на мен изследвания за гестационен диабет и до края на деня късно утре ще трябва да ми се обадят със изследванията. Аз не съм се притеснила много, защото доколкото знам е временно явление. За стягането на корема - общо взето лекарката ми каза, че не е нормално да имам подготвителни контракции толкова рано, провери ми пак дължината на шийката и след като се увери, че е добре, каза да не се притеснявам и че при някои жени се получават по-ранни контракции и не е страшно, стига да са безболезнени. Каза ми още, че и изглеждам "малка," което не знам как да го разбирам, защото аз вече си наддавам добре и предимно на корем. Пратиха ме на още един видеозон, защото предния път не видяхме добре лицето на малчо, та тогава ще видя дали размерите му са добре. Общо взето се радвам, че не се скъпят на процедури. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт