ВЪПРОСИ към хомеопати - САМО ТУК!

  • 175 968
  • 1 335
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 237
Имам въпрос -може ли с хомеопатия да се излекува уртикария при дете и бактерии в урината?

# 16
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
децата ги лекувам с класи4еска хомеопатия.сег ана бебето предстои поставянето на пентаксим,трябв а ли предварително да го заведа при хомеопатката ни?

# 17
  • Мнения: 455
В една друга тема бях писала, че ходих на хомеопат (класически) заради синузит. Това беше във вторник, т.е минали са вече пет дни. Все още не чувствам подобрение. Синузита не е хроничен и като болка го усещам в дясната буза. Вече имам чувството, че болката достига и до челото. По принцип възможно ли е да се засегнат и другите синуси? Тъй като Александър и Илияна писаха, че са се излекували от синузит с хомеопатия, въпроса ми е кога да очаквам някакво подобрение. Не си чувствам носа запушен, но имам зеленикав секрет. Хомеопата ми каза, че не може да ми каже, кога да очаквам подобрение Cry Естествено възможно е да не е оцелила лекарството - беше 3 гранул с потенция 1М (не съм сигурна на какво се спря последно, но май беше Натрий Мур)

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
могат ли с хомеопатия да е лекуват кондиломи?

 Да, и то много успешно!

Ilenia
Цитат
Имам въпрос -може ли с хомеопатия да се излекува уртикария при дете и бактерии в урината?

 Да, като при това хомеопатията не си губи времето в безполезни атаки срещу бързо мутиращите бактерии, а прави нещи мн. по-полезно - прави организма неподатлив към инфекции,   и така се стига до истинското оздравяване Peace

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Мога ли да давам на дъщеря си по една доза осцилококцинум седмично профилактично.Тя започна скоро ясли и боледува по често

 В никакъв случай! Това че боледува по-често, е въпрос на предразположеност, кото се лекува с класически хомеопатични методи, а не с просто даване на рекламни продукти.  Peace

migracia

Цитат
хомеопатията лекува ли кожни болести: витилиго и пигментни петна?

 Това кожно нарушение витилигото е трудно податливо дори и на хомеопатично лечение. Лечебния процес при него е по-бавен и е нужно да се въоръжите с търпение.

 Що се отнася до пигментните петна, при тях е възможно относително по-бързо излекуване.

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
децата ги лекувам с класи4еска хомеопатия.сег ана бебето предстои поставянето на пентаксим,трябв а ли предварително да го заведа при хомеопатката ни?

 Разбира се, нали обичаш детето си!   Peace

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 20:45 от Aleksander

# 21
  • Мнения: 512
Здравейте!
Аз съм още нова в темата, затова имам някои въпроси.
От една седмица лекуваме сина си с хомеопатия - посетихме класически хомеопат, минахме интервюто и т.н. Понеже имаме сериозен проблм с ушите - боледува много често от отити - нашият хомеопат ни изпрати при УНГ-специалист - също хомеопат, който да прегледа ушите по-обстойно и след това двамата да вземат решение какво да се направи.
Дадоха ни (сега ме извинете, но не знам как точно се произнася) хепар сулф 15 СН, ушите бяха зачервени, детето имаше температура.
Давахме първия ден по 5 капки на всеки час - за 4 часа. На следващия ден - два пъти и така  - още 3 дни. На контролния преглед се оказа, че възпалението в ушите е минало  Hug, но унг-то ни каза, да даваме още 2-3 дни от капките по веднъж на ден. Дотук - всичко е чудесно, температурата свалихме и така... Четох в една от темите тук, че продължителното даване на лекарството, може да доведе до неговото доказване, след като оздравяването е настъпило - възможно ли е това наистина, притеснявам се, след като го прочетох, тъкмо се подобрихме и сега...
Хомеопатът ни каза, че щом приключим с това лечение, ще ни даде това, което ще си пием по принцип, но засега изчакваме.

# 22
  • у дома
  • Мнения: 708
Хайде и аз да задам моите

Миналата седмица - вторник - преглед при джипи с диагноза гнойна ангина налепи по сливиците, висока Т, след това класически хомеопат изписа ни Пулсатилла 200С.
След първата доза значително подобрение след няколко часа, и продължаваше да се подобрява, докато не се появи кашлица. Повторихме дозата и стана по лошо.
В неделя вечер - пак висока Т и налепи по сливиците + кашлица.
Хомеопатът ни е неоткриваем до момента.
Джипито изписа антибиотик - дадох го.
Сгреших ли? Ако да, как трябваше да продължим по ваше мнение?
извинявам се , не съм много запозната с материята.. но не можех да чакам..

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ansam

 Предписали са ви си симптоматично за ухото и щом добре е подействало, това е добре.

 Наистина след това е хубаво този път да се предпише конституционалното му хомеопатично л-во.

fastuche

 Не, не сте сгрешили, тъй като от написаното от вас се вижда, че Пулсатила не е било верното л-во, съдейки от това, че след първоначалното подобрение с последващо влошаване, и при повтаряне на л-вото, вместо подобрение, следва влошаване и проблема вече слиза надолу - към ларинкс, а може би и белите дробове, а и за времето от вторник до понеделник - 6 дни, дори и грип би трябвало вече да е отминал. Така че при релапс на 6-тия ден, и липса на лекуващи ви хомеопат, не сте имали дрег полезен ход.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте!
Може ли хомеопатично лечение да подпомогне излекуването на кератит с неуточнен произход на 3 годишно дете? Пиша неуточнен, тъй като от 6 месеца нито кръвни, нито микробиологични изследвания, нито тези на урината дават патологична картина. Огледа под упойка показва незасегнати тъкани и органи на очите. Детето ми е здраво, палаво момченце, което е вдигало температура 4-5 пъти, само при никнене на зъбките. Локалните антибиотични и всякакви други капки, които изкапахме за този период, след първоначалното подобрение не дават резултат.
Като майка не мога и не искам да приема твърденията на офталмолозите, че макар и с възпаление, роговицата ще овладее сама положението; да спрем всякакво лечение и да оставим нещата такива каквито са, пък контролните прегледи ще покажат...
Може и глупаво да звучи, но аз мисля, че щом има възпаление на даден орган и лечението не се повлиява от конвенционални локални медикаменти, значи има нещо в организма, може дори на психологическо ниво, което препятства лечението. Възнамерявам да се обърна за помощ към класически хомеопат, въпреки че се колебая кого точно да избера.
Ще бъда благодарна, ако получа съвет (напр. на ЛИЧНИ) за избора на хомеопат и дали има шанс за излекуване на това състояние.
Предварително благодаря за отделеното време и внимание!

# 25
  • Мнения: 512
Благодаря за отговора!
С нетърпение очаквам окончателното подобрение.  bouquet

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ignition

 Има показани много хомеопатични л-ва при кератит, но само едно ще свърши работа, когато е максимално съобразено с конкретните индивидуални черти, симптоми и модалности на детето.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 114
Alexander,

Благодаря за отговора!!!
Grinning

# 28
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте Александер! Имам един въпрос към вас: Бременна съм в 5 месец, а имам коксартроза и много големи болки и скованост в десния крак. Има ли някакво лекарство което да може да се пие или маже от бременна жена за да мога да ходя? Предварително благодаря!

# 29
  • у дома
  • Мнения: 708
Благодаря и от мен!   bouquet

В търсене съм на педиатър-класически хомеопат.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт