ВЪПРОСИ към хомеопати - САМО ТУК!

  • 176 078
  • 1 335
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте Александер! Имам един въпрос към вас: Бременна съм в 5 месец, а имам коксартроза и много големи болки и скованост в десния крак. Има ли някакво лекарство което да може да се пие или маже от бременна жена за да мога да ходя? Предварително благодаря!

 Има, както такива които се пият, така и такива които се мажат за облекчаване на болката.  Peace

# 31
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Александер ,благодаря за бързия отговор! Ако няма да бъде много нахално би ли ми казъл някакво мазило да мога поне да се движа спокойно, искам да кажа името.

# 32
  • Мнения: 430
Да ви попитам и аз как може да се премахнат пясъците в жлъчката?

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александер ,благодаря за бързия отговор! Ако няма да бъде много нахално би ли ми казъл някакво мазило да мога поне да се движа спокойно, искам да кажа името.

 За мазилото, пишете ми подробности за характера на болката на Лични  Peace

lilana_79, за разлика от мазилото, хомеопатичното л-во трбва да е много точно съобразено с индивидуалноста и на самия пациент

# 34
  • София
  • Мнения: 186
От няколко месеца водя детето на хомеопат, но досега не са намери конституцията за него. Днес отидохме за остър случай при друг хомеопат и ни дадоха Natrimur.  Много бих искала да прочета повече за Natrimur-a, за какъв тип хора се дава например. Има ли такава информация някъде в интернет?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 349
Здравейте и от мен. Вчера заведох синът си при хомеопат за пръв път след шест дневно поддържане на 40 гр. темп. Изписа му туя - детоксикант на противогрипна ваксина от която смята, че е това чудо. Също и коластра. Много ми се иска да прочета повече за тези неща. Нямаше време жената взе ме по спешност и не я попитах. Ще ходя другата седмица да си говорим и да ми обясни, но ми е притеснено и ако може и повече информация за лечението как протица по принцип и тн.  След приема на туята през нощта и до момента просто не качи никаква температура. Незная да вярвам ли, че е от лекарството или просто му е минало?

# 36
  • София
  • Мнения: 186
Извинете. Май по-точно беше да напиша nat. mur.

# 37
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
От няколко месеца водя детето на хомеопат, но досега не са намери конституцията за него. Днес отидохме за остър случай при друг хомеопат и ни дадоха Natrimur.  Много бих искала да прочета повече за Natrimur-a, за какъв тип хора се дава например. Има ли такава информация някъде в интернет?

 Няколко месеца не могат да му намерт хомеопатичното конституционно л-во?!

 А какви други л-ва сте опитвали досега?

# 38
  • Мнения: 636
Пуснах отделна тема, защото не видях тази. Въпросът ми е: Лекува ли хомеопатията фуникулоцеле или хидроцеле?

# 39
  • София
  • Мнения: 186
Фосфор, туберкулин. Извинявам се, ако ги изписвам неточно.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Откриха стафилококи в носо-гърления секрет на сина ми. Лекува ни хомеопат - от 20.08 пием STAPHYLOCOCCINUM 15 CH  веднъж седмично,..... джипито настоя ....да пуснем второ изследване - оказа се пак положително. Сега джипито иска да започваме антибиотик /детето няма никакви оплаквания, нито секрети от носа, нищо..., според джипито стафилококите са в резултат на изкараната пролетта скарлатина/. Въпросът ми е адекватно ли е, според вас, провежданото лечение и изобщо ще помогне ли хомеопатията в случая или да почваме с антибиотика?   bouquet
Както във вица в който двама пенсионери си обменяли опит по деликатна тема и единия казал:
 "Абе чудна работа - нито шоколада му помага, нито оцета му пречи...." LOL! Laughing

 Така че, както се вижда нито Стафилококите му пречат, нито STAPHYLOCOCCINUM 15 CH му помага!  Laughing да, но антибиотика ще му пречи на Имунната система и според мен е напълно излишен, понеже устата на човек не е стерилна а и няма как да се направи стерилна, и това си е нормално положение.  Peace
 Те може да са в резултат на Скарлатината, но Имунната система вече си има специфични имунни тела срещу тях, така че те вече не са патогенни за детето.  Peace
Оказа се, че освен стафилококи в носа има и стрептококи в гърлото! Джипито изписа аугментин за 10 дни и бактробан в носа или бронховаксон, каза че ако не се лекуват ще причинят увреждане на сърцето и бъбреците!  ooooh!
Бяхме и при хомеопатичката, която го лекува, според нея няма проблем и тя се чуди даже щом нямаме никакви оплаквания, защо сме отишли...Направи му пак интервю и каза, че ще помисли кво да му предпише.. newsm78 .Има ли наистина някаква опастност за детето от усложнения или джипито преувеличава? А джипито не е привърженик на антибиотиците, карала е някакъв хомеопатичен курс и знае че се лекуваме с хомеопатия, но и че ни лекува хомеопат.... И пак, ако може, кажете как мислите има ли за какво да се притеснявам и изобщо трябва ли да пие нещо? /тя хомеопатичката му ще каже, но и друго мнение да чуя.../ И наистина, като че ли, детето е по-здраво откак ги откриха тия "коки", както писа една мама в другата тема  Simple Smile.... Peace

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Оказа се, че освен стафилококи в носа има и стрептококи в гърлото! Джипито изписа аугментин за 10 дни и бактробан в носа или бронховаксон, каза че ако не се лекуват ще причинят увреждане на сърцето и бъбреците!

 Те това са ги учили и това си знаят - да плашат! Как иначе ще ви накарат да купувате тази гадост за носа и този широкоспектърен АВ на Glaxo Smith Kline - което означава и вреден ... И знаете ли че ако при вашия случай някой лекар в ЕС си позволи да изпише това, ще го уволнят.

 А защо не го помолите да си вземе секрет от неговия нос и гърло? - сигурно има сто пъти повече стептококи и стафилококи от детето ви, да не говорим пък колко има във въздуха - Милиарди и Билиони колонии!

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 17:07 от Aleksander

# 42
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Пуснах отделна тема, защото не видях тази. Въпросът ми е: Лекува ли хомеопатията фуникулоцеле или хидроцеле?

 Да, има възможност и хомеопатични лекарства за тези заболявания.

# 43
  • Мнения: 636
Благодаря ти, Aleksander    bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте, отново. Все пак намерих и прочетох някои неща за Nat. mur.
Много Ви моля да ми кажете ако и този път не е улучено точното лекарство (а този път беше с разреждане 200) и детето започне да доказва картината му, има ли начин да се променят нещата? Защото основното качество при тези хора изобщо не отговаря на характера на детето ми.
Лекарката каза, че водещата причина за даването на нат.мур. е предпочитанията на детето към рибата. Но другите му предпочитания не съвпадат.

Общи условия

Активация на акаунт