Има ли тема за папие- маше? Ако няма..

  • 15 128
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Благодаря за отговорите.Хартията може  да е всякаква.Лепилото Ц 200 дали става?Мен ме привлича идеята за кашата,и мисля да опитам.В този случай трябва да се използва нещо за основа,за да става куха фигурката.В някои от сайтовете видях, че са използвали телена мрежа,извита и усукана в желаната форма.След това нанасят от кашата-може би?!Но каква ще е гъстотата на кашата тогава?
Можеш да вземеш всякакво просто лепило, което лепи хартия. Защо ти е да дишаш изпаренията на Ц200?
Кашата май трябва да е толкова гъста, че да може да се моделира.
нямам опит с каша..Дано някой се включи..Вечерница каза,че е правила.
ПОдробности за мрежата можеш да получиш срещу 28 евро. Crazy Толкова струва видеокурсът на майсторката там.
Импровизацията ще ти е безплатна. Peace И да споделиш после. Grinning

# 16
  • Мнения: 11 314
Навремето в Кукления театър правеха папие маше с туткал. Мирише отврат.
Става и с Ц200 или тапетно лепило. Най-добре е вестникарска хартия, предварително накъсана на малки парченца и след това намокрена във вода. Отива по-малко лепило.
Ангелчето, което показах, беше с тапетно лепило - не много гъсто. Ползвахме вестник. Не помня колко пласта правихме с детето, но бяха около 3-4.

# 17
  • Мнения: 2 591
и аз съм от тези, дето ще ги гонят от вкъщи  Mr. Green

излишно е да казвам, че ми пуснахте нова муха hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз не съм правила, но от както миналата година се сдобих с едно такова произведение съм силно впечатлена  Heart Eyes
Адски красиви неща има  Shocked
Вечернице, много хубаво сте го докарали - как го направихте и колко време ви отне  newsm78 Бих се пробвала да направя 2-3 за елхата тази година  Embarassed

# 19
  • Мнения: 11 314
Аз не съм правила, но от както миналата година се сдобих с едно такова произведение съм силно впечатлена  Heart Eyes
Адски красиви неща има  Shocked
Вечернице, много хубаво сте го докарали - как го направихте и колко време ви отне  newsm78 Бих се пробвала да направя 2-3 за елхата тази година  Embarassed
То времето е малко, особено като имаш старателни помощници. Дълго трае съхненето. Ползвахме за тяло ролка от кухненски кърпи, за глава намачкан мокър вестник силно смачкан. Тя затова е и толкова кекава hahaha
Всъщност папие маше е само главата. На самата ролка лепихме салфетки по техниката и крилата ги направих отделно от картон пак със салфетна техника. Косата е медна тел. След като изсъхна, главата я оцветих с акрилни бои, рисуването беше от щерката. Главата закрепих за ролката с тиксо.
Дано разбрахте нещо, хич не ме бива по обясненията.
Може да се направят и по-малки - с ролки от тоалетна хартия за тяло и да се ползват за глави топки за тенис на маса

# 20
  • София
  • Мнения: 1 078
В някогашния Софияленд имаше тъй наречена Артстая,където често висеше дъщеря ми.Много неща имаме от там и всички са невероятно красиви.Та видях една хитринка - за някаква част от тялото се мачка вестник и след това се увива с готварско фолио,което го прави по-стегнато и по-лесно се придава необходимата форма.А след това вече се облепва с накъсани хартийки.

# 21
  • София
  • Мнения: 135
Да се включа и аз  Hug
И папие-машето ми е краста, правила съм доста неща от него, ако се обработи както трябва стават и доста здравички нещата.
Абсолютно всичко става от хартия и лепило.
А за това че става бавно докато изсъхне, по малките предмети слагайте във фурната на слабо или на отворена врата.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 178
Чела съм,но не се сещам къде,че правят  мебели от папие-маше.Би трябвало да става много здраво:)Все още не съм се престрашила да опитам,а и хартия не съм събрала.Чакам си,отлежават ми идейките:))

# 23
  • Мнения: 3 810
да не загубя темата... Embarassed

# 24
  • Мнения: 168
А какво може да се ползва за основа за доста обемни предмети, като някоя голяма ваза например newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 178
За по-обемни предмети можеш да ползваш или по-обемно вътрешно тяло,което да облепяш с хартията напоена с лепило,например балон с подходяща форма,или създаваш по-обемна конструкция от мрежа.Друг е въпроса дали папие-маше ще издържи на продължителния контакт  с вода.Освен ако цветята не са сухи:)Разгледай линковете от първото мнение:)

# 26
  • София
  • Мнения: 135
Ако предмета е добре лакиран и то на няколко слоя, издържа перфектно и на вода.

# 27
  • Мнения: 888
Гледах тези дни един елен сниман от миналогодишния благотворителен базар и мнооооого ми хареса  Grinning
Та и аз направих вчера подобен-много сладък стана...като кача снимка на компютъра,ако искате ще ви го покажа   Laughing

# 28
  • Мнения: 3 810
ако искате ще ви го покажа   Laughing

няма да се дърпаме- показвай! Laughing
Пък на който не му се гледа ще затваря очи Wink
Чакаме! Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 2 857
 Sunglasses и аз наминавам към папие маше-то
готини неща стават, но наистина си трябва съхнене
ще мятам едно очо на темата

Общи условия

Активация на акаунт