Как се прави течноста за сапунени балончета?

  • 19 838
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 221
Такива играчки продават в книжарниците, в много магазини за играчки, в магазини "За 1 лев"-това, в случай, че искаш да зарадваш детето, а не успееш да се справиш със сапунения разтвор.

Иначе, аз имам едно много долнопробно веро, което достигна до мен по много дълъг път (да не го обяснявам....). Колкото по-префинено е верото, толкова по-неподходящо е за сапунени мeхури. В по-качествените препарати слагат някакви добавки за обезпеняване (или нещо такова ми обясниха), а това, което имам, а обсолютна "куче марка". За миене на съдове не съм го пробвала, но за сапунени мехури е перфектно.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 08:48 от Vivi

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Душ гел, но на Авон (Ейвън) - личен опит - без отказ в балочетата.

# 17
  • Мнения: 4 399
Наскоро четох някъде какво е съотношението... ако си спомням правилно беше 1:3 вода-веро. Но предполагам че зависи от вида на верото, има по-концентрирани и по-разредени препарати. Аз не правя разтвори, толкова са евтини че като свършат купувам нови. Тия 'уредчета' за балони се продват във всички магазини от типа 'ЗА 1 лв' и струват или 1 лв или 50 ст., не си спомням вече.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 826
Лелеее ,а аз толкова се притеснявах.То си било много достъпно.Аз си мислех,че вече ги няма на пазара,понеже никъде не бях виждала.Така се радвах като ми го донесоха , все едно съм се сдобила с антика. Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
И аз като малка така си я правех - с вода и веро. Едно гадно, миришеше на вкиснат лимон.

Да, ама едновремешното веро няма нищо общо със сегашното. И аз съм пробвала да правя таз течност и не успях. Сега ще прочета темата да видя дали някой не е дал идейка  Wink

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Лелеее ,а аз толкова се притеснявах.То си било много достъпно.Аз си мислех,че вече ги няма на пазара,понеже никъде не бях виждала.Така се радвах като ми го донесоха , все едно съм се сдобила с антика. Mr. Green

Язък, помрачихте радостта на момичето  newsm47

# 21
  • Мнения: 5 877
Наливаш яко от верото. Аз ползвам "Медикс", става си. Добавяш малко вода от кумова срама. Не тръскаш силно. Ползваш. Simple Smile
За глицерин съм чувала, че се добавя, но аз нямах особена промяна в резултата.
Едно време си правехме балончета и с празни тръбички от химикал, хехе.

# 22
  • Мнения: 11 607
И аз като малка така си я правех - с вода и веро. Едно гадно, миришеше на вкиснат лимон.

Да, ама едновремешното веро няма нищо общо със сегашното. И аз съм пробвала да правя таз течност и не успях. Сега ще прочета темата да видя дали някой не е дал идейка  Wink

Моя отговор!

Пробвахме с различни видове веро,но все не става! Сегашното веро не става за балони! Остава си оригинала! Но съм на мнение - колкото веро е с по-лошо качество за миене на съдове - толкова по-добре за балоните!

# 23
  • Мнения: 891
течен сапун и вода  1:1  Peace

# 24
  • Мнения: 966
не е като купеното,но аз напълних празното шишенце с веро детски шампоан и вода и горе долу излизат балончета...... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт