АГ клиника "ЕВА"-Сливен-изкажете мнения !

  • 143 844
  • 528
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 55
Супер благодаря ти миличка много ме успокой

# 511
  • Мнения: 4 787
Сестрите са разбрани. Може да ги помолиш да ти донесат бебето да го видиш. А д-р Йорданов е добър лекар.
Успех и да се похвалиш когато се приберете живи и здрави  Hug

# 512
  • Мнения: 55
Само да мине всичко нормално ще си похваля

# 513
  • Мнения: 21
Цитат
Здравейте момичета!
За пръв път пиша във форум, но на всички, които са се насочили към д-р Здравко Пенков и лицемерката Маргарита (куп обиди ми идват на ум за тая, но не е уместно) бих искала да разкажа какво ми се случи съвсем скоро. На 19.03.2013г. родих със секцио при д-р Пенков. И такаа....."най-добрият доктор", "най-големият специалист" така ме скопоса, че вече три месеца ходя по мъките. Обвинявам и себе си за това, че се съгласих на това проклето секцио, за което цял живот ще съжалявам. Д-р Пенков МАСОВО РЕЖЕ и увещава всички свои пациентки по един и същ начин, с едни и същи доводи да раждат със секцио, като той и Маргарита започват да "обработват" момичетата (както и мен самата) от самото начало. Както и да е, имах уговорено секцио за 20-ти март, но на предния ден раждането ми започна, обадих се на доктора и ми казаха да тръгвам към болницата. Отидох, оперираха ме набързо и така за мен започна най-големият кошмар в живота ми. Слава богу, детенцето ми се роди живо и здраво, взех я при себе си за постоянно и започнах да я кърмя (в болницата не съм и дала и капка АМ). За мен обаче нещата не се развиха така добре. След четирите дни в болницата, които изкарах с адски болки, ме изписаха. Аз не можех да мръдна, камоли да ходя, но Маргарита не спираше да повтаря "Добре си, добре си, с всеки изминал ден ще си по-добре". "Така ще е", викам си аз, "Явно така боли след операция". Да, ама не, прибрах се вкъщи, влоших се, не можех да ходя до тоалетна, корема ми се зачерви и поду, вдигнах температура, не можех да ям и повръщах като фонтан, операцията ми кървеше и т.н. Личният ми лекар (който ми спаси живота, Д-р Георги Атанасов) дойде да ме прегледа и буквално щеше да припадне като ме видя. Свърза се веднага с Д-р Пенков и му каза за състоянието ми, а "професионалистът" му отговори: "Съжалявам колега, ама съм на почивка". Оказа се, че заради тази почивка, точно около термина ми, буквално ме НАКАРАХА да родя със секцио, за да се отърват от мен и да излязат в отпуск.
Личният ми доктор се свърза с д-р Марчева от същата болница и ме приеха в Ева отново, назначиха ми лечение с разни антибиотици и куп други неща, една седмица бях на системи, ни жива - ни умряла, плачех денонощно от болки и от мъка, разделена от едноседмичното си бебенце (което заради лечението така и не можах да кърмя, а толкова исках). Оказа се, че имам множество инфекции в следствие от некадърното секцио, което ми направиха: възпаление в малкия таз и пропуснати шевове на матката, нещо като парализа на червата, възпаление на стомаха, огромен хематом под кожата, около който се набираше някаква течност, заради което трябваше да ми стискат раната всеки ден в продължение на месец и много, много други неща. до И до ден днешен д-р Пенков  не се е интересувал за състоянието ми, макар че много добре знае какви ги е надробил. Докато бях в болницата, всички от персонала там ми казваха: "Не се настройвай срещу доктора, нормално е при толкова много пациенти да се случват такива неща.." НОРМАЛНО било....Кое му е нормалното? Само дето не се гътнах! Такава небрежност и такъв непрофесионализъм! Разбрах, че съм шестият такъв случай на д-р Пенков, така че..... ами явно е нормално. По-късно разбрах, че момичето с което раждахме заедно също има проблеми след секциото (тя ражда при д-р Дичева, също от Ева ) и е приета в болница в Бургас със стафилококова инфекция на матката, заразена при секциото. Ами нищо чудно и аз да съм изкарала такава, до ден днешен така и не разбрах какво точно и защо ми се случи.
Както и да е, днес съм по-добре, макар и не на 100%, прескочих трапа и се грижа за дъщеричката си.
Успех на всички!

Нямам думи за всичко това. Едни приятели се оплакаха че и бебето им заразили със стафилококова инфекция на носа, след което имаха много проблеми.
Интересно е друго, как така момичета от Стара Загора и Бургас тръгват да раждат в Сливен?
Приятелки които скоро родиха споделиха, че наблюдаващите ги  гинеколози при всяка консултация ги съветвали да ходят да раждат в Евата.
Защо? Нима в Стара Загора и Бургас няма добри лекари?
Аз нямам друго обяснение освен че тези насочващи гинеколози получават пари за това.  #2gunfire

Последна редакция: сб, 28 дек 2013, 07:29 от danceto.bs

# 514
  • Мнения: 1 692
Олеле,вече съм адски объркана! ShockedОт Ямбол съм и водя тук консултациите си,но мислех да се прехвърля в Сливен и там да родя,но сега от всичко,което прочетох се чудя наистина какво да правя newsm78...Ясно ми е,че за почти всеки лекар могат да се чуят и добри и лоши неща и не знам вече,на кого да се доверя.Опарих се от една докторка вече,картон си направих си при друг,но той адски незаинтересован ми се струва и претупва нещата...Имам няколко приятелки,които ми препоръчаха Евата в Сливен,едната там си следи бременността в момента,на другата и се наложи да лежи там няколко дена... Rolling Eyes

# 515
  • Мнения: 0
Момичета, ако искате да родите живи и здрави деца, без инфекции и да получите адекватно лечение, НЕ РАЖДАЙТЕ В БОЛНИЦА ЕВА и особено при екипа д-р Пенков и лицемерна, некомпетентна администраторка, дори не и мед. сестра МАРГО. Насочвайте се към Окръжни болници, в тях има нужната апаратура с която може да се реагира адекватно във всяка ситуация.
Благодарна съм, че навреме се насочих към Окръжна болница - Бургас и благодарение на д-р Трепичов, д-р Факалиева и целия компетентен екип в 32 седмица, 1350 кг се роди моята прекрасна дъщеря Мария, която вече е на година и седем месеца, едно стршно подвижно и говорещо дете изпълваща дните ни с много радост. И за миг не искам да си представя, ако още малко се бях оставила в ръцете на този измислен екип, какво можеше да се случи. НЕ РАЖДАЙТЕ В ЕВА!!!

# 516
  • Мнения: 48
В момента си следя бременността при д-р Марчева в Ева (още от самото начало). До момента съм доволна от отношение, изследвания, прегледи с ехограф и т.н.

В началото бях разколебана дали да раждам там именно заради тази тема във форума, но след като ми се наложи да лежа в болницата няколко дни и се нагледах на всякакви случки мисля, че там ще е най-добре да родя. В деня, в който ме приеха имаше 9 раждания (едно от тях беше на мъртвородено бебче), болницата беше претъпкана, но имах възможност да видя отношението на няколко смени в болницата - хората правеха всичко възможно, за да се чувстват всички пациентки добре. А в крайна сметка другото е божа работа. Вярно е, че д-р Марчева е много ангажирана и не може да идва по 20 пъти на ден да те вижда, но винаги можеш да се свържеш с нея и при проблем е на линия. Говорих си и с доста пациентки, които бяха при различните доктори - повечето бяха доволни. Не чух много хубави неща за д-р Спанова, но аз имам лоши впечатления още от едно време от нея....това си е мое лично мнение - има и много доволни.

Иначе условията в болницата никак не са лоши - не е лукс, ама в крайна сметка не отиваш на хотел, малко е тесничко и въпреки това го предпочитам пред това да ми се разхождат хлебарки по главата в Окръжна, а и държа на моята лекарка...... Отплеснах се малко...

Хубав ден на всички  Sunglasses

# 517
  • Мнения: 1 692
Възникналите в мен колебания дали да раждам в Евата бяха благодарение на тази тема,но в крайна сметка точно там родих,и то при доктор Пенков.Доволна съм,нямаше проблеми и всичко беше наред,отношението на него и сестрата към мен и близките ми беше много добро.Бях планирано секцио,още в началото ме предупредиха,че ако се наложи преждевременно раждане,по-добре да постъпя в окръжна болница,понеже те нямат неонатолози и съответно такова отделение.Наистина болницата е малкичка,аз постъпих в момент,в който имаше много раждания и всички стаи бяха пълни,беше голяма лудница.Не казвам,че всичко е перфектно,но аз съм доволна и от лекарския екип и от болницата...и да допълня,че разходите ми по раждането и престоя възлизаха на 48лв.
Е има я някоя санитарка или акушерка,която ще ти отговори на въпреки,но и тяхната не е лесна,както се казва...  Rolling Eyes

# 518
  • Мнения: 2
Искам да изразя голямото си разочарование от Ева. Дъщеря ми се роди там през 2008г с атрезия на хоаните, а персоналът (ужасно арогантен и груб) не беше забелязал, почти цяла вечер, че детето не може да диша нормално и дори след като съпругата ми им е казала, те го бяха оставили до сутринта без да го прегледа детски лекар и без  да го поставят в кувиоз. Реагираха чак на сутринта, когато аз им вдигнах скандал и спешно го откараха в окръжна болница, където поставиха бърза и точна диагноза и изпратиха веднага детето в Пловдив за операция на носа.
  Това там е една фабрика за израждане на деца и са ужасно некомпетентни и неподготвени ако нещо се обърка с раждането или детето. Помислете за риска който поемата преди да се решите да родите в Ева.

# 519
  • Мнения: 2
здравейте скъпи мами чета вашите коментари но това са дребни изяви на докторите моята ме осакати след секцио-др Спанова сега се боря за живота си

# 520
  • Мнения: 3
Здравейте, за първи път пиша тук, но от два дни чета темата и съм меко казано възмутена от "лекарите" за които пишете. Не знам тая Спанова при положение, че има толкова много осъкатени от нея мами, как може все още да бъде действащ лекар. Преди 6 години родих в Евата, при д-р Дичева, доволна съм, не съм имала никакви проблеми по време на бременността, както и по време на раждането, макар, че се наложи да бъде секцио. В момента при предстой отново раждане, досега бременността ми я следи отново Дичева, но тя вече не изражда и трябва да се ориентирам към друг АГ специалист. Честно казано преди да вляза в темата се бях ориентирала отново към Евата, ОБАЧЕ вече съм многоооо разубедена. Нямам много време до раждането, препоръчаха ми Пашева в окръжна. Моля, споделете мнения за лекарите в окръжна болница. Ще ви бъде безкрайно благодарна.

# 521
  • Мнения: 2
    изляза ли от кошмар на операциите които ми причини д-р спанова, дай боже да оцелея, сина ми е на 3 мес и чака майка си, ще ги съдя, ако ли не тогава ще видят откъде им е дошло, болките които изпитвам сега ще ги усетят и те

# 522
  • Мнения: 3
Човек трябва да си търси правата. Стискам палци да се оправиш скоро и да успееш да ги осъдиш.

За съжаление, обаче като гледам темата е замряла тук.

# 523
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Аз пък съм на друго мнение относно д-р Пенков и сестрата Маргарита. През 2010г родих вторият си син при тях в болница Ева е няма такова човешко отношение което получих от тях. Благодаря им от сърце родих нормално никога лекаря даже и не спомена за секцио. Може би е имало инфекция в самата болница и се е заразило пострадалото момиче нямам напредстава съжалявам за случилото се. Маргото ми е в приятели и виждам колко доволни пациентки имат чета изказванията и благодарностите към екипа!

# 524
  • Мнения: 14
Здравейте, за първи път пиша тук, но от два дни чета темата и съм меко казано възмутена от "лекарите" за които пишете. Не знам тая Спанова при положение, че има толкова много осъкатени от нея мами, как може все още да бъде действащ лекар. Преди 6 години родих в Евата, при д-р Дичева, доволна съм, не съм имала никакви проблеми по време на бременността, както и по време на раждането, макар, че се наложи да бъде секцио. В момента при предстой отново раждане, досега бременността ми я следи отново Дичева, но тя вече не изражда и трябва да се ориентирам към друг АГ специалист. Честно казано преди да вляза в темата се бях ориентирала отново към Евата, ОБАЧЕ вече съм многоооо разубедена. Нямам много време до раждането, препоръчаха ми Пашева в окръжна. Моля, споделете мнения за лекарите в окръжна болница. Ще ви бъде безкрайно благодарна.

Здравей, и аз сега си водя бременността при д-р дичева, но от твоя пост разбирам, че тя вече не изражда. Ако може да ме посъветваш към кой друг АГ специалист в гр. Сливен да се насоча, ще съм много благодарна! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт