Странно усещане при бременност???

  • 12 960
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405
Не е задължително да ти правят преглед, може просто да ти назначат кръвни изследвания през 48ч. Ако нивото на хормона не се удвоява, тогава ще направят преглед за извънматочна. Не знам дали коремен ехограф ще свърши работа толкова рано.

# 16
  • Мнения: 593
Няма от какво да се притесняваш, просто върви на преглед, но не вагинален, а вагигинален ехограф както са ти казали и др. момичета. За болките нищо не мога да ти кажа, не съм имала такива. За гърдите , няма начин да се запазят ако не е ген, е нали има и силикон, все ще измислиш нещо Hug Късмет, няма да е извънматочна, спокойно Peace

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Щом имаш вече 2 седмици закъснение спокойно отивай на преглед. Вагиналният ехограф с нищо не застрашава бременността, напротив - в първите седмици с него се вижда най-добре дали всичко е наред. Мен все още ме гледат на вагинален ехограф, неприятни усещания нямам. Трансдюсерът е толкова тънък, а и не стига до шийката на матката за да навреди по някакъв начин.

Симптоми за извънматочна бременност са болки най-вече от страната, от която е извънматочната бременност, обикновено има и кървене.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Можеш да отидеш на вагинален ехограф. Не вярвам да е извънматочна. Аз и при двете нормални бременности в началото имах болки ниско долу. При извънматочната имах кафеникаво кървене, което не спря до операцията, а в момента на спукването много силни болки от едната страна. Успех, вярвам че всичко ще е наред.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Не съм имала кървене.
Единствения начин да запазиш гърдите си без имплантант е да не забременяваш. Примири се, че минаваш в друга категория - тази на жените...

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен си в 5 г.с....на твое място не бих позволила вагинален преглед...


 Какво му е страшното на вагиналния преглед в 5г.с.?Да не е бабината деветина, че до края на 3-ия месец не трябва да те "бъркат" лекарите? Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 3 034
не съм имала кървене при имплантирането  Peace аз също си спя с подходящи сутиени, започни отрано да мажеш гърдите със затоплен леко зехтин и прави енергичен масаж с груба ръкавица масажна, също упражнения - може да не са съвсем същите после (все пак е и до ген), но можеш да помогнеш на кожата  Peace

# 22
  • Мнения: 102
Здравей! Аз съм бременна за втори път в третия месец.Дъщеря ми е на 6год.и..Първият път бремеността ми бе потвърдена чрез обикновен гинекологичен преглед и повярвай бременността ми не бе прекъсната. Сега го направиха само чрез ехограф, не вагинален и той също е достатъчен, за да открие плодния сак. По между другото говорила съм с един много известен софийски гинеколог-специалист в областта си и той ми е казвал, че аборт не може да се предизвика чрез преглед. Що се отнася за болките иди на лекар, но може и да са на психична основа.Нарочно ти писах, че имам вече едно дете, защото уж хем имам опит, пък сега във първия месец на бременността си мислех, че ще изгубя детето, защото хем чувствах леки пробождания, хем не ми стигаше въздух. Мисля си че всичко е било на психична основа, защото сега съм добре. За гърдите- божа работа... И последно, тъй като се породи нещо като спор, убедена съм че след 14дневно закъснение става дума за 6-7гест.седмица. Успех и лека бременност.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 734
Сега ме върна назад във времето!И аз при всяко пробождане и странно усещане преди първия преглед бълнувах за извънматочна!Странните усещания и пробождания в яйчниците са нормални за начална бременност,но само лекар може да каже дали всичко е наред.Първият преглед обкикновено е с вагинален ехограф,защото с него всичко се вижда най-добре!Той не застрашава беремеността по никакъв начин.Бъркането както при рутинен гинекологичен преглед не се практикува при начална бременност.

# 24
  • Мнения: 4 621
Щом имаш вече 2 седмици закъснение спокойно отивай на преглед. Вагиналният ехограф с нищо не застрашава бременността, напротив - в първите седмици с него се вижда най-добре дали всичко е наред. Мен все още ме гледат на вагинален ехограф, неприятни усещания нямам. Трансдюсерът е толкова тънък, а и не стига до шийката на матката за да навреди по някакъв начин.
Симптоми за извънматочна бременност са болки най-вече от страната, от която е извънматочната бременност, обикновено има и кървене.
Peace
Стискам палци всичко да е наред  bouquet

# 25
  • Мнения: 983
И мен не са ме бъркали. Чак накрая ме бъркаха.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 123
и аз не съм имала кървене при инплантация никога ,а ми е трета бременност.В началото и аз бях с жестоки болки само от едната страна-поне 10-тина дни.Бяхме на морето,като си направих теста и нямах дори закъснение,та нямаше да могат и да ме видят на лекар.За това си пусках няколко пъти кръвен тест през 2 дни,за да се види дали всичко е ок.
 Но ти щом вече имаш закъснение,с вагинален ехограф ще се види.

# 27
  • Мнения: 254
Много ми е интересно с какво е опасен вагинален ехограф, след ката се поставя не повече от 2 см от входа на влагалището и как може да предизвика аборт? С извинение, секс ако правиш е къде по-натоварващо, а точно когато се имплантира бебето никоя жена не знае дали е бременна или не и секс се прави без проблем. Въобще не се страхувай от прегледа, в известна степен е нормално и да имаш болки. Успех  bouquet
Точно така!Стига с тези градски легенди за ужаса от вагиналния ехограф Crossing Arms
Аз бях в самото начало на бременността си с доста силни болки долу ниско и също се бях притеснила за вероятността от извънматочна. Точно за това ходих на преглед своевременно, бях прегледана и "класически" и с вагинален ехограф, но въпреки това не беше сигурно дали съм бременна - беше на 2ия ден от закъснението - т.е. 2-3 г.с.
Единствено кръвния тест, който направих показа категорично. След това съм преглеждана няколко пъти с вагиналния - проблем никакъв  Naughty
Не мъдрувай много, а действай!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
Ако М ти закъснява с 2 седмици, значи трябва да си към 6 г.с., а не 2-ра. Прегледът с ехограф, категорично не може да причини спонтанен аборт. За останалите въпроси, момичетата са ти казали - на лекар!
Успех.

# 29
  • Мнения: 528
Мини през лекаря но не му давай да ти бърка вътреТи не си животно а човек и още по хубавото жена

Общи условия

Активация на акаунт