Извънматочна бременност

  • 19 252
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Искам да попитам някоя от вас преживяла ли е извънматочна бременност и какви са симптомите?

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 12:06 от Tatti

# 1
  • Мнения: 760
записвам се и аз....  на мен също ми е интересно .. утре съм на лекар  и едно от нещата които ме е страх да нямам извън маточна бременност

# 2
  • Мнения: 7
аз сега след два часа .. за първи път имам странни симптоми и болки и това да четеш е нета статии направо ме побърква .. затова ако има някой пряко да сподели .. ще се радвам

# 3
  • Мнения: 760
аз сега след два часа .. за първи път имам странни симптоми и болки и това да четеш е нета статии направо ме побърква .. затова ако има някой пряко да сподели .. ще се радвам

от личен опит недей да четеш в интернет..... затова и аз предпочитам да се допитам до хора които са го преживяли

# 4
  • Мнения: 30 802
В 21 век може и да не се докараш до симптоми (които всъщност са много сериозни и нямат общо с придърпванията в ранна бременност). Просто в ранна бременност е хубаво да минеш през хубав ехограф, да се види дали има нещо имплантирано в матката. Кой ще ти чака да не знае има ли, няма ли...

# 5
  • Мнения: 1 540
Момичета,не съм я преживявала лично,но майка ми е.И казва,че никак не е приятно по-скоро е било ужасно преживяване.Симптоми никакви не е имала до момента на пукането на фалопиевата тръба,ако не се лъжа  newsm78.Сега медицината е напреднала,и би трябвало да се избегне този момент и да се разбере на време.Знам също,че тестовете си отчитат бременност,но не може да се види плодът на ехограф.Ако имате съмнения по-добре идете на лекар тук все пак е форум и едва ли ще ви бъде полезен освен информативно,но точна информация можете да получите само от лекар.

# 6
  • Мнения: 323
Момичета не четете по интернет , с това можем да си предпишем какви ли не диагнози , а всъщност да няма нищо такова. Мислете положително , не се вкарвайте в излишни филми и най-вече посетете лекарите си. И един съвет от мен не винаги ако в началото не се вижда нищо на ехограф това е проблем , при мен също не се виждаше в началото , но АГ търпеливо изчака , за което съм и много благодарна ,ако беше някой др.лекар кой знае с какви глупости щеше да ми напълни главата,а просто бях забременяла по-късно! Така че винаги търсете и друго мнение и не спирайте да вярвате,че всичко ще е наред. Стискам палци да се похвалите с хубави новини!  Hug

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте бях на доктор всичко е нормално .. настина симптомите са различни при всички .. но не четете мнг по интернет .. най добре си е посещението при доктор

# 8
  • Мнения: 234
Аз имах  извънматочна бременност октомври миналата година. Симптоми мога да кажа, че изобщо няма. При мен я хванаха в доста ранен етап, благодарение на което ми спасиха тръбата. Разликата с нормалната бременност е, че го няма гаденето, напрежението в гърдите, а на кръвния тест за бета чхг, нарастването на хормона за 24 часа е много по-малко от колкото трябва да бъде. И разбира се най-важното, след 6-7 седмица приблизително трябва вече да се вижда нещо в матката, а при мен нямаше нищо, което значи, че плода е някъде в тръбата. Иначе теста си е положителен като при нормалната бременност. Но не се притеснявайте момичета, всичко минава, в момента съм бременна в 5 месец с близнаци, така че няма нищо страшно, случват се и такива неща. Съвета ми е в 6-7 седмица да отидете на лекар за да установи каква е бременността, а не да знаете че сте бременни и да чакате чак 10-12 седмица за да отидете на първи преглед, защото се оказа, че много жени го правят, а тогава може вече и да е късно. Успех на всички и разбира се на никой не пожелавам извънматочна бременност, но ако все пак се случи вдигнете глава и не се отчайвайте, не е чак толкова страшно!

# 9
  • Мнения: 30 802
"да чакате чак 10-12 седмица за да отидете на първи преглед, защото се оказа, че много жени го правят, а тогава може вече и да е късно."

Както казах, не мога да повярвам, че в 21 век има такава неграмотност, та да не отидеш още в самото начало на ехограф, именно да видиш къде се е имплантирал ембрионът. Ехографът не е само за забавление. С всяка бременност абсолютно параноично отивам веднагически да проверя именно дали всичко си е по местата.

# 10
  • Мнения: 46
Здравейте, аз съм нова в блога. Но това  е тема, по която за огромно мое съжаление съм запозната. Ноември 2014 година установих, че съм забременяла. Бях много развълнувана и щастлива, макар че на теста за бременност едва се виждаше втората чертичка. Имах и симптоми, с които се сблъсквах за пръв път (  болки в гърба и кръста,изострен апетит, болки в гърдите, променливо настроение). Първоначално сбърках симптомите с ПМС, но всичко си дойде на място, в деня, в който ми закъсня цикъла (а той е точен, като часовник). По мои изчисления трябваше да съм в края на 4та седмица. Реших да изчакам седмица и тогава да отида на гинеколог, за да съм навлязла във втори месец и да има шанс, да се види плоден сак. Но през тази 5та седмица получих кафеникаво течение и спазми от лявата страна ( в последствие се установи, че оплождането е било в левия яйчник, затова и болките са били предимно от ляво; изяснявам тази подробност, за да избегнете излишно самовнушение за болки от ляво, като симптом). Още на следващата сутрин, аз и съпругът ми отидохме на частен преглед при АГ. При прегледа с ехограф и на магаре не се установи бременност. Направих си кръвен тест за бета ЧХГ , оказа се завишен, но далеч с по-ниска стойност от нормалната за 5та г.с. При което АГ-то ми каза, че или съм загубила плода или съм забременяла по-късно от предполагаемата дата.  Разстроих се малко, но след 2 дни си правих втори кръвен тест, стойностите бяха завишени, очевиден признак за наличие на съществуваща и развиваща се бременност, но със забавено развитие или прекалено ранен етап. С новите резултати, ходихме на друг доктор, преглед с 3D ехограф- нищо не се видя, но ме увериха, че и в тръбите нямам нищо и ми казаха, че имам малка киста, която щяла да се абсорбира и да изчезне самостоятелно. Насрочиха ми трето ЧХГ изследване за след 4 дни. Третия път показателите на ЧХГ бяха над 2000, следователно където и да беше бременността, задължително трябваше да се види, дори с най-стария ехограф.... Ходих при трети АГ доктор за мнение, отново никъде, нищо не се видя, но ми заяви най-отговорно, че е извънматочна бременност и при тези, вече доста завишени показатели, трябва да ме хоспитализират по спешност и да се премахне бременността по оперативен път. Без да губя време заминах за София и ме приеха в "Шейново" през спешен кабинет, веднага видяха плоден сак в лявата тръба и още на другата сутрин ме оперираха по безкръвен път. Възстанових се в рамките на седмица, но стреса от преживяното не го пожелавам на никого. Аз изкарах късмет, с доктор Герджиков, който е много добър хирург и успя да ми запази всички полови органи ( все пак съм на 24 години и те първа ми предстоят бременности ).
Надявам се да съм Ви била полезна с информацията и дано никога не Ви се случва да изпадате в подобна ситуация.

П.С. Ако сте бременна в самото начало и не са установили още бременността, не приемайте, че моят случай е и Вашия. Бъдете търпеливи, следете си състоянието изкъсо и бъдете положително настроени. [/pre]

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 22:01 от gal_ia

# 11
  • Мнения: 1 540
"да чакате чак 10-12 седмица за да отидете на първи преглед, защото се оказа, че много жени го правят, а тогава може вече и да е късно."

Както казах, не мога да повярвам, че в 21 век има такава неграмотност, та да не отидеш още в самото начало на ехограф, именно да видиш къде се е имплантирал ембрионът. Ехографът не е само за забавление. С всяка бременност абсолютно параноично отивам веднагически да проверя именно дали всичко си е по местата.
+1 newsm10 Аз отидох веднага след + теста видя се ембрионът,но нямахме още плодно сакче,след седмица отидох пак,видяхме и сакчето и сърчицето. На мнение съм,че не трябва да се чака,трябва да се знае дали всичко е наред.

# 12
  • Мнения: X
"да чакате чак 10-12 седмица за да отидете на първи преглед, защото се оказа, че много жени го правят, а тогава може вече и да е късно."

Както казах, не мога да повярвам, че в 21 век има такава неграмотност, та да не отидеш още в самото начало на ехограф, именно да видиш къде се е имплантирал ембрионът. Ехографът не е само за забавление. С всяка бременност абсолютно параноично отивам веднагически да проверя именно дали всичко си е по местата.
+1 newsm10 Аз отидох веднага след + теста видя се ембрионът,но нямахме още плодно сакче,след седмица отидох пак,видяхме и сакчето и сърчицето. На мнение съм,че не трябва да се чака,трябва да се знае дали всичко е наред.

Първо се видял ембрионът, който е бил без плоден сак? Е нямам думи Shocked

# 13
  • Мнения: 20
Аз имам една извънматочна бременност преди 6 години и понеже нямах абсолютно никакви признаци за бременност,стана така че ми се скъса едната тръба,оперираха ме по спешност и положението ми беше много тежко,не го пожелавам на никой.След това останах с една тръба... за това момичета,ако имате и най-малкото съмнение отивайте на лекар,не чакайте.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета!
Аз преживях извънматочна бременност преди месец. Мога да обясня какво се случи на мен.
Имах положителен тест за бременност, но след няколко дни започна едно леко зацапване. Направих теста на 01.06. На 05.06 бях на лекар, казаха ми, че зацапването е нормално  newsm78, но все още е много рано и нищо не се вижда. На 12.06 отидох при друг лекар (слава Богу), който ми обърна повече внимание. Първоначално реши, че съм загубила бебето, тъй като в матката няма нищо. Но след по-подробен преглед видя ембриона в дясната тръба. Съответно операция по спешност и премахване на тръбата.
Същевременно искам да попитам някой дали има информация за връзката между извънматочната бременност премахната чрез лапароскопия и появата на кисти на яйчника (на противоположния яйчник).
Никога не съм имала (или поне не съм знаела за това) кисти на яйчника. Докторът, който ме оперира, каза че е нормално да се образува киста след операцията. В момента ходя при гинекологът, който ми откри извънматочната. Кистите се увеличават. Казва, че не са за операция, но мен си ме притесняват, защото са ми на здравия яйчник. Та да се върна на въпроса си, това дали е реакция на организма след преживяната операция и отстраняване на тръбата?

Благодаря предварително и лека вечер от мен  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт