Златна есен иде вече, в паяк щъка МАРТенското буболече!

  • 9 449
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 299
И аз им хванах цаката на кашите Wink - сега първо слагам в купичката топла / не гореща  / и сипвам кашата при непрекъснато бъркане. Не се получават бучки и кашата е наистина пухкава. Иначе преди винаги ми се получаваха бучки кога по малко, кога повече. Аз досега съм давала кашите на Милупа и Хумана и Наско ги яде с удоволствие. Днес реших да пробвам Слънчо и знаете ли как ми замириса , като на нишесте с прегоряло прясно мляко от детските градини. Как само ни караха да го ядем насила ooooh! , аз оттогава не вкусвам и мляко с ориз Sick
Мини   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 172
Абе,Мери,за какво да съм се обидила!!! Аз хич не съм обидчива.За каската ли - прочетох го,ама нали сега съм обсебена от идеята за коледния базар и се чудя какво и как да направя,водя активна кореспонденция с майки от плетаческия форум, пуши ми главата...Няма да имам скоро време да сътворя и каска,но ако оставим шегата настрана с мъжа ми си мислехме сериозно да купим на Ива,защото наистина много често си удря главицата,даже бяхме харесали една,но ни се стори тежка и най-вероятно детето нямаше да иска да стои с нея. Виж,обаче ти ми даваш идея да направя нещо като удароустойчива шапка   bouquet

# 17
  • Мнения: 907
Докато се усетя, че има нова тема, сте изписали цяла страница Simple Smile
Да ви питам какво мислите за това столче за хранене:
http://www.mothercare.com/gp/product/B000JEG452/sr=1-13/qid=1192 … 2041&mcb=core

Иначе Киара я храня с пластмасови лъжички - имам две на Авент и две Tigex, но съм я хранила и с метална.
Колкото до кашата, правя я на око, има бучки, ама Киара не протестира Embarassed, разбърквам с лъжичка. Безмлечната оризова каша на Милупа аз я правя със студена (стайна темп.) вода и се разтваря добре.

# 18
  • Мнения: 63
Гертрудка ние сме със столче от този тип не е на тази марка както бях писала съм много доволна от  този тип столче защото можеш да си го сложеш навсякъде и си ходим и навсякъде с него. Засега си го слагам на дивана в кухнята и ми е много удобно.
Относно кашите и аз им хванах цаката като почнах да ги правя с по хладка вода стават без бучки.
Амели страхотна идея за шала пожелавам ти бързо да го сътвориш и да ни се похвалиш скоро.

# 19
  • Мнения: 1 467
Някои казват, че уж металните лъжички не се харесвали на бебетата. На мен пък ми подариха сребърна, казаха ми, че се захранвало с такава, но не съм я ползвала никога. Тъпото е, че Емма има ново занимание, хваща се за таблата, която е на столчето и се клати назад и напред с пълна сила и ме е страх като й подавам да не й разраня венците нещо. Днес така налапа половината лъжица, направо си изкарах акъла.
Четох много интересно нещо в една книга - като храним децата и видим, че имат интерес към лъжицата и да ядат сами, да ги оставяме, независимо от хаоса, който ще настъпи, иначе, ако настояваме ние да ги храним, рискуваме да ги храним до 2, 3 годишни.  Naughty Да си ги нямаве такива:)

Гертрудка, това столче е идейно, така и бебо ще се чувства част от останалите на масата, то ние по принцип слагаме нейното така или иначе при нас, понеже се храним заедно, а и ми се вижда малко по-стабилно, не знам newsm78

# 20
  • Мнения: 924
Ех, дойде време и на моето заглавиe. Щастлива съм  Hug

Winnie аз също ще купувам тези дни на Джъсти т.н. Finger Foods. Давам ги ограничено, за да не му развалям храненията, но също мисля, че е добра идея да ги пробва.
Амели, стискам палци пуловерът да се получи добре. Наистина много ми харесва моделчето, но в никакъв случай няма да те ангажирам специално за мен да плетеш. Възхищавам се на таланта и на ентусиазма ти!!!
Аз имам каска на Бебе Конфорт. Купена е от Малечко в София. Не съм я пробвала още. Подариха ми я за Алек, но той си пазеше главата и не ми се е налагало да я слагам. Но изглежда мека и не спарваща, мисля си, че е добър вариант!
Храня с тези лъжички на Гербер:
Преди седмица правих професионална сесия на Джъсти със старинни снимки. Вчера ги взех и съм много доволна. Ще сканирам да ви покажа по-късничко  Wink
Лека нощ!

# 21
  • Мнения: 413
 Здравейте и от нас Simple Smile Преди два три дена с Габи бяхме сами(татко и даваше нощна смяна)и понеже той я къпе,когато я разсъблякох с учудване чух кака каза тихичко Тати Grinning Реших,че е съвпадение,но вчера изведнъж съвсем ясно каза Тати,а до края на деня Мама и баба.И аз място не мога да си намеря от щастие Mr. GreenМалкото ми котенце ми вика Мама mamma Mr. GreenДо сега не е казвала цяла дума все е било звуци.
  Започнахме месото,нашия хемоглобин се оказа нисък 109 и се наложи спешно да въведем пържолите-направо откакто яде месце детето проговори Joy
 За кашата-аз пасирам една ябълка(малко посварена)и към нея прибавям кашата.Каша понякога слагам и за сгъстяване на пюре.Днес съм поръчала каша от елда и се чудя дали ще е с мляко newsm78Ще се минава вече на млечни каши май.
 Това е от мен сега cold(много стана студено)У нас е 21 градуса без отопление,чудя се да пусна ли малко топло newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 8 318
Добър ден късно е за утро Simple Smile аз още съм в старата тема.... но кафе имате от мен че още пия  kaffeetrmker_2
Хей, Дюканки колко сте? Колко от вас днес само месце ще яде? Joy

Уини, втрещи ме с тази тема ...
Фло, не сме ви забравили как сте оздравяхте ли ...Ей, вие всички болни бебоци как сте? Бързо да оздравявате
SunshineMery, аз кърмата спирах с хапчета, 'щото съм тежък случай,(с личен мамолог съм ако не си спомняш питай на ЛС че да не попетвам Simple Smile че с моите болежки съм като някоя стара баба ) ... мисля че може и без хапчета
Джу, до към 1г и 3-4 м .. после искаше на нормален стол та още 4-5 месеца се спъвах в него докато го прибрах в мазата

Акането е по 3 пъти на ден преди акаше пред 1-2 дни

... ами май това беше от старата тема сега почвам да чета тази Simple Smile


Забравих да се отчета  Имаме си tooth Беба пак я постригах след бритон сега махнах й "калобрана" ... тоест отзад е на черта. Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Гертрудка, и аз търся подобно столче, което да се слага на стол, защото ни е малко тесничко в нас (живеем в боксониера) и просто не виждам къде може да сложим и стол за хранене, който си заема доста място. Така че, ако попаднеш и на други интересни модели от този тип, сподели ги Simple Smile

За храненето
- ние започнахме с месните пюрета, вече 2 пъти яде заешко. Първия път потреперваше много смешно, но след това се облизваше Simple Smile Ползвам все още пласмасови лъжички.

За цикъла - миналия ден ми дойде и направо не мога място да си намеря. Винаги ми е бил безболезнен цикъла, но от както родих е ужас! А и ми прави впечатление, че по-дълго продължава. 3-4 дни нормално тече и поне още 2-3 дни само прецапване. А преди - 4 дни и това е!

Момичета, с този глутен и мляко съм много объркана - как се въвеждат и кога? Не съм давала нито сирене, нито мляко или масло, все още нещо ме дошубява.
И друго въпросче - как се прави попарата - с чай или  newsm78
Муци, направо ме разчувства кака с тва Only you Simple Smile С какъв апарат снимаш?

# 24
  • Мнения: 1 172

Момичета, с този глутен и мляко съм много объркана - как се въвеждат и кога? Не съм давала нито сирене, нито мляко или масло, все още нещо ме дошубява.
И друго въпросче - как се прави попарата - с чай или  newsm78
 

За глутена тук из форума има една статия,в която надълго и широко е описано колко е страшен,какви ужасни болести може да предизвика и да не се въвежда преди 10-ти месец.Същевременно почти навсякъде се казва попара да се почне в 7-ми месец и ми се струва,че много хора не осъзнават,че с попарата(сухарите) въвеждат глутен. Моята консултантка казва,че след 6-ти месец е безопасно, минимален е риска от глутенова ентеропатия и може да се въведе. Аз самата обаче още изчаквам и въобще се чудя дали да давам попара.
Кравето мляко го въведох по неволя с каша на Хумана,защото в дадения момент в Ловеч нямаше друга каша,която да купя.На Милупа млечните каши са с адаптирано мляко и май са единствените,но нямат разнообразие от видове.

Попарата
може и с чай, и с гореща вода,без значение,само да не е чай със захар.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 318
Бяхте коментирали гърнето аз от своя малък опит ви преповъчвам 2рото(имали сме и 2те, само дето нашето с патето не беше музикални и но засметка на това го взех на супер "далавера" цеанта му беше по-висока от Чикото, беше полско   newsm78), не защото е Чико а защото пласмасата е по-дебела, постабилно е (отдолу е цяло) и е по високо между крачета
                       
bertoni - музикално 8 лв. в Данет         chicco- обикновенно 7.80 лв. в Данет

# 26
  • Мнения: 219
здравейте момичета, ние днес имаме годишнина от сватбата. кога мина тази година, въобще не усетих.  искам да ви почерпя  с тортичка. party023 . сега отивам да пазарувам и да готвя, че ще имаме гости   chefcook

# 27
  • София
  • Мнения: 515
здравейте момичета, ние днес имаме годишнина от сватбата. кога мина тази година, въобще не усетих.  искам да ви почерпя  с тортичка. party023 . сега отивам да пазарувам и да готвя, че ще имаме гости   chefcook

Честита ви годишнина!Пожелавам ви още дъъъълги години любов и разбирателство!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Здравейте от мен!
Днес ще можем да се поразходим  Party Такова хубаво слънчице е напекло тук, че не е за изтърване. Чакам Преси да се събуди и навън.
bebeemily честита годишнина   bouquet Желая ви още ного по толкова, много разбирателство, любов и пълна къща с детски смях  Hug
За гърнето - за Мишо свекито ми подари едно във формата на жабка. За жалост супер неудобно, но какво да правя...  ползвах го. Сега обаче категорично отказах да подновя употребата му и купих такова на Бертони/каквото е показала Desem/, но цената му беше 3.80 лв. понеже не е музикално. Засега музикалното оформление е мое  Mr. Green Събота и неделя имахме голям успех - от 3 акания 2 в гърнето  Simple Smile и аз доволна. Надявам се бързо да успее да свикне, че да го махаме рано този спарващ памперс  Praynig

# 29
  • Мнения: 178
bebeemily честита годишнина и от мен много любов и разбирателство ви желая  bouquet
за кашите - аз първо слагам кашата в паничка и тогава водата сипвам и не съм имала проблеми давам кашите на хумана и съм доволна и на бебо му харесват
и аз трябва да въвеждам глутен вече ама нещо и мен ме е шубе ама ще почвам купила съм на хип два десерта в бурканче съдържат глутен и мисля да започна с това
забравих - честита нова тема   bouquet
при нас е студ какво ще правим в стаята незнам ще луднем май а за топлото ние пускаме климатик в хола и радиатор при бебо иначе е доста студено в къщи

Общи условия

Активация на акаунт