сокчета и повръщане

  • 1 655
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Ами то детския организъм сам си е показал,че не понася соковете...

Продължавай да го храниш както досега,гледай да наблягате на кърмата и нещата ще се подредят.За сокове и захранване не мисли още,моя син е захранен в 6-ти месец,сокове още не е пил.

# 16
  • Мнения: 4 700
Отговор на една (в моите очи много добра педиатърка) във връzка със сокчетата от ябълка и моркови преди навърШване на 5 месец беШе: "Това са бъдеЩите яzваджии"

Не вярвам от един и два пъти да се е случило неЩо непоправимо, но наистина си смени педиатърката. Недопустимо е това, което ти е каzала.  Peace

# 17
  • Мнения: 46 518
Спри соковете и не давай нищо до 6 месец.
Но първо смени педиатъра!

# 18
  • Мнения: 27 524

Твърдо подкрепям  Peace

# 19
  • Мнения: 357
еми за съжаление започнаха коликите преди малко Cry  след като не е имал от 2 седмици
просто нямам думи ...

# 20
  • Мнения: 3 478
Спри соковете и не давай нищо до 6 месец.
Но първо смени педиатъра!

 Peace

Учудвам се как може да се препоръчва сок на 1 месец Shocked

# 21
  • Мнения: 21
И аз да се включа в темата. Не си внушавай, че си предизвикала колики, но определено е рано за сокчета. Каката я захраних на 4 навършени месеца, но бебето съм тв Peaceърдо убедена, че ще яде пюре след шестия навършен месец.

# 22
  • Мнения: 4 784
Дори и да не смениш педиатъра, чети повече по темите във форума за захранването и соковете и всички останали неща. Моят педиатър също ме посъветва много рано да давам сокове, но понеже вече бях изчела някои мнения от форума, реших да не бързам и ги въведох на шест месеца и половина.

# 23
  • Мнения: 683
И аз мисля, че е прекалено рано.
Аз захраних на 4 месеца и половина с картофено пюре.
Просто изчакай.  Peace

# 24
  • Мнения: 357
благодаря за съветите , има много време докато стигнем до захранване  baby_neutral продължаваме както до сега, а иначе през ноща бая ми се превиваше детето, но го намазах с една мехлемче за колики по коремчето и спа 6 часа  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 331
Здравей, ние имахме абсолютно същия проблем - в началото прие соковете добре (аз започнах да ги давам на 2 навършени месеца), но впоследствие започна да повръща ябълката, а моркова изобщо не пожела да пие... И аз се бях притеснила като теб, че няма да иска да приема никаква друга храна. СПОКОЙНО!!! Няма такова нещо. Като навършихме 3 месеца й предложих пак, и сега си пие без проблем, но само ябълка. Не й давам повече от 20 гр. след обяд - между 12 и 15 часа, и то не всеки ден. Не можах да изчета останалите мнения, но се надявам да не се развихри пак спор да се дават ли или не толкова рано сокове - всеки сам си решава, но моят съвет е да изчакаш още малко, ако си решила да даваш сокове преди 6-тия месец, и всичко ще си дойде на мястото от само себе си.

# 26
  • Мнения: 528
рая на 2-я началота на третия започни.Предполагам че стомахчето още не му се е изчистило от раждането и сокчето му е дошло малко множко

# 27
  • Мнения: 4 915
Сменяй педиатъра.   Crossing Arms

Информирай се оттук за кърменето и захранването: Библиотека

# 28
  • Мнения: 17 407
ПОдкрепата на ранното захранване не го прави задължително слаб клиницист. МОже и да не го сменяш, просто спри сока, или обсъдете друга схема за захранване Peace

# 29
  • Мнения: 4 915
Подкрепата на ранно захранване го прави незаинтересован и неинформиран.

Неправилното захранване провокира много здравни проблеми сега и в бъдеще.
Нездравословното хранене стои в основата на много човешки болести.
А определено е нездравословно да дадеш на пеленаче прясно изцеден сок.

Защо да се изявява като добър лекар при проявен проблем, вместо да го предотврати с превантивност?? Това е ролята на лекаря все пак - да предотвратява болести, не да допуска и провокира такива с неадекватни съвети.

Общи условия

Активация на акаунт