Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Пред мен пък стои въпроса дали да водя Матей на градина, когато батко му е във ваканция newsm78 Когато го подготвяхме и мотивирахме за тръгването на градина, един от аргументите беше, че ето и той вече е голям и като батко си тръгва на училище, обаче детско Laughing А как да постъпя, когато Пепи ще е във ваканция? Дали и за Мати да има такава, имам още време да се почудя.
Има ли някой в подобна ситуация?

Щом като баткото ходи на училище и Мати е на училище. Щом батко е във ваканция и мати е във ваканция! Друг е въпроса,че ако искаш да обърнеш повече внимание и само на баткото да е то, Мати трябва да е на ДГ. Обикновено в ДГ ми казват,че ако има по-големи сестричка или братче и малките не ходят по това време на ДГ и около ваканциите групите оредявали.....

# 16
  • Мнения: 2 829
да,разбира се,не съм я пускала само когато са сборни групи
ходи със желание ,има си среда и приятели,

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега не се е случвало, но не бих я пуснала. Е, ако имам да върша някаква работа е друго, но ако почивам и съм в къщи, ще я оставя и нея.

# 18
  • Мнения: 9 990
Да, само дето не се сещам делничен ден да не съм била на работа, но ако не съм-задължително детето си отива на градина.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Реших поне за утре да я заведа, за вторник ще реша по-късно. Притесненията ми са че тя е ходила едва 2 седмици на ясла и макар че сутрин се разделяме почти без сълзи й е трудно да свикне с режима /основно със спането там/.

# 20
  • Мнения: 1 172
Пускам го, разбира се. Не виждам причина да му развалям режима. Не ми е гузно, така или иначе детето трябва да свикне с даден режим и да си го спазва.
Когато съм в отпуск, обаче, го прибирам доста по-рано - още към 16:00. Старая се да си организирам ангажиментите за деня така, че в ранния следобед да съм приключила всичко и да ми остане много време и за детето.  Не обичам да го влача със себе си, когато имам работа (независимо дали става въпрос за търчане по разни институции и обработка на документи, или за посещение във фризьорски салон и пазаруване). По-добре се справям, ако без него експедитивно свърша всичко планувано и останалото време посветя само на него.

# 21
  • Мнения: 7 821
Понякога ги пускам, понякога не. Зависи от това дали и колко работа имам, колко съм уморена, по кое време на седмицата е ...

# 22
  • Мнения: 683
Според мен, ако не я водиш първо рискуваш да развалиш адаптацията и второ, не съм съгласна с мирта - по-добре отпочинала и усмихната майка, отколкото изнервена, изморена.
Като я прибереш веднага след следобедния сън ще си наваксате на внимание и игра.
Каквото и да решиш - успех.
Така е най-добре за детето...по-нататък какво? няма а ходи на училище в дните, в които не му се става?...

# 23
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Да, водя я. Не се чувствай гузна. Детето трябва да си свиква с режима в яслата, а и ти имаш нужда както от почивка, така и да свършиш нещо в къщи.
Можеш например да я вземеш малко по- рано  Wink
  smile3521
Hug

# 24
  • Мнения: 8 999
Аз ги водя  задължително всеки ден, освен ако не са болни. Иначе нахитряват и започват да шикалкавят. Хич не се чувствам гузна. Детската градина не е парти клуб, където оставяш детето си само ако си заета и нямаш възможност да го гледаш. А и съм забелязала, в редките случаи, когато са оставали вкъщи, че им е доста скучно покрай една майка, която иска да навакса с домакинските задължения за месеци напред /или назад/ и все повтаря: "Остави ме сега, заета съм, играй си на нещо сам/сама."

# 25
  • София
  • Мнения: 790
И аз я водя на ясла. Така ще си свърша работа някаква, пък и ще пия едно кафе на спокойствие  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 531
ДА с чиста съвест - и аз съм човек и имам нужда от свободно време  Naughty

# 27
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Днес съм си в къщи. Нели също, въпреки,че ходи с желание на градина.

# 28
  • Мнения: 134
Не съм намерила за себе си еднозначен отговор. Цяло лято почивах, тя също. Наваксахме в опознаването и отношенията. Определено не съжалявам. Но вече, вкъщи или на работа, ще я водя редовно... до другото лято.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Габриела не ходи в детската градина просто, за да не седи сама у дома. Всъщност, нея има кой да я гледа и без да е на детска градина, но не е в това въпросът. Детската градина е нейното място за социален живот извън семейството, нейният ангажимент в делничните дни и нещо, което не зависи от моите, на баща й или на сестра й ангажименти.

Имало е случаи да я заведа на детска градина и тя да знае, че в този ден не съм на работа. Двете неща нямат нищо общо. Ако се случи да не е на детска градина, знае, че това е изключение и няма право да се позовава на него в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт