Постригване на косата

  • 2 130
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Е, поне е момиче, та може да си ходи и дългокосо Simple Smile. Вероятно няма проблем да я подстрижеш, но ако пък се съмняваш, че после може да се чустваш виновна или да се съмняваш дали си постъпила правилно - какво пък, изчакай до Рождения ден. Ако не ти харесва да се съобразяваш със суеверия, приеми го като безобидна традиция, спазването на която прави бабите щастливи. Аз бих я постригала, де, ама тя пък мойта няма коса.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Моята дъщеря все още никога не е подстригвана, според мен не се налага.
Но ако ти си решила, не виждам защо не го направиш.

# 17
  • Мнения: 1 931
Малката й  постригахме бритона много преди годинката-влизаше й в очичките.

# 18
  • Мнения: 7 474
Малката й  постригахме бритона много преди годинката-влизаше й в очичките.

И аз така,  иначе другата част от косата на 5г. чак  Laughing

# 19
  • Мнения: 4 621
Стига вече с тези бабини деветини.Дай да му влиза косата в очите,ама да слушаме как не е хубаво това,не е хубаво онова.... Rolling Eyes
Абсолютно подкрепям Peace
Не съм подстригвала Яна досега. Като малка нямаше много коса, а сега не искам да и махам буклите Hug Винаги вързвам бретона за да не и влиза в очите Peace

# 20
  • Мнения: 683
Има вече такава тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227107.msg5087924;topicseen#msg5087924, но според мен това е ужасно детето ти да изглежда зле само заради някакви бабини - деветини.
Не изглупявай, важно е на детето да му е добре Peace

# 21
  • Мнения: 1 672
ако мъничко назад се върнеш ,ще изчетеш цяла една тема за подстригванията преди 1 год.Това е поредната бабина деветина.Подстригваш ,щом му пречи косата.До навършването на 1 год съм подстригвала 4 пъти синът си
ами да подстригваш щом пречи и аз мисля като dennis

# 22
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Пресиян е на 9 месеца. Подстригван е 2 пъти. Не бих си оставила детето да ходи като хайдутин само заради суеверия.
Казват, че в някои суеверия имало някакъв скрит смисъл (аз и на това не вярвам, де  Mr. Green). Но дори и така да е, то от това за подстригването на бебо никаква логика не мога да измъкна.
Още нещо - колкото повече се задълбаваш в суеверия, толкова повече изкуствени задръжки си налагаш, а с това расте и чувството за вина при неспазването им. Би ли ти харесало така да живееш?
А представи си само колко поверия още не знаеш, които принципно биха "навредили"? И как постепенно научаваш за тях и си казваш "Ау, ама аз не знаех! И сега какво ще стане с детето?"

# 23
  • Мнения: 2 677
Подстригвай детето, когато има нужда.
Стига сме робували на бабини деветинини!

# 24
  • Мнения: 753
не вярвам че 'не е хубаво' Peace да се постригва бебе до 1 година, не виждам и една основателна причина за това

# 25
  • Мнения: 2 677
...не виждам и една основателна причина за това

Основателна причина за кое? Да се подстригва ли?

# 26
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Сори за спама, но много ми се иска някой ден да чуя от първа ръка за пострадал от неспазване на суеверие  Rolling Eyes
 HugНе го приемай като заяждане, нито лош тон, просто ми става забавно, нищо лично!  Hug

Представи си да чуеш "Аз докато бях бременна се подстригах и синът ми се роди без пишка"" - нали такова е вярването.
или "Тази нощ заварих в спалнята си таласъм" - нали има много такива плашещи работи по разни поводи.
или "Ами аз преодолях коликите, като изнасях бебето сутрин рано на прага на вратата с главата надолу. Така процерирах и с никненето на зъбите"

# 27
  • Мнения: 2 197
Аз я постригах на 4 месеца за първи път. Оттогава е подстригвана 4 пъти. Никога не е била с дълга коса.

# 28
  • Мнения: 455
 newsm78 Как би могъл да се прекъсне разстежа на косъма? - пълни глупости! Дали ще го пострижеш преди или след годинката каква ще бъде разликата относно вероятността да "се прекъсне разстежа на косъма"? Изобщо не се връзвай на подобни глупости - да му пречи ли косата на детето? Това е като да вярваш и на другата глупост - че като го пострижеш "нула номер" детето щяла да му израстне по-гъста коса!  newsm78 Косата си е такава каквато си е - ген и нищо друго.
Ние постригахме малкия малко преди годинката и не защото сме слушали подобни простотии а защото до тогава не е имало нужда - косата си му беше доста къса.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 191
... не било хубаво до първата година децата да се постригват, защото така късмета на детето се прекъсвал.
Вие чували ли сте за нещо пoдобно?
Да, чували сме.
Не, не вярваме в подобни работи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт