Нова тема:))Чешки мамчета и дреборанчета-5

  • 32 379
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
Zdraveite momicheta,
kato 4eta temata za koli4kite, napravo  da se pohvalja i az, 4e ot petuk ve4e i nie si imame tazi pridobivka, no za sujalenie ne moga da vi pratja link da vi ja pokaja. kombinirana e i s ko64e za novorodeno, kato si mislja, 4e v na4aloto bebo bi mogul tam da spi vremenno, 4e o6te ne sme vzeli leglo. to moje i da iz4aka, jivoi i zdrave, dokato se pojavi novijat chlen na sem. ni Simple Smile) a i mam i edin maluk problem-tova, koeto vidjah ne6to ne mi haresva, za6toto prosto legulcata ne izglejdat mnogo stabilni. kato za na4alo-ok, no kato pootrasne deteto i stane po-aktivno..... ta 6te vidime nakraja kakva pokupka 6te napravime.

az  da vi kaja za epiduralnata anestezija-ot bolnicata mi dadoha predvaritelno njakakuv formuljar da podpi6a, 4e iskam da mi slagat, koeto oba4e ne ozna4ava, 4e ne moga da se otkaja v posladnija moment. tova bilo s cel da se izbegne ako iska6 v poslednata minuta i njama svoboden anesteziolog.

ta 4akam az s neturpenie tazi sedmica da mine i ...... 6te vidime kakvo 6te se slu4i, dano na bebo da ne mu haresa prekaleno dulgo da si sedi na topli4ko Simple Smile)
chao ot men za sega .

# 46
  • Мнения: 55
Здравейте пак от мен,

Ние успяхме все пак да поръчаме количката по интернет (Chicco Trio CT 0,1). От първия сайт ни отговориха, че са я свършили и няма повече да получават от този модел, но Мартин веднага се разтърси и поръча от друг сайт, където пишеше, че я имат на склад. Дори трябва да пътува вече към Дечин.

Миленче, мерси за споделените вмечатления от количката. Аз само из магазина я бях Празхождала и например, корубата ми изглеждаше много голяма. Мислих си, че бебка ще се губи в нея. А то излиза точно наопаки.

Момичета, ние утре ще ходим да ни гледат контролно на УЗ. Дано да растем добре и всичко да е ОК. Аз си мисля, че расте, защото от вчера имам чувството, че корема ми ще се пръсне.   preggo Днес следобяда почна и доста да рита. Като честота май не е повече, но като сила е нараснало. Чувствам си корема като след бомбардировка  Blush

Eли, как сте? Как е Емката? Как върви езиковия курс? Ние с теб сме на две крачки, ама напоследък май само в интернет пространството се засичаме.

Поздрави,
Ирка

# 47
  • Мнения: 240
Здрасти на всички,

ееее момичета да ви се оплача--дребните направо ще ме подлудят--човек да не каже че са здрави--сега пък Влади от вчера ми е с над 38--дори имаше 39,8 снощи Shocked. След малко отиваме на доктор да видим кво ще го правим. С това пътуването до България отново се отлага--незнам що винаги като затръгваме занатам и се разболяват--да ви кажа леко започва да ми писва от тя болести ама явно тоака ще караме зимите и пролетите Sad. Дано да се оправя по-бързо и Маята да не хване от него, че напарво се врътим во магьосан кръг е вече съвсем незнам какво да ги правя newsm78

Бай за сега

Върнахме се......дадоха ни антибиотик, напарвиха му ЦРП и педката каза е не е толкова виско ама все пак трябва да пие антииботик Sad--но поне до седмица той ще е здрав--обаче Българията ще ни чака до кога незнам Confused

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 09:04 от vihronrav

# 48
  • Мнения: 4 717
Здравейте,

днес направих картата за градския транспорт за мен и Ванеса. Руми - значи отиваш там дето се издават месечни и рочни карти(Хлавни надражи) и питаш дали имаш право да ползваш безплатна карта за дете до 3г+допровод за теб и мъжа ти(защото имате 2 деца). Със себе си вземаш само родните листове, може и копия, искат ги само за сверка и ти ги връщат. Тук ми издадоха картата за 2 мин и е безплатно, важи до навършване на 3г на детето, подновява се ежегодишно, придружителя му(независимо кой ще е) също пътува безплатно. Тези условия, които пиша са за Бърно, но предполагам за Прага и др. градове е стандартна процедура Peaceл

Ире - за разстежа на бебето много важно е да се храниш пълноценно и най-вече да хапваш протеини - пил. месо, яйца, млечни продукти. Аз тези неща да ги бях знаела преди това добре щеше да е, но понеже ги избягвам и хич не ги ядох през бременността. Стискаме палци да сте порастнали Praynig

Руми - вземи им нещо имуностимулиращо на Влади и Мая, явно им липсват витаминки, ще се оправят скоро, пък България няма какво толкова да чака, не сте загубили нищо като не ходите често, ще почака още малко Hug

Ние утре сме на консултация - стискайте ни палци да сме наддали добре, че папаме, а като стисна и все има мляко, ще е голяма глупост да преливам от кърма, а бебка да слабее и да и изпишат адапте Confused Sad

# 49
  • Мнения: 87
Руми,ние като бяхме в БГ,лекарката ни исписа едни капки за имунната система есперитокс или нещо такова беше.А съм 4увала 4е за по големи деца има и хап4ета.Защо не попиташ лекарката или в аптеката.Капките са много гор4иви и не усетих да помагат ама може да има други по добри.За хап4етата една моя роднина казваше 4е само така са се оттървали,но незнам как се казват.Успех и дано скоро се излекувате за дълго време.

# 50
  • Мнения: 87
А за безплатните карти един въпрос.Ползва се само когато си с дете или и сама.В смисъл детето не е с теб в момента,когато пътуваш.

# 51
  • Мнения: 240
Здрасти,

като се поразтърсих в нета по повод тези карти--дави кажа почтисъм сигурна, че става въпрос само за Бърно, ако иска някой да пита и в Прага, но почтисъм сигурна, че за Прага няма такова нещо...но пък може и да греша де, тъй че систрува дасе пита Wink
Иначе за витамините, Миленке --и двамата пият--мая дъвчевсеки ден имунокид---много ми ги гвмалиха в аптеката, освен това и давам и Герисан от България, като гледам без особен успех. Влади и той пие някви такива бъркочи за подсилване. При нас проблема е в никненето на зъби--и при двамата излизат бавно и трудно, при Влади е мало по-добре мама горе-долу същото. От как са почнали да и никнат зъбите на Мая все сме болни като я замъчат--обаче остават само два та се надявамда се стабилизира после, а малкия покрай нея, че тя като не е болна и той ще е по-здрав иначе си играем на пинг понг с вирусите, за съжаление. От опит знам, че витамините и имуностимулиращите рядко дават ефект, поне от познатите ми деца до тук при никой не са подеставли. Имам една приятелка в Бг-то тя се лекува само с хомеопатия и се ме врънка да почна да ги лекувам децата така, но първо тук незнам как стоят нещата и второ някак си сърце не ми дава да си правя експерименти---кво е вашето мнение по  въпроса?
бай

# 52
  • Мнения: 419
Руми,относно хомеопатията,не мога да дам съвет,но не мисля че ще навреди ако не помогне.

# 53
  • Мнения: 6 390
Относно картите
до сега никъде и никога не съм имала проблем с Емката, пътува си без пари във влака, в МХД, във автобусите, нямам никаква карта за нищо, само дето не й се полага място, но с място само един път съм имала проблем да трябва да ми седи в скута...

# 54
  • Мнения: 55
Здравейте,

Руме, относно хомеопатията аз мога да дам добри отзиви за Осцилококциум. Лично на мен ми е помогнал няколко пъти, но той помага само в много начална фаза, т.е. ако усещаш че се разболяваш и го взимаш. Иначе, ако си болен и почнеш да го взимаш - не съм забелязала някакъв бърз ефект. През есента може да се взима и превантивно - всяка седмица по една капсула.  Предписва се и на бременни. Моята гинеколожка в БГ ми го беше предписала април месец, т.е. съвсем в началото на бременността. Той е много приятен на вкус. Всяка капсулата е пълна с малки сладки на вкус бонбончета, които се смучат - не трябва да се гълтат, защото ефекта намалява. Снаха ми беше давала на племенничката ми разтворено във вода. Сега не мога да си спомня дали беше преди годинката или беше вече на годинка и нещо. Снаха ми е ползвала и други хемеопатични лекарства и общо взето е доволна, но не съм запозната с имената.

Иначе имуностимулаторите също са добра идея, но те трябва да се пият продължително време за да има ефект от тях - поне 3 месеца. За деца имуностимулаторите са под формата на капки, за възрастни - най-често под формата на хапчета. Миналата година в БГ беше много популярен някакъв имуностимулатор, който беше екстракт от грейпфрут. Чух добри отзиви за него от приятелки, но с по-големи деца от твойте. Проблема е, че е горчив на вкус. Мисля, че малки деца трудно ще насилиш да пият нещо, което не е сладко. В Италия на една приятелка с дете на 1,5 годинки бяха предписали имуностимулатор, който беше екстракт от портокал и той беше ОК за деца. Но имена не помня. Имуностимулаторите са удачен вариант, особено ако децата често боледуват. Всяко следващо боледуване отслабва все повече имунната система и е необходимо повече време за да се възстанови. Имуностимулатора помага да се възтанови имунната система по-бързо. Витамините, плодовете, прясно изцедените сокове също помагат за по-бързото възстановяване.

Има и "имуностимулатори", които се пият по схема - една седмица се пия, три се почива и така 3 месеца. При тях детето обаче трябва да е ЗДРАВО, докато пие "имуностимулатора". За мен обаче това повече нещо като ваксина на хапчета. Те представляват неживи или омаломощени бактерии. Организма си изработва имунитет към тях и по този начин се намалява риска от инфекции. Този "имуностимулатор" не помага срещу вирус, но помага да не се развиват усложнения.

Трите групи "лекарства" действат по различен начин, така че ти трябва да си прецениш кое/кои искаш да използваш. Може би е добре да се консултираш с лекар като му наблегнеш на факта, че напоследък много често боледувате.

Извинявам се, ако съм те/ви отегчила с моите дълги писания. Дано съм ти била поне малко полезна.

Сменям темата - Днес бяхме на УЗ и нещата изглеждат добре, т.е. растем добре и дори почти сме си наваксали закъснението  newsm44 . През последните 2 седмици бях доста наблегнала на хапването и резултата е налице - и върху бебка и върху мен   preggo

За днес ще е толкоз от мен. Половинката е в Бърно до петък на някакъв семинар  и току-що се включи в Skype-a. Така, че ще ви изоставям  Blush

# 55
  • Мнения: 240
Здрасти,

Ирка мерси за инфото--в интерес на истината доста поразрових напоследък и поразпитах за тези неща--тъко и затова и давам герисан--разтвро на кръвен здравец. Иначе това, което казваш за БГ-то се казва цитосепт, верно много го хвалят ама....
Специално питах педката за Мая и Влади, каза че е нормално да е така при положение, че имат проблеми с ваденето на зъбите защото тогава мунната система отслабвала. Питах за имуностимолатор, тя -докторката каза, че според нея се изписвали химични имуностимулаторислед обстойно изследване при имунолог, та по тоя подов според педиатърката положението не било толкова трагично и засега нямало нужда. Препоръчами някакъв разтвор ювик се казва --та ще го пробваме, и имунокид винамини на мултитабс, тях вземхме ще проблавме и другото.

Айде и аз да сменя темата--вчера Мая цял ден повтаря Ного Кусно, а аз докато зацепя, че една помазанка и харесва  ивсъщност казва Много вкусно..мина бая време ooooh!/то близко до акъла ама.../, освен това Мая прекръсти , Влади--вика му мими и това си е, като я питаш кой е това на снимка, тя вика Мими, какво прави Влади--Мими синка Mr. Green, та май така ще му остане хахаххах Мими.
Поздрави

# 56
  • Мнения: 4 717
Това за картите може и да е само за Бърно, на всеки трамвай го пише, там дето има стикер кой билет колко струва, ако в Прага ги няма, значи само ние сме на далавера Mr. Green
Ели - то проблеми за мястото няма как да правят, нито за билета, ама хубавото е, че и майката пътува без билет, барабар с детето

За хомеопатията - аз съм твърдо против, Руми, ако искаш си изтегли някой филм на Дискавъри имат няколко на тая тема, разреждане 5СН било като да пуснеш капка змииска отрова в световния океан, демек нищо. Залага се повече на плацебо ефекта, т.е. да си вмениш че ти действа и да се излекуваш, то затова и хомеопатичните лекарства се изписват само за леки болежки, дето ще ти мине и без тях. Мое мнение де, понеже питахте Peace

Гушки Hug

# 57
  • Чехия
  • Мнения: 97
Zdraveite momi4eta,tuk pri men e ludniza-ednoto me pusne,drugoto me xvane,ama aide zdrave da e.Milenke,za tezi pari za ednnkratnata xodi moj maz-as ne se zanimavam s tezi nesta no sa mu iskali samo akt za razdane i odazi list i edin dok. ot sozialkata,nisto drugo.A za xomeopatiata moga da vi kaza 4e sam adski dovolna-Vinsi sam go lekuvala s tova,toi do sega da ne 4ue djvola antibiotizi ne e pil a e na 2 g.i 10 m.Vinagi davam ot oktomvri do dekemvri vkl.vitamini MULTI-SANOSTOL i ot tjx sam adski dovolna,a za nai malkite ima vit. MULTI-TABS ili nesto podobno.Sega kato mi spira karmata ste trjbva da davam i na Raja.Zeluvki

# 58
  • Чехия
  • Мнения: 97
Milena Vinsi mi beshe na godina i amash bronxit-
kukupixme mu inxalator,pieshe Studal(xomeopatika) i vitamini,lekuvaxme go 1 mesez no se izlekuva bez antibiotizi.Estestveno tova e moe mnenie i na nikoi ne go natrapvam no mrazj antibiotizite-ne mofa da si pomogna dano ne ni se nalaga

# 59
 
          Здравейте, разглеждах този форум и искам да ви дам един съвет заради тези често боледуващи дечица.
Опитайте да давате на детето две седмици хомеопатични лекарства, едно от тях което става за бебета е Oscillococcium на BOIRON, приема е един път на ден по една дозичка  разтворена в малко вода , подпомага имунната система на детето и е много добро. Имам много добра приятелка, която го дава на детето си и въпреки разните хреми през тези три години не е ползвала никакви антибиотици.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт