Нова тема:))Чешки мамчета и дреборанчета-5

  • 32 380
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 240
 Здрасти,

да ви кажа тук много ми похвалиха имунал--някви капки от ехинацея били хубави и ще вземем да ги пробваме пък да видим кво ще стане. Иначе вече малкия е без температура и се надявам дасе позадържим здрави малко по-дълго време поне седмица Wink, че иначе незнам..ще трябва да мина на силни стимулнанти, то с това не спане.....вече дори това, че се буди Мая нощно време направо ми се струва без значение--но да ви я похваля от една две седчици се буди в 6ч напарво, което си е направо бинго. Simple Smile След кот си изпие млякото в 6ч си доспива до 8 Sunglasses та..поне нея не я мисля. То добре, че е така, че иначе щеше да е голям зор с малкия и нея будни по едно и също време на нощта, пък и малкия с 39 Wink
Поздрави на всички
Бай

# 61
  • Мнения: 87
Руми дано на Мая да и остане това спане и ве4е да не се буди нощем.Направо ти завиждам EmbarassedИ да се оттървете ве4е от тия болести. Hug

# 62
  • Мнения: 617
Здравейте  отново чешки мамита,
мъжа  ми ще започва работа на 1.01.2008 и от другата година се прегрупирам към вас  Mr. Green
От сега започнах да си подготвяме  задгранични паспорти ( за всеки случай), някакви здравни карти и такива работи.
Редовно ви преглеждам темите.
Работата на мъжа ми се намира някъде около Ново месте  и там някъде ще си търсим квартира. Още незнам как ще пътуваме дали първо той, после ние с бебо  newsm78. но има  време и ще решим.
Приятен ден на всички  Simple Smile
А на малките сладуранчета - да не се разболяват  Praynig

# 63
  • Чехия
  • Мнения: 97
Zdraveie momi4eta,pri nas duxa edin vjtarrrrrrrrrrrrrr  Crazy,napravo  da umresh.Dnes ka4ix malko snimki-dano da mozete i da gi vidite 4e sam na vie s tezi nesta  Mr. Green  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186298

# 64
  • Мнения: 87
Здравей Ради.В4ера си мислех каде се загуби.Как сте, как са малките?Абе на мен ми иска парола за да разгледам снимките,ама и аз съм малко на вие с тези неща та незнам.Поздрави Ани ако я виждаш. Hug

# 65
  • Мнения: 55
Здравейте  wavey ,

Аз днес съм ранобудник и реших, че един преглед на темичката ще ми уплътни времето докато Мартин се събуди  newsm08

Руми, радвам се, че децата са по-добре. Стискам ви палци да сте здрави и ти да може да се отспиш  newsm10

Да ви се похваля - вчера ни пристигна количката  newsm44 Много се радвам, че успяхме да хванем последния влак както се казва, защото вчера я нямаше вече на сайта. Бях приятно изненадана, че имам и подарък към нея - Fusák Combi 3 in 1. Иначе самата количка си дойде с одеялце, което ще ми свърши също идеална работа. Добре, че досега се ослушвах с покупките  Laughing

Момичета, исках да ви питам дали сте си мазали с нещо зърната на гърдите за да ги подготвите за кърменето. Аз за сега от време на време им правя лек масаж с хавлиена кърпа. Преди 3 дена влязох в страничката на декемврийските майки и прочетох, че една си маже зърната с Гермастан, друга със зехтин, трета - с мас. Притесних се, че аз нищо не правя по въпроса. След душ ползвам тоалетно мляко, но не слагам на зърната. Може ли да ми дадете някакъв съвет?

Toni6a, пожелавам ви бързо и безпроблемно уреждане на документите.

Ще приключвам, че половинката вече се събуди. Отивам да му правя компания за закуска  eat

Поздрави,
Ирка

# 66
  • Чехия
  • Мнения: 97
Irina,as se mazah s kakvo li ne i dvata pati i da ti kaza efekta beshe nikakav-prosto spored men samata gardata trjbva da si svikne ili po to4no samoto zarno.Dora,probvai s parola VINSENT,ine4e s tezi moi sladuri njkoi pat mi idva da sko4a prez pozoreza,iskah da dam Vinsi na 4asna gradina zastoto e sresto bloka deto ziveem,no njma mesta.A njmam vreme da hodj po drugite da pitam ta po zjl den gorkoto se 4udi kakva pakost da izmisli i saotvetno pohapva boi po pampersa-ta v obsti linii e tova,vie kak ste.Zeluvki  smile3503

# 67
  • Мнения: 240
Хай,

големи сладури сте--ради--само дадобавя паролата е същата, но с малки букви...Ради имазначение дали пишеш с малки или големи Simple Smile.
Тези дни ще кача малко и аз снимки да видите дребните...засегаса по-добре. От понеделник Мая ще ходи на ясла да видим този път колко ще издържи, притеснявам се да несе разболее пак, но поне малко да поиграе, че само в къщи не си е работа.

Поздрави

# 68
  • Мнения: 4 717
Здравейте,

Ирина - честита количка, със здраве да си я ползвате и да возиш в нея едно усмихнато и здраво бебче Hug. Аз лично много харесвам Чико количките, вярно, че неможем да ходим  с тях по неравни терени(като количката на Вярка), но за градски условия са перфектни, а гледам ти даже и подарък си имаш към нея Peace

Радослава - големи сте зайци, да ги нагушкаш твоите сладури!!!

Руми - здрави ли сте вече? То времето го дават да се оправи, така че не се шашкай, ще имате време за разходки и закаляване преди зимата

Ние сме вече на комбинирано хранене, т.е. през нощта - адапте Cry. Педито каза, че много бавно наддаваме - 260гр за 2 седмици и това било като резултат, че през нощта неможем да се нахраним, понеже ни се спи та ни мързи чак...Аз имам мляко, та ме болят гърдите, а като почна да цедя с голям зор изкарвам 30-40мл. Бебка добре суче, но неможе да изяде всичко от гърдата ми защотозаспива и се получава гадно Sad

Оф хайде бягам, че едвам ми остава време за себе си напоследък, скоро ще ви пусна и аз снимки
Цунки

# 69
  • Мнения: 6 390
Здравейте
аз тръгнах на работа и никаква ме няма... търсиме момичета за къса -дълга седмица, за Прага 1 става въпрос, ако някой има познати който си търсят работа, да ми пишат на лични, или да ми звънкат....

Иначе
Ире
честито возидло, със здраве да си го ползвате  Wink

Снимките на Винси и Рая не мога да ги отворя с тази парола...

Руме
на опаковките с еханицея, всичко е написано че е за деца над 3.г., така че по добре пак питай педката, иначе има и мултивитамини с Еханицея - шрек, мартиянци и тн, те са комбинация от витамини и еханицея, или и пробиотици, или и... , различни варианти имат Но има и бонбонки Еханичиаци... или нещо такова, във формата на мечета, таблетка еханицея, с плодов вкус, за възрастни и деца над 3.г.

Аз до скоро също нямах вяра много на хомеопатиката, но лятото като хвана Херп Ангина дребната, което е супер болезнена болест, плаче че иска да пие, а като преглътне, зареве още 2х пове от болката в гърлото, та след един такъв ден и нощ, отидох в аптеката и си взех нещо си от Байрон за гърло, цял ден и давах да ги смуче, и до вечерта нямаше ревове , нямаше нищо, и яде, и пи адапте и всичко стана ок на външен вид, но си пи антибиотика до края... та тогава много ми се промени мнението... може и внушение да е... но не ме вълнува толкова, важното е че си мисля че помага...

Това е, до скоро, чао че гоня влака  Crazy
Поздрави и до скоро  bouquet

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 08:07 от Eli_cz

# 70
  • Мнения: 240
Здрасти на всички,

Ели--специално на този сироп пише, че е подходящ за деца от една година нагоре--първо ми го казаха в аптеката, после и ми го показаха къде го пише, а и на упътването го пишеше, тъй че да се надявам не е лъжа--но утре ще водя малкия на контрола та ще видим щво ще каже и докторката. Честита ти работа--какво започна ако не е тайна Wink. Ели кажи за какво търсите хора, че имам няколко познати дето си търсят работа та да ги питам Simple Smile
Маята днес отиде на ясла, че и аз изоставам много с работата и....ще трябвада се потрудя здравата тези дни докато е здрава, стискайте палци да откара малко по-вече Praynig
По отношение на хомеопатията--знам ли доста филми съм изгледала  за  и против и доста неща съм прочела, но.....това което със сигурност знам, е че поне няма да навреди тъй че ако намерим класически хомеопат ще пробваме катосме здрави, пък ще видим Rolling Eyes.
Ирике, за зърната аз също не съм ги мазала преди да родя--с Мая имах много проблеми защото иваше млечница още от началото и доста ми сенацепиха зърната.....въпреки чеправех всчко, окето пишеше зада няма млечница, с Влади пък нямах никакви проблеми...нищо не правех, но след като беше болен на 3м от нантибиотика и той хвана млечница и после..пи кръв вампирчето на мама/ доста време...Иначе зърната си мажех после се дни кремове с ланолин /витам Е/, окето не се отмиват--много съм доволна от тях, тук си бях взела такъв на бейби лов.
Миленке, незнам дали това  е характерно за бебета родени под 3 кг ама и бебето на девер ми беше така в началото много малко наддаваше, въпреки че яде доста--сега навакса на 8.11 ще стане на два месеца и вече е с 1кг и нещо отгоре, но за първия месец беше качила само 560г, ще навакса малката Неса /много готино ми звучи/.
Поздрави на всички

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 09:46 от vihronrav

# 71
  • Чехия
  • Мнения: 97
Zdraveite mai4eta i de4iza,dnes pri nas ima slan4ize i nie sme staslivi  :love:Ste gi izveda malko da mirnat a i as da otpo4ina.Eli parolata e vinsent s malki bukvi,as sam e napisala s golemi pogreshka  Embarassed.Aide hubav den na vsi4ki   bouquet

# 72
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мъгливите планини.

Ради, приятна разходка  щом имате слънчо.
 Hug
Руми, дано дечковците са здрави. Hug

Милече с коремче как си?  Hug

Ели, честито за работата.  Simple Smile Чак до Прага ли ти се налага да пътуваш?

Миленче..как така имаш мляко, пък педито ти е казало комбинирано..леле, нашата докторка е ревностна защитничка на кърменето.
Какво става накрая..след два месеца ще сте само на АМ..въпреки усилията..и освен това не са важни мерките, бебето.
Дано не ти звучи грубо, но има решение и за това ..и ние бяхме от т.н спящи бебета.
Дръпне , и заспи и така почти до края на 2м. ...въоръжи се с търпение и просто нощното време я буди на 1.5 ч или2ч аз даже часовника си навивах..
Разбуждам я само до толкова колкото да може да цицне..та дори и 5мин. да е. Гърдите трябва да са меки, станат ли твърди за мен беше сигнал да пробвам дали не е време..Имало е пъти в който не иска , но аз съм длъжна да предложа.  Wink
Просто, дори и да ти се струва странно, от началото малкото мишле, се налагаше да я погалиш по бузката или по ухото та да не заспива докато яде.
Бъди упорита , и най вече ден, нощ предлагай гърдата на интервал не по-голям от 2ч.
Не се страхувай, не мисли колко наддава..ако е спокойна Ванеса, ако си пълни пампреса и не мрънка..значи нямаш проблем.

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 15:12 от ivalex

# 73
  • Мнения: 4 717
оф момичета в чудо съм се видяла, от 9ч се опитвам да я събудя и без резултат, отвори си очите, протегне се и заспи пак в ръцете ми, гърдата изобщо не ще да я хапне даже Cry Cry,започвам да си мисля, че нещо й има като например сънна болест Mr. Green

Ванче, нашата педка също е защитничка на кърменето, но каза, че не е добре за имунитета й да е толкова слабичка и да наддава бавно, трябва да стане поне 3 и нещо! Пробвам даже нямам против постоянно да ми виси на гърдите, но не става, в родилното като беше заспала и откара 6ч в блажен сън и даже педиатърката, която беше на смяна не успя да я събуди и после каза да си я оставям да спи. Обаче е важно да се храни редовно, а аз като се мъча по 2ч да я събудя и пропускаме 2 хранения даже CryДано да го израсте тоя проблем, защото вече плача като дойде време да я будя. Вчера яде като ламя, а днес неще и това е...

Аз също не съм си правила подготовка на гърдите, то зависи бебето как ще хапе и дали ще го слагаш правилно да засуква, в повечето случай няма спасение от разранени зърна, но се търпи, до 2 седмици всичко минава и кърменето става удоволствие


Хайде аз продължавам с опитите за будене

# 74
  • Мнения: 6 390
На старата си работа се върнах, търся жени да уточня, и то с добър чешки Peace
Инфото на лични ще ти пиша , не ми се обяснява пред 66.хил. регистрирани и кой знае колко не регистрирани потребителя  Crazy
А за паролата, ще пробвам малките букви  Wink

Общи условия

Активация на акаунт